tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Tennis in Greece | Τα νέα του Τένις | Greek Tennis News

 

Σφραγίστηκαν από το Υπουργείο Παιδείας – Έρευνας & Θρησκευμάτων τα αποτελέσματα του Σχολικού Πρωταθλήματος 2016-17 (Pics)

E-mail Εκτύπωση

pannelinioi agwnes lykeion 1
Επιβεβαιώθηκαν, χθες, από την Κ.Ο.Ε.Σ.Α. τα αποτελέσματα των Πανελλήνιων Αγώνων Γενικών Λυκείων & ΕΠΑΛ 2016 – 2017 που πραγματοποιήθηκαν με μεγάλη επιτυχία στις εγκαταστάσεις του Α.Ο.Α. Αλέξανδρος Β’ στον Μαραθώνα Αττικής, από 27 έως 30.03.2017.

Στην ομαλή διεξαγωγή των αγώνων συνέβαλε τα μέγιστα η άψογη συνεργασία της Δ/νσης Φυσικής Αγωγής του Υπουργείου Παιδείας – Έρευνας & Θρησκευμάτων και του Τεχνικού Διευθυντή της Ε.Φ.Ο.Α. κ. Ιορδάνη Σγούρου

Συγκεκριμένα του Διευθυντή Φυσικής Αγωγής και Προέδρου της Κ.Ο.Ε.Σ.Α. κ. Γιώργου Ντάφλου και των συνεργατών του κ.κ. Ε. Χριστοφιλόπουλου, Δ. Κερερέ, Χ. Αγγελή, του Δ.Δ.Δ. Ανατολικής Αττικής κ. Σ. Καπέλλα, του υπεύθυνου Ομάδας Φυσικής Αγωγής Ανατολικής Αττικής κ. Κ. Σωτηρόπουλου και των συνεργατών του κ. Τ. Δικαστόπουλου και κ. Μ. Πατρινέλη καθώς και του εκπροσώπου της Κ.Ο.Ε.Σ.Α. Δρ. Γ. Γάλλου, η παρουσία του οποίου στο χώρο των αγώνων και η συνεργασία του με τον υπεύθυνο της Ομοσπονδίας υπήρξε καθοριστική για την αποτελεσματική διεξαγωγή τους.

Στο πλαίσιο των αγώνων συμμετείχαν 173 μαθητές/τριες Γενικών Λυκείων & ΕΠΑ.Λ. όλης της επικράτειας.

Αναλυτικά οι νικητές ανά αγώνισμα ήταν:

ΜΑΘΗΤΕΣ

ΜΟΝΟ

1ος νικητής Ταραμονλής Δημοσθένης (Κεντρικής Μακεδονίας)

2ος νικητής Θάνος Αριστοτέλης (Αττικής)

3ος νικητής Νιάρχος Νικήτας (Αττικής)

ΔΙΠΛΟ

1οι νικητές Ρουμπής Αλέξανδρος– Πιτσινής Δημήτριος (Στερεάς Ελλάδας)

2οι νικητές Κούτσικος Βασίλειος– Κουτσούμπας Δημήτριος (Στερεάς Ελλάδας)

3οι νικητές Ζέρδιλας – Χερέρα Αϊτόρ– Κανελλόπουλος Δημήτριος (Αττικής)

ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ

ΜΟΝΟ

1η νικήτρια Σταματογιαννοπούλου Βασιλική (Αττικής)

2η νικήτρια Νικολοπούλου Ναταλία (Αττικής)

3η νικήτρια Αγγελάκη Νικολέτα (Θεσσαλίας)

ΔΙΠΛΟ

1ες νικήτριες Αλφαντή Αναστασία – Πάλλη Χριστίνα (Αττικής)

2ες νικήτριες Μεταξά Διονυσία – Τομαζάνη Μαρία (Αττικής)

3ες νικήτριες Αναγνώστου Ευαγγελία – Καρπούζα Σοφία (Θεσσαλίας)

ΜΙΚΤΑ

1οι νικητές Αδαλόγλου Μαγδαληνή – Τσαρκνιάς Στέργιος (Κεντρικής Μακεδονίας)

2οι νικητές Πατρωνίδη Ειρήνη – Μισδραχής Λέανδρος (Θεσσαλίας)

3οι νικητές Καραδήμου Μαριλένα – Τρίκκας – Ψωμάς Νικόλαος (Κεντρ. Μακεδονίας)

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

latest-atp-videos

charitonidis-thecoach


Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση