tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

Επιτυχιών συνέχεια στην Κέρκυρα (pics)

E-mail Εκτύπωση


Στην προημιτελική του φάση έχει φτάσει το διεθνές τουρνουά Juniors της ITF 'Corfu Cup 2011' που διεξάγεται στo πανέμορφο νησί του Ιονίου. Έξι ελληνόπουλα έχουν προκριθεί στην οχτάδα μετά και τα σημερινά αποτελέσματα του 2ου γύρου. Συγκεκριμένα οι Τάσσος Παυλής, Γιώργος Γιωτόπουλος, Μιχάλης Ψαρρός και Βασίλης Σταυρόπουλος στο τουρνουά των αγοριών και η Ελπίδα Παπανελοπούλου και η Κατερίνα Σταυρουλάκη σε αυτό των κοριτσιών.

Στους δύο ελληνικούς εμφυλίους ο Βασίλης Σταυρόπουλος νίκησε τον Ορέστη Πανούλα με 7-5, 6-3 και ο Μιχάλης Ψαρρός τον Γιάννη Στεργίου με 6-4, 6-4. Ο Παυλής δεν αντιμετώπισε πρόβλημα απέναντι στον Ιταλό Scerrati (7-5, 6-2), ενώ ο Γιωτόπουλος επικράτησε με ανατροπή επί του Ισραηλινού Gal με 3-6, 6-1, 6-4. Τέλος ο Θανάσης Στεργίου ηττήθηκε από το Νο2 του ταμπλό Ρώσο Spirin με 6-2, 6-4.

Στα κορίτσια η Παπανελοπούλου, Νο1 του ταμπλό νίκησε εύκολα την Ισραηλινή Shveber με 6-3, 6-2 και η Σταυρουλάκη την Σκοπιανή Trajkova με 6-1, 6-3. Την ήττα γνώρισαν οι Βασιλική Κωνσταντινίδου, μετά από μια ακόμη πολύωρη υπερπροσπάθεια από την Βουλγάρα Todorova με 6-2, 4-6, 7-5, η Ελισάβετ Ντούλια από τη Ρουμάνα Simion με 6-2, 6-3, η Ιωάννα Μαρκεσίνη από την Βρετανή Freya, ένα από τα φαβορί του τουρνουά με 6-2, 6-3 και η Ελπίδα Μαλάμου από την Τσέχα Tomanova, No4 του ταμπλό με 6-4, 7-6(2). Τέλος η Αγγελική Καϊρη, Νο2 του ταμπλό ηττήθηκε από την Ιταλίδα Biollo με 6-3, 6-2.

Όλα τα αποτελέσματα, το αυριανό πρόγραμμα, καθώς και πλούσιο φωτογραφικό υλικό μπορείτε να δείτε στην σελίδα του tennisnews.gr για το τουρνουά.

 

Τα σημερινά αποτελέσματα συνοπτικά είχαν ως εξής:

ΑΓΟΡΙΑ
Ugo SANTOMENNA (FRA) defeated Jakub HADRAVA (CZE) (1) 6-0 1-6 6-3
Anastasios PAVLIS (GRE) (5) defeated Ludovico SCERRATI (ITA) 7-5 6-2
Antonio MASSARA (ITA) defeated SEBASTIAN OFNER (AUT) 6-2 6-4
George GIOTOPOULOS (GRE) defeated Yair GAL (ISR) 3-6 6-1 6-4
Konstantinos ILIA (CYP) (8) defeated Riccardo CHESSARI (ITA) 4-6 6-3 6-2
Vasilios STAVROPOULOS (GRE) defeated Thomas-Orestis PANOULAS (GRE) (4) 7-5 6-3
Michail-Anastasios PSARROS (GRE) (7) defeated Ioannis STERGIOU (GRE) 6-4 6-4
Aleksandr Ivanovich SPIRIN (RUS) (2) defeated Athanasios STERGIOU (GRE) 6-2 6-4

ΚΟΡΙΤΣΙΑ
Elpida PAPANELOPOULOU (GRE) (1) defeated Rotem SHVEBER (ISR) 6-3 6-2
Victoria TODOROVA (BUL) defeated Vasiliki KONSTANTINIDOU (GRE) 6-2 4-6 7-5
Nelli PONOMAREVA (RUS) defeated Tijana UZELAC (SRB) (3) 6-2 6-4
Oana Georgeta SIMION (ROU) defeated Elisavet NTOULIA (GRE) 6-3 6-2
Christie FREYA (GBR) (5) defeated Ioanna MARKESINI (GRE) 6-2 6-3
Nikola TOMANOVA (CZE) (4) defeated Elpida MALAMOU (GRE) 6-4 7-6(2)
Aikaterini STAVROULAKI (GRE) defeated Vaska TRAJKOVA (MKD) (7) 6-1 6-3
Martina BIOLLO (ITA) defeated Angeliki KAIRI (GRE) (2) 6-3 6-2

 

 

 

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση
latest-atp-videos

charitonidis-thecoach


Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση