tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

Aridea Cup: Τα αποτελέσματα του 3ου γύρου

E-mail Εκτύπωση

Aridea Cup
Ολοκληρώθηκε σήμερα ο 3ος γύρος των μονών στο διεθνές τουρνουά της Tennis Europe που φιλοξενείται στην Αριδαία, όπως και οι προημιτελικοί των διπλών. Δείτε όλα τα αποτελέσματα της ημέρας, καθώς και το πρόγραμμα της Παρασκευής.

Στα προημιτελικά του μονού αγοριών της διοργάνωσης της 3ης κατηγορίας U16 της Tennis Europe, προκρίθηκαν οι Απόστολος Γραμματικούλης, Μάριος Σαμολαδάς, Τάσος Τσελεπής, Αλέξανδρος Ζερβός, Αδαμάντιος Σταύρακας, Νικόλαος Σφυράκης και Νίκος Ουσταμπασίδης. Μόνο ένας δε θα εκπροσωπεί τη χώρα μας στα προημιτελικά, ο Βούλγαρος Mihail Ivanov, που είναι και στο Νο. 1 του ταμπλό.

Στα κορίτσια, στην τελική 8άδα θα συνεχίσουν οι Άρτεμις Ασλανισβίλι, Μαρία Γεωργιάδου, Σωτηρία Κατσάλη, Μαρία Ελένη Πούλκα, Δέσποινα Μπαξοπούλου και Νικολέτα Παρετζόγλου.

Στα ημιτελικά του διπλού αγοριών προκρίθηκαν οι Αδαμάντιος Σταύρακας και Τάσος Τσελεπής, οι Νίκος Ουσταμπασίδης και Αλέξανδρος Ζερβός, καθώς και οι Απόστολος Γραμματικούλης και Νικόλαος Σφυράκης.

Τέλος, στο διπλό των κοριτσιών, στην ημιτελική φάση θα συνεχίσουν οι Άρτεμις Ασλανισβίλι και Ελένη Λαζαρίδου, καθώς και οι Δέσποινα Μπαξοπούλου και Νικολέτα Παρετζόγλου. Οι 4 Ελληνίδες δε θα συναντηθούν στα ημιτελικά, επομένως μπορεί να έχουμε ελληνικό τελικό και σε αυτό το ταμπλό.

Όλα τα αποτελέσματα της Πέμπτης:

ΜΟΝΟ ΑΓΟΡΙΩΝ 16 - 3ος γύρος:
Απόστολος Γραμματικούλης (6) - Στάθης Τριανταφυλλίδης (12) 3-6, 6-4, 6-2
Μάριος Σαμολαδάς (2) - Veljko Cvetkovic (8) 6-3, 6-1
Τάσος Τσελεπής (5) - Αντώνης Μίζιος 7-6 (4), 6-1
Αλέξανδρος Ζερβός (2) - Ιάσονας Μαυρίας (15) 6-1, 6-4
Αδαμάντιος Σταύρακας (3) - Κωνσταντίνος Τζακουρής (14) 6-2, 6-4
Νικόλαος Σφυράκης (4) - Georgi Hristov (16) 6-2, 6-2
Νίκος Ουσταμπασίδης (10) - Νικηφόρος Αναστασιάδης 6-1, 6-0
Mihail Ivanov (1) - Αχιλλέας Αδαλόγλου (13) 4-6, 6-4, 6-3

ΜΟΝΟ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ 16 - 3ος γύρος:
Anastasiia Firman (2) - Ανδρομάχη Μπαρμπαγιάννη 6-3, 6-1
Μαρία Γεωργιάδου (1) - Ευγενία Μουρούτσου 6-1, 6-1
Sofia Ciobica (9) - Ελένη Λαζαρίδου (7) 6-3, 6-3
Άρτεμις Ασλανισβίλι (11) - Μαρία Τσιρώνη 6-3, 6-2
Σωτηρία Κατσάλη (14) - Ευτυχία Σαλτίδου 6-0, 6-2
Μαρία Ελένη Πούλκα (10) - Vlada Kozak (5) 6-2, 6-2
Δέσποινα Μπαξοπούλου - Oana Bianca Marinescu (4) 7-6 (4), 3-6, 6-4
Νικολέτα Παρετζόλογου (6) - Στυλιανή Ρουσσοπούλου (12) 6-4, 3-6, 6-3

ΔΙΠΛΟ ΑΓΟΡΙΩΝ 16 - Προημιτελικά:
Σταύρακας/Τσελεπής (1) - Νικολέτος/Ζαλοκώστας (7) 6-3, 6-2
Ουσταμπασίδης/Ζερβός (4) - Παναγιωτίδης/Τριανταφυλλίδης (6) 6-4, 6-2
Ivanov/Nikoloz (2) - Καρανάτσιος/Παπαδόπουλος 6-3, 6-1
Γραμματικούλης/Σφυράκης (3) - Μαυρίας/Μιχαλόπουλος (5) 7-5, 6-2

ΔΙΠΛΟ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ 16 - Προημιτελικά:
Ciobica/Tornean - Γεωργιάδου/Gukasyan (2) 6-4, 4-6, 11-9
Μπαξοπούλου/Παρετζόγλου - Μπαρμπαγιάννη/Σίσκου Στρατηλάτη 6-3, 6-4
Ασλανισβίλι/Λαζαρίδου - Κατερίνα Ρουσσοπούλου/Στυλιανή Ρουσσοπούλου 6-0, 6-2
Firman/Kozak (1) - Καλύβα/Καμπουράκη 6-2, 6-4

Το πρόγραμμα της Παρασκευής

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση
latest-atp-videos

charitonidis-thecoach


Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση