tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Tennis in Greece | Τα νέα του Τένις | Greek Tennis News

Διαφήμιση
 

Τα πρώτα αποτελέσματα από το Kalovelonis Spring Tournament (pics)

E-mail Εκτύπωση

kalovelonis spring tournament
Ολοκληρώθηκαν οι προκριματικοί γύροι, καθώς και κάποιοι αγώνες για τον 1ο γύρο των μονών σε αγόρια και κορίτσια, στο διεθνές τουρνουά της Tennis Europe (Category 3, U14) που φιλοξενείται αυτή την εβδομάδα στα γήπεδα της Kalovelonis Tennis Academy. Δείτε αποτελέσματα και φωτογραφίες.

Για τον 1ο γύρο του μονού κοριτσιών, η Ελένη Λαζαρίδου κέρδισε την Ιταλίδα Giulia Dal Pozzo με 7-5, 6-4. Στον 2ο γύρο προκρίθηκε και η Δέσποινα Μαστροδήμα, η οποία κέρδισε τη Γαλλίδα Khalia Halemai, με 6-3, 6-3.

Για το μονό των αγοριών, ο Γιώργος Βάλαρης, προερχόμενος από το ταμπλό των προκριματικών, ξεπέρασε το εμπόδιο του Βέλγου Vitas Barendgrest - που αναγκάστηκε να εγκαταλείψει εξαιτίας τραυματισμού - και προκρίθηκε στη φάση των "16".

Εκτός από τον Βάλαρη, στο κυρίως ταμπλό μέσα από τα προκριματικά πέρασαν επίσης οι Φανή Αναγνωστοπούλου, που την Κυριακή κέρδισε την Halemai με 6-2, 6-4.

Μονό αγοριών - 1ος προκριματικός γύρος:
Αχιλλέας Ραφαήλ Κουσαρίδης - Loann Massard (15) 2-6, 0-6
Νίκος Κατσιμίχας - Lasse Poertner (2) 1-6, 4-6
Ευγένιος Βασιλάκης - Tiago Pires Antonio (3) 6-4, 1-6, 0-6
Νικόλαος Χρήστος Μεταξόπουλος - Sacha Orlowski (16) 1-6, 2-6
Στέφανος Σακελλαρίδης - Pietro Augusto Lavoratori (5) 3-6, 6-7 (5)
Γιάννης Μπεχλιβανίδης - Christian Teszari (9) 6-7 (2), 6-2, 6-0
Γιώργος Πιλιτσίδης - Dario Alexandru Ciobotaru (7) 2-6, 2-6
Ανδρέας Πολυχρονόπουλος - Federico Vita (8) 0-6, 1-6

Μονό αγοριών - 2ος προκριματικός γύρος:
Γιάννης Μπεχλιβανίδης - John Paternoster (6) 2-6, 3-6

Μονό κοριτσιών - 1ος προκριματικός γύρος:
Λυδία Μπεσμπαλτά - Μαρία Μαυρομάττη 6-2, 6-0
Ελένη Κουνέλη - Αλεξάνδρα Μάγια 6-1, 6-3
Γεωργία Βασιλοπούλου - Κορνηλία Ρήγα 6-2, 4-6, 6-4
Παγώνα Μιχαηλίδη - Vittoria Saetti 2-6, 6-3, 1-6
Φανή Αναγνωστοπούλου - Παπαπαναγιώτου 6-2, 7-5
Βασιλική Μοσχοβάκη - Evelina Teeuwen 2-6, 3-6
Γεωργία Ανδριάνα Στρατή - Ιόλη Ασπροφτά 6-0, 6-0

Μονό κοριτσιών - 2ος προκριματικός γύρος:
Λυδία Μπεσμπαλτά - Briana Szabo (1) 1-6, 0-6
Ελένη Κουνέλη - Valentina Trevisan (2) 0-6, 0-6
Γεωργία Βασιλοπούλου - Mara Gae (3) 1-6, 1-6
Φανή Αναγνωστοπούλου - Khalia Halemai (5) 2-6, 4-6
Μαρία Λάσπα - Evelina Teeuwen 1-6, 1-6
Γεωργία Ανδριάννα Στρατή - Daria Tudor 6-4, 1-6, 2-6

Μονό αγοριών - 1ος γύρος (Δευτέρα 03/04):
Γιώργος Βάλαρης - Vitas Barendregt 6-3, 3-1 ret.
Σπύρος Τερλεμές - Κωνσταντίνος Τζακουρής 3-6, 6-1, 2-6
Νικόλαος Σφυράκης - Manfredi Graziani 0-6, 1-6
Άρης Λυμπέρης - Alin Mihai Fatu (3) 5-7, 1-6

Μονό κοριτσιών - 1ος γύρος (Δευτέρα 03/04):
Δέσποινα Μπαξοπούλου - Lea Mouton (7) 1-6, 1-6
Φανή Αναγνωστοπούλου - Alena Kasatkina (3) 0-6, 1-6
Ευγενία Μουρούτσου - Daria Tudor 3-6, 5-7
Ελένη Λαζαρίδου - Giulia Dal Pozzo 7-5, 6-4
Κατερίνα Βρούτση - Angelica Giovagnoli 3-6, 2-6
Δέσποινα Μαστροδήμα - Khalia Halemai 6-3, 6-3
Χαρά Μεϊδάνη - Elettra Gradassi 2-6, 4-6
Ελευθερία Κούσουλα - Anna Paradisi (4) 0-6, 0-6
Νικολέτα Παρετζόγλου - Valentina Trevisan 3-6, 4-6

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση
latest-atp-videos

charitonidis-thecoach


Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση