tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Tennis in Greece | Τα νέα του Τένις | Greek Tennis News

Διαφήμιση
 

Ολοκληρώθηκε ο 1ος γύρος του Mytilene Junior Cup

E-mail Εκτύπωση

mytilene junior cup
10 Έλληνες παίκτες θα συνεχίσουν στον 2ο γύρο του μονού αγοριών του Cosmote Mytilene Junior Cup 2018 και 9 Ελληνίδες παίκτρες θα βρίσκονται στον 2ο γύρο του μονού κοριτσιών της διεθνούς διοργάνωσης της Grade 5 κατηγορίας της ITF. Δείτε όλα τα αποτελέσματα της 2ης ημέρας των αγώνων.

Για το ταμπλό των αγοριών, ο Γιάννης Ξυλάς κέρδισε τον Στυλιανό Πούτη με 6-0, 6-1 και ο Γιώργος Βάλαρης απέκλεισε τον Πολωνό Stanislaw Pyra με 6-2, 6-4.

Στο μονό των κοριτσιών, η Ιωάννα Τσάδαρη επιβλήθηκε της Τουρκάλας Eda Arli με 6-4, 6-4, ενώ η Μάγδα Αδαμοπούλου κέρδισε τη Σέρβα Tamara Erakovic, No. 7 στο ταμπλό, με 6-1, 6-3. Σε ένα ελληνικό ντέρμπι, η Δήμητρα Παύλου πήρε τη νίκη απέναντι στην Μάρθα Μακαντάση, με 6-3, 6-4.

Πολύ καλή προσπάθεια πραγματοποίησε η Έλλη Λογοθέτη, η οποία όμως ηττήθηκε από την Σλοβάκα Nina Danisova, No. 4 στο ταμπλό, με 6-3, 7-5. Η Βασιλεία Γρίβα ηττήθηκε από τη Ρουμάνα Maria Sara Popa με 7-5, 6-0, ενώ η Λυδία Βλάχου από την Τουρκάλα Elif Albayrak, με 6-1, 6-3. Στο tie-break του 3ου σετ "λύγισε" η Κυριακή Μήτσου, που αποκλείστηκε από τη Ρωσίδα Sofia Saitova, με 2-6, 6-0, 7-6 (1).

Την Τρίτη ξεκίνησαν και τα τουρνουά των διπλών, όπου ήδη ολοκληρώθηκαν όλοι οι αγώνες για τον 1ο γύρο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Τρίτης (25/09):

ΜΟΝΟ ΑΓΟΡΙΩΝ - 1ος γύρος:
Γιώργος Βάλαρης - Stanislaw Pyra 6-2 ,6-4
Γιάννης Ξυλάς - Στυλιανός Πούτης 6-0, 6-1

ΜΟΝΟ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ - 1ος γύρος:
Ιωάννα Τσάδαρη - Eda Arli 6-4, 6-4
Μάγδα Αδαμοπούλου - Tamara Erakovic 6-4, 7-6 (4)
Δήμητρα Παύλου - Μάρθα Μακαντάση 6-3, 6-3
Sofia Saitova - Κυριακή Μήτσου 2-6, 6-0, 7-6 (1)
Nina Danisova - Έλλη Λογοθέτη 6-3, 7-5
Maria Sara Popa - Βασιλεία Γρίβα 7-5, 6-0
Elif Albayrak - Λυδία Βλάχου 6-1, 6-3

ΔΙΠΛΟ ΑΓΟΡΙΩΝ - 1ος γύρος:
Peter Alam/Sam Bossem - Βαγγέλης Κυπριώτης/Νίκος Μανόπουλος 6-2, 6-4
Φώτης Αντωνιάδης/Κωνσταντίνος Τερλεμές - Marin/Ursuleanu 7-5, 5-7, 12-10
Κωνσταντίνος Ράπτης - Δημοσθένης Ταραμονλής - Adrian Marcu/Pyra 6-1, 6-1
Marko Andrejic/Max Homberg - Γιώργος Νουχάκης/Βίκτορας Ζερβουδάκης 6-2, 6-1
Φίλιππος Αστρεινίδης/Χάρης Φούζας-Στυλιανός Πούτης/Αλέξανδρος Τσικόβ 2-6,7-5,10-8
Arthur Fery/Jan Pleva - Μιχάλης Χατζηγεωργίου/Adam Ruzicka 6-1, 6-0
Βασίλης Βολτυράκης/Φίλιππος Ζαχιώτης - Milosz Sroka/Elias Werner 6-2, 6-1
Ντάνιελ Τριανταφύλλου/Γιάννης Ξυλάς - Παναγιώτης Νεάρχου/Schinteie 6-0, 7-5

ΔΙΠΛΟ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ - 1ος γύρος:
Βασιλεία Γρίβα/Μάρθα Μακαντάση - Greta Langiu/Joanna Plocica 6-3, 6-0
Μιχαέλα Λάκη/Αθηνά Πήττα - Eda Arli/Δήμητρα Παύλου 6-4, 6-3
Κυριακή Μήτσου/Στυλιανή Ρουσσοπούλου - Khandelwal/Ελένη Λαζαρίδου w/o
Μάγδα Αδαμοπούλου/Ελένη Φασουλά - Albayrak/Στεφανία Μωϋσιάδη 7-5, 6-3
Selina Atay/Tamara Erakovic - Μαργαρίτα Χουλιάρα/Λυδία Βλάχου 7-6 (3), 6-2
Sofia Saitova/Diana Yanotovskaya - Έλλη Λογοθέτη/Ιωάννα Τσάδαρη 6-2, 6-3
Nina Danisova/Miray Konar - Birgit Heijnemans/Charlotte Wijkamp 0-6, 6-2, 10-6

Τα αποτελέσματα της Δευτέρας (24/09)

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

latest-atp-videos

charitonidis-thecoach


Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση