tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Tennis in Greece | Τα νέα του Τένις | Greek Tennis News

Διαφήμιση
 

Aridea Cup: Τα αποτελέσματα της Τρίτης

E-mail Εκτύπωση

logo
Ολοκληρώθηκε την Τρίτη ο 1ος γύρος των μονών αγοριών στο διεθνές τουρνουά της Tennis Europe, Aridea Cup, ενώ έγιναν και οι πρώτοι αγώνες για τον 1ο γύρο των μονών κοριτσιών. Δείτε όλα τα χθεσινά αποτελέσματα από τη διοργάνωση του Ο.Α. Αριδαίας.

Στο ταμπλό των αγοριών, που είναι "64άρι", 24 Έλληνες τενίστες θα συνεχίσουν στον 2ο γύρο, δηλαδή στη φάση των "32". Οι Νίκος Μανόπουλος, Τάσος Τσελεπής, Παύλος Μπαλάφας, Δημήτρης Παλιούρας, Δημήτρης Μπινόπουλος, Κωνσταντίνος Τερλεμές, Βασίλης Βολτυράκης, Γιάννης Σταμούλος, Απόστολος Γραμματικοπούλης, Φίλιππος Ζαχιώτης, Γιάννης Κουντουράκης, Γιώργος Τσαλόπουλος και Φώτης Αντωνιάδης πήραν απευθείας την πρόκριση με bye, ενώ ανάμεσα στους νικητές του 1ου γύρου ήταν οι Λευτέρης Δημοβέλης, Στάθης Τριανταφυλλίδης, Μιχάλης Ανανιάδης, Γιάννης Μπεχλιβανίδης, Πασχάλης Μιχαλόπουλος, Αριστείδης Δημητρίου, Αδαμάντιος Σταύρακας, Φίλιππος Δημητριάδης, Γιάννης Παναγιωτίδης, Τάσος Ντιβανίδης και Παναγιώτης Χούσος, που προκρίθηκαν επίσης στον 2ο γύρο.

Στον 2ο γύρο των κοριτσιών, όπου θα αγωνιστούν οι 16 καλύτερες παίκτριες του τουρνουά, προκρίθηκαν ήδη οι Μιχαέλα Λάκη, Ελένη Λαζαρίδου, Έλλη Λογοθέτη, Χαρά Γραμματικάκη και Μάρθα Δαλαπάσχου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Τρίτης:

Μονό αγοριών 16 - 1ος γύρος:
Παναγιώτης Χούσος - Radislav Protchenko 6-2, 6-2
Τάσος Ντιβανίδης - Ηρακλής Γερούσης 6-2, 6-2
Luka Petrovic - Παναγιώτης Τσαλδάρης 6-1, 6-1
Γιάννης Παναγιωτίδης - Παναγιώτης Καλαϊτζής 6-1, 6-2
Φίλιππος Δημητριάδης - Γιάννης Κουτσουπιάς 7-5, 6-0
Αριστείδης Δημητρίου - Vanja Vojinovic 6-0, 5-0, ret.
Πασχάλης Μιχαλόπουλος - Ορέστης Καρανάτσιος 6-1, 6-3
Matthew Griscti - Μιχάλης Πατσίκας 6-1, 6-1
Γιάννης Μπεχλιβανίδης - Γιάννης Καραντάνης 6-3, 6-2
Veljiko Cvetkovic - Μιχάλης Χατζηγεωργίου 3-6, 7-6 (2), 6-1
Μιχάλης Ανανιάδης - Σπύρος Τερλεμές 2-6, 7-6 (5), 6-1
Veljko Krstic - Βαγγέλης Μπόγρης 6-3, 6-3
Στάθης Τριανταφυλλίδης - Γιάννης Κρυωνάς 6-1, 7-5
Λευτέρης Δημοβέλης - Φίλιππος Σεραφείμ 6-2, 6-0

Μονό κοριτσιών 16 - 1ος γύρος:
Μάρθα Δαλαπάσχου - Μαρία Ελένη Πούλκα 6-3, 7-5
Χαρά Γραμματικάκη - Arina Yuvchenko 6-0, 6-2
Jelena Ristic - Μαρία Κωνσταντίνα Λάππα 6-3, 6-3
Έλλη Λογοθέτη - Marija Ristanovic walkover
Lolita Gukasyan - Μαρία Πασχαλίνα Σιδηροπούλου 6-3, 6-4
Ελένη Λαζαρίδου - Χρυσή Φραγκοπούλου 6-0, 6-0
Iva Daneva - Κατερίνα Ρουσσοπούλου 6-2, 6-2
Μιχαέλα Λάκη - Anastasia Savanina 6-0, 6-0

Το πρόγραμμα της Τετάρτης

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση
latest-atp-videos

charitonidis-thecoach


Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση