tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Tennis in Greece | Τα νέα του Τένις | Greek Tennis News

 

Η παρουσία της Collective Tennis School στα πρωταθλήματα Juniors, το 2ο τρίμηνο του 2017 (pics)

E-mail Εκτύπωση

collective juniors17
Μετά  από ένα παραγωγικό 1ο τρίμηνο της χρονιάς  που διανύουμε, το 2ο τρίμηνο αποτέλεσε ένα εξαιρετικό διάστημα για τους junior παίκτες της ακαδημίας, τόσο σε προπονητικό όσο και σε αγωνιστικό επίπεδο. Αναφορικά με το προπονητικό τους πρόγραμμα, αγόρια και κορίτσια της ακαδημίας, ηλικίας 8 έως 17 ετών, που ανήκουν στα αγωνιστικά, προαγωνιστικά και εντατικά τμήματα, εκτός από το πιο εντατικό καθημερινό τους πρόγραμμα, συμμετείχαν σε 2 προπονητικά camps, το πρώτο από τις 15 έως τις 17 Ιουνίου, το 2ο από τις 7 έως τις 10 Ιουλίου.

Και τα 2 camps  οργανώθηκαν από τους υπεύθυνους της Ακαδημίας Κωνσταντίνο Βουρούκο και Γιώργο Κάκαλο, έγιναν με την παρουσία όλης της προπονητικής ομάδας και του τεχνικού διευθυντή της Ακαδημίας Μάνου Μουλιανιτάκη, ο οποίος είχε και την ευθύνη για το προπονητικό πρόγραμμα των camps καθώς και για τον έλεγχο και την επικαιροποίηση του προπονητικού έργου των προπονητών της Collective Tennis School.

Όσον αφορά τη συμμετοχή της Ακαδημίας από τον Μάιο μέχρι και τον Ιούλιο σε Πρωταθλήματα Ε1- Ε2- Ε3 και Ε4 και πρωταθλήματα  κάτω των 10 ετών, οι συμμετοχές ήταν οι περισσότερες και τα αποτελέσματα των παικτών  τα καλύτερα στη μέχρι τώρα ιστορία της Ακαδημίας, ενώ πρέπει να επισημάνουμε ότι όλοι οι παίκτες μας απέδωσαν σύμφωνα με τις δυνατότητες τους προσπαθώντας να επιτύχουν το καλύτερο αποτέλεσμα.

Αναλυτικά οι συμμετοχές  των παικτών  ανά κατηγορία, ήταν:

U10/ Πράσινο επίπεδο
Μελίσσογλου Δημήτρης: Πρωτάθλημα Βορρά Νότου, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα, Ενωσιακό Πρωτάθλημα
Παπαιωάννου Κων/νος: Πρωτάθλημα Βορρά Νότου, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα, Ενωσιακό Πρωτάθλημα
Αμανατίδης Λάζαρος: Πρωτάθλημα Βορρά Νότου, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα, Ενωσιακό Πρωτάθλημα

Α12:
Ασλαμάζης Νικήτας: Ε2, Ε3, Ε4
Κωνσταντινίδης Φίλιππος: Ε2, Ε3, Ε4
Γιαννακός Ηρακλής: Ε3, Ε4

Κ12:
Ασλανισβίλι Άρτεμις: Πανελλήνιο, Ε1, Ε2, Ε3
Δαφερέρα Ηρώ: Πανελλήνιο, Ε1, Ε2, Ε3
Μελίσσογλου Δέσποινα: Ε2, Ε3, Ε4
Γεροδήμου Ελένα: Ε3, Ε4

Α16:
Καραβιώτης Άλκης: Ε2, Ε3, Ε4

Κ16:
Καραδήμου Μαριλένα: Πανελλήνιο, Ε1, Ε2, Ε3

Τα καλύτερα αποτελέσματα ανά πρωτάθλημα αναλυτικά, ήταν:

Aσλανισβίλι Άρτεμις:
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ Μαραθώνας Απρίλιος ’17:  3η Θέση Διπλά
Ε3 Κ14 Ο.Α. ΤΟΥΜΠΑΣ Ιούνιος ’17: 1η  Θέση
Ε3 Κ12 Α.Α.ΑΛΜΠΑΤΡΟΣ Ιούνιος’17: 1η Θέση
Ε2 Κ12 Ο.Α. ΝΑΟΥΣΑΣ Ιούλιος ’17: 2η Θέση Μονά, 1η θέση Διπλά
Ε1 Κ12 Α.Ο.Α. ΛΕ ΡΑΚΕΤ Ιούλιος ’17: 1η Θέση Μονά, 1η Θέση Διπλά
Ε2 Κ14 Σ.Α. ΣΕΡΡΩΝ Ιούλιος ’17: 3η Θέση

Δαφερέρα Ηρώ:
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ Μαραθώνας Απρίλιος ’17: 32άδα Μονά, 16άδα Διπλά
Ε3 Κ12 Α.Ο.Α. ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ Ιούνιος ‘17: 3η Θέση
Ε2 Κ12 Α.Ο.Α. ΠΡΩΤ. ΚΑΒΑΛΑΣ Ιούλιος ‘17: 8άδα σε Μονά και Διπλά

Καραδήμου Μαριλένα:
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ Μαραθώνας Απρίλιος ’17: 32άδα Μονά, 16άδα Διπλά
Ε1 Κ16 Ιούλιος ’17: 32αδα Μονά

Καραβιώτης  Άλκης:
Ε2 Α16 Καβάλα Ιούλιος ’17: 3η Θέση Διπλά

Κωνσταντινίδης Φίλιππος:
Ενωσιακό Ο.Α. Σουρωτής Μάιος ‘17: 2η Θέση

Οι πολλές πλέον συμμετοχές παικτών μας στα διάφορα πρωταθλήματα, που συνδυάζονται με πολύ καλά αγωνιστικά αποτελέσματα στα πρωταθλήματα που συμμετέχουν, πιστοποιούν με τον πιο καλό τρόπο την επιτυχία του σχεδιασμού της Ακαδημίας, για πολυπληθή και πολύ ποιοτική αγωνιστική ομάδα,  ενώ παράλληλα  αποτελούν  δείγματα της σωστής  λειτουργίας των προγραμμάτων της Ανάπτυξης παικτών U10/ U12/ U14 και U16, που εφαρμόζονται από την προπονητική ομάδα της Collective.

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

latest-atp-videos

charitonidis-thecoach


Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση