tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

Aridea Cup: Ολοκληρώθηκε ο 2ος γύρος

E-mail Εκτύπωση

Aridea Cup - Τελετή Έναρξης
Με πολλές ελληνικές νίκες ολοκληρώθηκε σημερα ο 2ος γύρος του Aridea Cup, τη διεθνή διοργάνωση της Tennis Europe που φιλοξενείται στην Αριδαία. Δείτε όλα τα αποτελέσματα, το αυριανό πρόγραμμα και φωτογραφικό υλικό.

Στη φάση των "16" του μονού αγοριών, προκρίθηκαν οι Αχιλλέας Αδαλόγλου, Αντώνης Μίζιος, Τάσος Τσελέπης, Αδαμάντιος Σταύρακας, Μάριος Σαμολαδάς, Απόστολος Γραμματικούλης, Στάθης Τριανταφυλλίδης, Νικόλαος Σφυράκης, Νικηφόρος Αναστασιάδης, Νίκος Ουσταμπασίδης, Αλέξανδρος Ζερβός και Ιάσονας Μαυρίας.

Στο ταμπλό των κοριτσιών, στον 3ο γύρο θα συνεχίσουν οι Μαρία Γεωργιάδου, Ευγενία Μουρούτσου, Άρτεμις Ασλανισβίλι, Μαρία Τσιρώνη, Ευτυχία Σαλτίδου, Σωτηρία Κατσάλη, Ελένη Λαζαρίδου, Νικολέτα Παρετζόγλου, Στυλιανή Ρουσσοπούλου, Δέσποινα Μπαξοπούλου, Μαρία Ελένη Πούλκα και Ανδρομάχη Μπαρμπαγιάννη.

Τα σημερινα αποτελέσματα:

Μονό αγοριών 16 - 2ος γύρος:
Mihail Ivanov (1) - Radu Alexandru Iercosan 6-2, 7-6 (4)
Αχιλλέας Αδαλόγλου (13) - Σταύρος Ποιμενίδης 6-0, 6-0
Αντώνης Μίζιος - Πασχάλης Μιχαλόπουλος (11) 2-6, 6-3, 6-3
Τάσος Τσελέπης (5) - Μανώλης Τσιτσάνης 6-1, 6-4
Αδαμάντιος Σταύρακας (3) - Νίκος Νικολέτος 6-3, 6-2
Κωνσταντίνος Τζακουρής (14) - Ορέστης Σίκαλος walkover
Μάριος Σαμολαδάς (9) - Γιώργος Σαλτίδης 6-1, 6-1
Veljko Cvetkovic (8) - Δημήτρης Ζαλοκώστας 6-2, 6-0
Απόστολος Γραμματικούλης (6) - Γιάννης Κασσής 6-0, 6-0
Στάθης Τριανταφυλλίδης (12) - Βασίλης Ματσαρίδης 7-5, 7-5
Georgi Hristov (16) - Χρήστος Πέτκου 6-2, 6-1
Νικόλαος Σφυράκης (4) - Αντώνης Κίτσιος 6-4, 6-1
Νικηφόρος Αναστασιάδης - Aleksandar Nikolov (7) 6-3, 6-2
Νίκος Ουσταμπασίδης (10) - Γιάννης Κρυωνάς 6-4, 6-1
Ιάσονας Μαυρίας (15) - Παύλος Τσιτσιπάς 6-1, 6-1
Αλέξανδρος Ζερβός (2) - Γιώργος Αβραμίδης 6-1, 6-1

Μονό κοριτσιών 16 - 2ος γύρος:
Μαρία Γεωργιάδου (1) - Σοφία Μαρία Παπαχρήστου 6-0, 6-0
Ευγενία Μουρούτσου - Θέκλια Χριστοδούλου (13) 6-2, 6-1
Άρτεμις Ασλανισβίλι (11) - Ευγενία Σίσκου Στρατηλάτη 6-0, 6-0
Μαρία Τσιρώνη - Lolita Gukasyan (8) 7-5, 2-6, 6-2
Ευτυχία Σαλτίδου - Neda Milenkovic (3) walkover
Σωτηρία Κατσάλη (14) - Κατερίνα Ρουσσοπούλου 6-1, 6-1
Sofia Ciobica (9) - Μαρία Κωνσταντίνα Λάππα 6-0, 6-1
Ελένη Λαζαρίδου (7) - Τατιάνα Έλενα Γητοπούλου 6-3, 6-2
Νικολέτα Παρετζόγλου (6) - Ναταλία Μπάτσιου 6-2, 6-0
Στυλιανή Ρουσσοπούλου (12) - Αγγελική Μπυρού 6-1, 6-0
Δέσποινα Μπαξοπούλου - Βικτώρια Σαββίδη (16) 6-3, 6-2
Oana Bianca Marinescu (4) - Ναταλία Κασσή 6-3, 6-1
Vlada Kozak (5) - Ana Maria Tornean 6-3, 3-6, 6-4
Μαρία Ελένη Πούλκα (10) - Μαρία Παυλίδου 6-1, 6-0
Ανδρομάχη Μπαρμπαγιάννη - Μάρθα Δαλαπάσχου (15) 6-4, 6-2
Anastasiia Firman (2) - Αριάδνη Συμέλα Κοκούλα 6-0, 6-1

Διπλό αγοριών 16 - 2ος γύρος:
Σταύρακας/Τσελέπης (1) - Τζακουρής/Κασσής 7-6 (5), 2-6, 10-8

Το πρόγραμμα της Πέμπτης

Φωτογραφίες από την τελετή έναρξης του τουρνουά:

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση
latest-atp-videos

charitonidis-thecoach


Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση