tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Ανδρών/Γυναικών 2012- Α Φάση

E-mail Εκτύπωση
ΕΦΟΑ - Ελληνική Φίλαθλη Ομοσπονδία Αντσιφαίρισης

Από την Ομοσπονδία ανακοινώθηκε ότι η Α Φάση του Διασυλλογικού Πρωταθλήματος Ανδρών Γυναικών 2012, για την Α Εθνική, Β Εθνική Βορρά και Β Εθνική Νότου θα διεξαχθεί από τις 23 έως τις 25 Νοεμβρίου στις έδρες:

Α Εθνική Α/Γ: ΑΟΑ Ηλιούπολης

Β Εθνική Νότου Α/Γ: ΑΚΑ Μαραθώνα

Β Εθνική Βορρά Α/Γ: ΟΑ Κουφαλίων


Α' Εθνική
Αποτελέσματα 1ης μέρας 23.11 - Πρόγραμμα αγώνων

Με την συμμετοχή 30 ομάδων (15 στους Άνδρες και 15 στις Γυναίκες) άρχισαν στις εγκαταστάσεις του Α.Ο.Α Ηλιούπολης οι αγώνες της Α΄φάσης του Πανελλήνιου Διασυλλογικού Πρωταθλήματος Ανδρών-Γυναικών στην κατηγορία Α΄Εθνική.

http://www.tennisnews.gr/components/com_attachments/media/icons/pdf.gif Πρόγραμμα Αγώνων: 24.11 | 25.11

Τα αποτελέσματα της 1ης ημέρας:

ΑΝΔΡΕΣ
Α΄ΟΜΙΛΟΣ (Ο.Α. Αθηνών, Σ.Α. Γαλατσίου, Ο.Α. Πετρούπολης, Φθιωτικός Ο.Α)
Αποτελέσματα:
Ο.Α. Αθηνών- Φθιωτικός Ο.Α 3-0, Ο.Α. Πετρούπολης- Σ.Α. Γαλατσίου 3-0

Β΄ΟΜΙΛΟΣ (Ο.Α. Θεσσαλονίκης, Α.Ο.Α. Πατρών, Α.Ο.Α. Παπάγου, Ο.Α. Τούμπας)
Αποτελέσματα:
Α.Ο.Α. Πατρών- Α.Ο.Α. Παπάγου 2-1, Ο.Α. Τούμπας- Ο.Α. Θεσσαλονίκης 2-1

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ (Ο.Α. Γλυφάδας, Ο.Α. Κέρκυρας, Α.Ο. Βάρης "Αναγυρούς»)
Αποτελέσματα:
Ο.Α. Γλυφάδας- Α.Ο. Βάρης "Αναγυρούς» 3-0,

Δ΄ΟΜΙΛΟΣ (Α.Ο.Α. Φιλοθέης, Α.Ο.Α. Ηλιούπολης, Α.Κ.Α. Μαραθώνα, Ηράκλειο Ο.Α. & Α).
Αποτελέσματα:
Α.Ο.Α. Φιλοθέης-Ηράκλειο Ο.Α. & Α 2-1, Α.Ο.Α. Ηλιούπολης-Α.Κ.Α. Μαραθώνα 3-0




ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Α΄ΟΜΙΛΟΣ (Ο.Α. Αθηνών, Α.Ο.Α. Παπάγου, Α.Ο. Βάρης "Αναγυρούς»)
Αποτελέσματα:
Ο.Α. Αθηνών- Α.Ο. Βάρης "Αναγυρούς» 2-1

Β΄ΟΜΙΛΟΣ (Ο.Α. Θεσσαλονίκης, Α.Ο.Α. Πατρών, Ο.Α. Νίκαια Λάρισας, Σ.Α. Σερρών)
Αποτελέσματα:
Ο.Α. Θεσσαλονίκης- Σ.Α. Σερρών 3-0, Ο.Α. Νίκαια Λάρισας- Α.Ο.Α. Πατρών 3-0

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ: (Α.Ο.Α. Ηλιούπολης, Ο.Α. Πετρούπολης, Ο.Α. Αργυρούπολης, Ο.Α. Σαλαμίνας)
Αποτελέσματα:
Α.Ο.Α. Ηλιούπολης- Ο.Α. Σαλαμίνας 3-0, Ο.Α. Πετρούπολης,-Ο.Α. Αργυρούπολης 3-0

Δ΄ΟΜΙΛΟΣ (Α.Ο.Α. Φιλοθέης, Α.Κ.Α. Μαραθώνα, Α.Ο.Α. Χαϊδαρίου, Ο.Α. Κέρκυρας)
Αποτελέσματα:
Α.Ο.Α. Φιλοθέης- Ο.Α. Κέρκυρας 2-1, Α.Ο.Α. Χαϊδαρίου- Α.Κ.Α. Μαραθώνα 2-1

Αποτελέσματα 2ης μέρας 24.11

Τα αποτελέσματα της 2ης ημέρας της Α΄φάσης του Πανελλήνιου Διασυλλογικού Πρωταθλήματος Ανδρών-Γυναικών στην κατηγορία Α΄ Εθνικής, οι αγώνες του οποίου διεξάγονται στις εγκαταστάσεις του ΑΚΑ Μαραθώνα:
ΑΝΔΡΕΣ
Α΄ΟΜΙΛΟΣ (Ο.Α. Αθηνών, Σ.Α. Γαλατσίου, Ο.Α. Πετρούπολης, Φθιωτικός Ο.Α).
Αποτελέσματα:
Ο.Α. Αθηνών- Ο.Α. Πετρούπολης 3-0
Σ.Α. Γαλατσίου - Φθιωτικός Ο.Α 3-0

Β΄ΟΜΙΛΟΣ (Ο.Α. Θεσσαλονίκης, Α.Ο.Α. Πατρών, Α.Ο.Α. Παπάγου, Ο.Α. Τούμπας)
Αποτελέσματα:

Ο.Α. Θεσσαλονίκης - Α.Ο.Α. Παπάγου 3-0
Ο.Α. Τούμπας - Α.Ο.Α. Πατρών 2-1

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ (Ο.Α. Γλυφάδας, Ο.Α. Κέρκυρας, Α.Ο. Βάρης "Αναγυρούς»)
Αποτελέσματα:
Ο.Α. Κέρκυρας - Α.Ο. Βάρης "Αναγυρούς» 3-0

Δ΄ΟΜΙΛΟΣ (Α.Ο.Α. Φιλοθέης, Α.Ο.Α. Ηλιούπολης, Α.Κ.Α. Μαραθώνα, Ηράκλειο Ο.Α. & Α).
Αποτελέσματα:
Ηράκλειο Ο.Α. & Α - Α.Ο.Α. Ηλιούπολης 2-1
Α.Ο.Α. Φιλοθέης- Α.Κ.Α. Μαραθώνα 2-1

ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Α΄ΟΜΙΛΟΣ (Ο.Α. Αθηνών, Α.Ο.Α. Παπάγου, Α.Ο. Βάρης "Αναγυρούς»)
Αποτελέσματα:
Ο.Α. Αθηνών - Α.Ο.Α Παπάγου 2-1

Β΄ΟΜΙΛΟΣ (Ο.Α. Θεσσαλονίκης, Α.Ο.Α. Πατρών, Ο.Α. Νίκαια Λάρισας, Σ.Α. Σερρών)
Αποτελέσματα:
Ο.Α. Νίκαια Λάρισας- Ο.Α. Θεσσαλονίκης 3-0
Α.Ο.Α. Πατρών - Σ.Α. Σερρών 3-0

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ: (Α.Ο.Α. Ηλιούπολης, Ο.Α. Πετρούπολης, Ο.Α. Αργυρούπολης, Ο.Α. Σαλαμίνας)
Αποτελέσματα:
Α.Ο.Α. Ηλιούπολης - Ο.Α. Αργυρούπολης 3-0
Ο.Α. Πετρούπολης - Ο.Α. Σαλαμίνας 3-0

Δ΄ΟΜΙΛΟΣ (Α.Ο.Α. Φιλοθέης, Α.Κ.Α. Μαραθώνα, Α.Ο.Α. Χαϊδαρίου, Ο.Α. Κέρκυρας)
Αποτελέσματα:
Α.Ο.Α. Φιλοθέης - Α.Ο.Α. Χαϊδαρίου 2-1
Α.Κ.Α. Μαραθώνα - Ο.Α. Κέρκυρας 3-0

3η μέρα - Τελικά Αποτελέσματα - 25.11

Ολοκληρώθηκαν οι αγώνες της Α΄ φάσης του Πανελλήνιου Διασυλλογικού Πρωταθλήματος Ανδρών-Γυναικών στην κατηγορία Α΄ Εθνική, που διεξήχθησαν στις εγκαταστάσεις του Α.Ο.Α. Ηλιούπολης. Τα τελικά αποτελέσματα:

ΑΝΔΡΕΣ
Α΄ΟΜΙΛΟΣ (Ο.Α. Αθηνών, Σ.Α. Γαλατσίου, Ο.Α. Πετρούπολης, Φθιωτικός Ο.Α).
Αποτελέσματα:
Ο.Α. Αθηνών- Φθιωτικός Ο.Α 3-0, Ο.Α. Πετρούπολης- Σ.Α. Γαλατσίου 2-1, Ο.Α. Αθηνών- Ο.Α. Πετρούπολης 3-0, Σ.Α. Γαλατσίου - Φθιωτικός Ο.Α 3-0, Ο.Α. Αθηνών- Σ.Α. Γαλατσίου 3-0, Ο.Α. Πετρούπολης- Φθιωτικός Ο.Α 3-0
Κατάταξη: 1. Ο.Α. Αθηνών, 2. Ο.Α. Πετρούπολης, 3. Σ.Α. Γαλατσίου, 4. Φθιωτικός Ο.Α

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ (Ο.Α. Θεσσαλονίκης, Α.Ο.Α. Πατρών, Α.Ο.Α. Παπάγου, Ο.Α. Τούμπας)
Αποτελέσματα:
Α.Ο.Α. Πατρών- Α.Ο.Α. Παπάγου 2-1, Ο.Α. Τούμπας- Ο.Α. Θεσσαλονίκης 2-1, Ο.Α. Θεσσαλονίκης - Α.Ο.Α. Παπάγου 3-0, Ο.Α. Τούμπας - Α.Ο.Α. Πατρών 2-1, Ο.Α. Τούμπας- Α.Ο.Α. Παπάγου 3-0, Ο.Α. Θεσσαλονίκης - Α.Ο.Α. Πατρών 2-1
Κατάταξη: 1. Ο.Α Τούμπας, 2. Ο.Α. Θεσσαλονίκης, 3. Α.Ο.Α. Πατρών, 4. Α.Ο.Α. Παπάγου

 

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ (Ο.Α. Γλυφάδας, Ο.Α. Κέρκυρας, Α.Ο. Βάρης "Αναγυρούς»)
Αποτελέσματα:
Ο.Α. Γλυφάδας- Α.Ο. Βάρης "Αναγυρούς» 3-0, Ο.Α. Κέρκυρας - Α.Ο. Βάρης "Αναγυρούς» 3-0, Ο.Α. Γλυφάδας- Ο.Α. Κέρκυρας 2-1
Κατάταξη: 1. Ο.Α. Γλυφάδας, 2. Ο.Α. Κέρκυρας, 3. Α.Ο. Βάρης "Αναγυρούς»

 

Δ΄ΟΜΙΛΟΣ (Α.Ο.Α. Φιλοθέης, Α.Ο.Α. Ηλιούπολης, Α.Κ.Α. Μαραθώνα, Ηράκλειο Ο.Α. & Α).
Αποτελέσματα:
Α.Ο.Α. Φιλοθέης-Ηράκλειο Ο.Α. & Α 2-1, Α.Ο.Α. Ηλιούπολης-Α.Κ.Α. Μαραθώνα 3-0, Ηράκλειο Ο.Α. & Α - Α.Ο.Α. Ηλιούπολης 2-1, Α.Ο.Α. Φιλοθέης- Α.Κ.Α. Μαραθώνα 2-1, Α.Ο.Α. Φιλοθέης- Α.Ο.Α. Ηλιούπολης 2-1, Ηράκλειο Ο.Α. & Α- Α.Κ.Α. Μαραθώνα 3-0
Κατάταξη: 1. Α.Ο.Α. Φιλοθέης, 2. Ηράκλειο Ο.Α. & Α, 3. Α.Ο.Α. Ηλιούπολης, 4. Α.Κ.Α. Μαραθώνα

 

ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Α΄ΟΜΙΛΟΣ (Ο.Α. Αθηνών, Α.Ο.Α. Παπάγου, Α.Ο. Βάρης "Αναγυρούς»)
Αποτελέσματα:
Ο.Α. Αθηνών- Α.Ο. Βάρης "Αναγυρούς» 2-1, Ο.Α. Αθηνών - Α.Ο.Α Παπάγου 2-1, Α.Ο. Βάρης "Αναγυρούς»- Α.Ο.Α Παπάγου 3-0
Κατάταξη: 1. Ο.Α. Αθηνών, 2. Α.Ο. Βάρης "Αναγυρούς», 3. Α.Ο.Α. Παπάγου

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ (Ο.Α. Θεσσαλονίκης, Α.Ο.Α. Πατρών, Ο.Α. Νίκαια Λάρισας, Σ.Α. Σερρών)
Αποτελέσματα:
Ο.Α. Θεσσαλονίκης- Σ.Α. Σερρών 3-0, Ο.Α. Νίκαια Λάρισας- Α.Ο.Α. Πατρών 3-0, Ο.Α. Νίκαια Λάρισας- Ο.Α. Θεσσαλονίκης, 3-0, Α.Ο.Α. Πατρών - Σ.Α. Σερρών 3-0, Ο.Α. Νίκαια Λάρισας- Σ.Α. Σερρών 3-0, Α.Ο.Α. Πατρών- Ο.Α. Θεσσαλονίκης 3-0
Κατάταξη: 1. Ο.Α. Νίκαια Λάρισας, 2. Α.Ο.Α. Πατρών, 3. Ο.Α. Θεσσαλονίκης, 4. Σ.Α. Σερρών

 

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ: (Α.Ο.Α. Ηλιούπολης, Ο.Α. Πετρούπολης, Ο.Α. Αργυρούπολης, Ο.Α. Σαλαμίνας)
Αποτελέσματα:
Α.Ο.Α. Ηλιούπολης- Ο.Α. Σαλαμίνας 3-0, Ο.Α. Πετρούπολης,-Ο.Α. Αργυρούπολης 3-0, Α.Ο.Α. Ηλιούπολης - Ο.Α. Αργυρούπολης 3-0, Ο.Α. Πετρούπολης - Ο.Α. Σαλαμίνας 3-0, Α.Ο.Α. Ηλιούπολης- Ο.Α. Πετρούπολης 2-1, Ο.Α. Αργυρούπολης- Ο.Α. Σαλαμίνας 3-0
Κατάταξη: 1. Α.Ο.Α. Ηλιούπολης, 2. Ο.Α. Πετρούπολης, 3. Ο.Α. Αργυρούπολης, 4. Ο.Α. Σαλαμίνας

 

Δ΄ΟΜΙΛΟΣ (Α.Ο.Α. Φιλοθέης, Α.Κ.Α. Μαραθώνα, Α.Ο.Α. Χαϊδαρίου, Ο.Α. Κέρκυρας)
Αποτελέσματα:
Α.Ο.Α. Φιλοθέης- Ο.Α. Κέρκυρας 2-1, Α.Ο.Α. Χαϊδαρίου- Α.Κ.Α. Μαραθώνα 2-1, Α.Ο.Α. Φιλοθέης - Α.Ο.Α. Χαϊδαρίου 2-1, Α.Κ.Α. Μαραθώνα - Α.Κ.Α. Μαραθώνα 3-0, Α.Ο.Α. Φιλοθέης- Α.Κ.Α. Μαραθώνα 2-1, Α.Ο.Α. Χαϊδαρίου- Ο.Α. Κέρκυρας 2-1
Κατάταξη: 1. .Ο.Α. Φιλοθέης, 2. Α.Ο.Α. Χαϊδαρίου, 3. Α.Κ.Α. Μαραθώνα, 4. Ο.Α. Κέρκυρας


Β' Εθνική - Νότος
Αποτελέσματα 1ης μέρας 23.11 - Πρόγραμμα αγώνων

Με την συμμετοχή 20 ομάδων (13 στους Άνδρες και 7 στις Γυναίκες) άρχισαν στις εγκαταστάσεις του ΑΚΑ Μαραθώνα οι αγώνες της Α΄φάσης του Πανελλήνιου Διασυλλογικού Πρωταθλήματος Ανδρών-Γυναικών στην κατηγορία Β΄Εθνική-Νότος.

http://www.tennisnews.gr/components/com_attachments/media/icons/pdf.gif Πρόγραμμα Αγώνων: 24.11 | 25.11

Τα αποτελέσματα της 1ης ημέρας:


ΑΝΔΡΕΣ
Α΄ΟΜΙΛΟΣ (Ο.Α. Χαλκίδας, Ο.Α. Αργυρούπολης, Α.Ε.Κ. Τρίπολης)
Αποτελέσματα
Α.Ε.Κ. Τρίπολης- Ο.Α. Χαλκίδας 3-0

Β΄ΟΜΙΛΟΣ (Ο.Α.Σούδας, Α.Ο. Ποσειδών Λουτρακίου, Ο.Α. Αγίας Παρασκευής)
Αποτελέσματα:
Ο.Α.Σούδας- Ο.Α. Αγίας Παρασκευής 2-1

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ (Ο.Α. Καισαριανής, Α.Ο. Π.Φαλήρου, Α.Λ.Ιλίου «Αίολος», Ο.Α. Γουδίου)
Αποτελέσματα:
Α.Ο.Π. Φαλήρου - Α.Λ.Ιλίου «Αίολος» 3-0, Ο.Α. Γουδίου- Ο.Α. Καισαριανής 3-0

Δ΄ΟΜΙΛΟΣ (Ο.Α Κορίνθου, Α.Ο.Α.Χαϊδαρίου, Σ.Α.Ραφήνας)
Αποτελέσματα:
Ο.Α.Κορίνθου-Σ.Α.Ραφήνας 3-0

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ (Ο.Α.Γουδίου, Ο.Α Κορίνθου, Α.Σ.Πέρα)

Αποτελέσματα:

Ο.Α.Γουδίου -Ο.Α Κορίνθου 3-0

Β΄ΟΜΙΛΟΣ
Σ.Α.Ραφήνας, Α.Ο.Π.Φαλήρου, Α.Ε.Κ.Τρίπολης, Ο.Α. Σούδας
Α.Ε.Κ.Τρίπολης- Α.Ο.Π.Φαλήρου 2-1, Ο.Α. Σούδας- Σ.Α.Ραφήνας 3-0

Αποτελέσματα 2ης μέρας 24.11

Τα αποτελέσματα της 2ης ημέρας της Α΄φάσης του Πανελλήνιου Διασυλλογικού Πρωταθλήματος Ανδρών-Γυναικών στην κατηγορία Β΄Εθνική-Νότος, οι αγώνες του οποίου διεξάγονται στις εγκαταστάσεις του ΑΚΑ Μαραθώνα

ΑΝΔΡΕΣ
Α΄ΟΜΙΛΟΣ (Ο.Α. Χαλκίδας, Ο.Α. Αργυρούπολης, Α.Ε.Κ. Τρίπολης)
Αποτελέσματα:
Α.Ε.Κ. Τρίπολης- Ο.Α. Αργυρούπολης 2-1
Η ΑΕΚ Τρίπολης τερμάτισε 1η στον όμιλο.

Β΄ΟΜΙΛΟΣ (Ο.Α.Σούδας, Α.Ο. Ποσειδών Λουτρακίου, Ο.Α. Αγίας Παρασκευής)
Αποτελέσματα:
Ο.Α.Σούδας- Α.Ο. Ποσειδών Λουτρακίου 2-1
Ο Ο.Α.Σούδας τερμάτισε 1ος στον όμιλο.

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ (Ο.Α. Καισαριανής, Α.Ο. Π.Φαλήρου, Α.Λ.Ιλίου «Αίολος», Ο.Α. Γουδίου)
Αποτελέσματα:
Ο.Α. Γουδίου- Α.Ο.Π. Φαλήρου 2-1, Ο.Α. Γουδίου- Α.Λ.Ιλίου «Αίολος» 3-0
Ο.Α. Γουδίου τερμάτισε 1ος στον όμιλο.

Δ΄ΟΜΙΛΟΣ (Ο.Α Κορίνθου, Α.Ο.Α.Χαϊδαρίου, Σ.Α.Ραφήνας)
Αποτελέσματα:
Α.Ο.Α.Χαϊδαρίου - Σ.Α.Ραφήνας 3-0

ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Α΄ΟΜΙΛΟΣ (Ο.Α.Γουδίου, Ο.Α Κορίνθου, Α.Σ.Πέρα)
Αποτελέσματα:
Ο.Α Κορίνθου- Α.Σ.Πέρα 3-0

Β΄ΟΜΙΛΟΣ (Σ.Α.Ραφήνας, Α.Ο.Π.Φαλήρου, Α.Ε.Κ.Τρίπολης, Ο.Α. Σούδας)
Αποτελέσματα:
Ο.Α. Σούδας-Α.Ο.Π.Φαλήρου 3-0, Α.Ε.Κ.Τρίπολης- Σ.Α.Ραφήνας 3-0, Α.Ο.Π.Φαλήρου- Σ.Α.Ραφήνας 3-0

Τελικά αποτελέσματα - 25.11

Ολοκληρώθηκαν οι αγώνες της Α΄ φάσης του Πανελλήνιου Διασυλλογικού Πρωταθλήματος Ανδρών-Γυναικών στην κατηγορία Β΄ Εθνική-Nότος, που διεξάγονται στις εγκαταστάσεις του Α.Κ.Α Μαραθώνα. Τα αποτελέσματα:

ΑΝΔΡΕΣ
Α΄ΟΜΙΛΟΣ (Ο.Α. Χαλκίδας, Ο.Α. Αργυρούπολης, Α.Ε.Κ. Τρίπολης)
Αποτελέσματα:
Α.Ε.Κ. Τρίπολης- Ο.Α. Χαλκίδας 3-0, Α.Ε.Κ. Τρίπολης- Ο.Α. Αργυρούπολης 2-1, Ο.Α. Αργυρούπολης- Ο.Α. Χαλκίδας 3-0
Κατάταξη: 1. Α.Ε.Κ. Τρίπολης, 2. Ο.Α. Αργυρούπολης, 3. Ο.Α. Χαλκίδας

Β΄ΟΜΙΛΟΣ (Ο.Α.Σούδας, Α.Ο. Ποσειδών Λουτρακίου, Ο.Α. Αγίας Παρασκευής)
Αποτελέσματα:
Ο.Α.Σούδας- Ο.Α. Αγίας Παρασκευής 2-1, Ο.Α.Σούδας- Α.Ο. Ποσειδών Λουτρακίου 2-1, Ο.Α. Αγίας Παρασκευής- Ποσειδών Λουτρακίου 3-0.
Κατάταξη: 1. Ο.Α.Σούδας, 2. Ο.Α. Αγίας Παρασκευής, 3. Ποσειδών Λουτρακίου

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ (Ο.Α. Καισαριανής, Α.Ο. Π.Φαλήρου, Α.Λ.Ιλίου «Αίολος», Ο.Α. Γουδίου)

Αποτελέσματα:
Α.Ο.Π. Φαλήρου - Α.Λ.Ιλίου «Αίολος» 3-0, Ο.Α. Γουδίου- Ο.Α. Καισαριανής 3-0, Ο.Α. Γουδίου- Α.Ο.Π. Φαλήρου 2-1, Ο.Α. Γουδίου- Α.Λ.Ιλίου «Αίολος» 3-0, Ο.Α. Καισαριανής- Α.Λ.Ιλίου «Αίολος» 3-0, Α.Ο.Π. Φαλήρου- Ο.Α. Καισαριανής 3-0

Κατάταξη: 1. Ο.Α. Γουδίου, 2. Α.Ο.Π. Φαλήρου, 3. Ο.Α. Καισαριανής, 4. Α.Λ.Ιλίου «Αίολος»

Δ΄ΟΜΙΛΟΣ (Ο.Α Κορίνθου, Α.Ο.Α.Χαϊδαρίου, Σ.Α.Ραφήνας)
Αποτελέσματα:
Ο.Α.Κορίνθου-Σ.Α.Ραφήνας 3-0, Α.Ο.Α.Χαϊδαρίου - Σ.Α.Ραφήνας 3-0, Α.Ο.Α.Χαϊδαρίου- Ο.Α.Κορίνθου 3-0
Κατάταξη:1. Α.Ο.Α.Χαϊδαρίου, 2. Ο.Α.Κορίνθου, 3. Σ.Α.Ραφήνας



ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Α΄ΟΜΙΛΟΣ (Ο.Α.Γουδίου, Ο.Α Κορίνθου, Α.Σ.Πέρα)
Αποτελέσματα:
Ο.Α.Γουδίου -Ο.Α Κορίνθου 3-0, Ο.Α Κορίνθου- Α.Σ.Πέρα 3-0, Ο.Α Γουδίου-Α.Σ Πέρα 3-0 χωρίς αγώνα
Κατάταξη: 1. Ο.Α Γουδίου, 2. Ο.Α Κορίνθου, 3. Α.Σ Πέρα

Β΄ΟΜΙΛΟΣ (Σ.Α.Ραφήνας, Α.Ο.Π.Φαλήρου, Α.Ε.Κ.Τρίπολης, Ο.Α. Σούδας)
Αποτελέσματα:
Α.Ε.Κ.Τρίπολης- Α.Ο.Π.Φαλήρου 2-1, Ο.Α. Σούδας- Σ.Α.Ραφήνας 3-0, Ο.Α. Σούδας-Α.Ο.Π.Φαλήρου 3-0, Α.Ε.Κ.Τρίπολης- Σ.Α.Ραφήνας 3-0, Α.Ο.Π.Φαλήρου- Σ.Α.Ραφήνας 3-0, Ο.Α. Σούδας- Α.Ε.Κ.Τρίπολης 2-0
Κατάταξη: 1. Ο.Α. Σούδας, 2. Α.Ε.Κ.Τρίπολης, 3. Α.Ο.Π.Φαλήρου, 4. Σ.Α.Ραφήνας


Β' Εθνική - Βορράς
Αποτελέσματα 1ης μέρας 23.11 - Πρόγραμμα αγώνων

Με την συμμετοχή 18 ομάδων (13 στους Άνδρες και 5 στις Γυναίκες) άρχισαν στις εγκαταστάσεις του Ο.Α Κουφαλίων οι αγώνες της Α΄φάσης του Πανελλήνιου Διασυλλογικού Πρωταθλήματος Ανδρών-Γυναικών στην κατηγορία Β΄Εθνική-Βορράς.

http://www.tennisnews.gr/components/com_attachments/media/icons/pdf.gif Πρόγραμμα Αγώνων: 24.11 | 25.11

Τα αποτελέσματα της 1ης ημέρας - 23.11:


ΑΝΔΡΕΣ
Α΄ΟΜΙΛΟΣ (Σερραϊκός Ο.Α, Ο.Α Γιαννιτσών, Φ.Ο.Α Νεάπολης)
Αποτελέσματα:
Σερραϊκός Ο.Α- Ο.Α Γιαννιτσών 3-0, Σερραϊκός Ο.Α- Φ.Ο.Α Νεάπολης 3-0

Β΄ΟΜΙΛΟΣ (Ο.Α Ξάνθης, Ο.Α Αριδαίας, Ο.Α Κουφαλίων)
Αποτελέσματα:
Ο.Α Ξάνθης- Ο.Α Αριδαίας 2-1, Ο.Α Κουφαλίων-Ο.Α Ξάνθης 3-0

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ (Ε.Σ.Ο.Π Επίκουρος, Ο.Α Έδεσσας, Σ.Α. Σερρών)
Αποτελέσματα:
Ε.Σ.Ο.Π Επίκουρος - Ο.Α Έδεσσας 2-1, Σ.Α. Σερρών- Ο.Α Έδεσσας 3-0

Δ΄ΟΜΙΛΟΣ (Ο.Α Βικέλας Βέροιας, Γ.Σ Αργοναύτες, Ο.Α Νίκαιας Λάρισας, Α.Σ Ορφέας)
Αποτελέσματα:
Ο.Α Βικέλας Βέροιας- Γ.Σ Αργοναύτες 3-0, Ο.Α Νίκαιας Λάρισας- Γ.Σ Αργοναύτες 3-0, Α.Σ Ορφέας- Ο.Α Νίκαιας Λάρισας 2-1

ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Α΄ΟΜΙΛΟΣ (Α.Ο.Α Ίφιτος Σταυρούπολης, Ε.Σ.Ο.Π Επίκουρος, Ο.Α Αλέξανδρος Βέροιας, Ο.Α Αριδαίας, Ο.Α Τούμπας)
Αποτελέσματα:
Α.Ο.Α Ίφιτος Σταυρούπολης- Ε.Σ.Ο.Π Επίκουρος 3-0, Ο.Α Αλέξανδρος Βέροιας- Ο.Α Αριδαίας 3-0

Αποτελέσματα 2ης μέρας 24.11

Τα αποτελέσματα της 2ης ημέρας της Α΄φάσης του Πανελλήνιου Διασυλλογικού Πρωταθλήματος Ανδρών-Γυναικών στην κατηγορία Β΄Εθνική-Βορράς, που διεξάγονται στις εγκαταστάσεις του Ο.Α Κουφαλίων:

ΑΝΔΡΕΣ
Α΄ΟΜΙΛΟΣ (Σερραϊκός Ο.Α, Ο.Α Γιαννιτσών, Φ.Ο.Α Νεάπολης)
Αποτελέσματα:
Φ.Ο.Α Νεάπολης- Ο.Α Γιαννιτσών 2-1
O Σερραϊκός τερμάτισε 1ος., ο Φ.Ο.Α Νεάπολης 2ος και ο Ο.Α Γιαννιτσών 3ος στον όμιλο.

Β΄ΟΜΙΛΟΣ (Ο.Α Ξάνθης, Ο.Α Αριδαίας, Ο.Α Κουφαλίων)
Αποτελέσματα:
Ο.Α Κουφαλίων- Ο.Α Αριδαίας 2-1
O Ο.Α Κουφαλίων τερμάτισε 1ος., ο Ο.Α Ξάνθης 2ος και Ο.Α Αριδαίας 3ος στον όμιλο.

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ (Ε.Σ.Ο.Π Επίκουρος, Ο.Α Έδεσσας, Σ.Α. Σερρών)
Αποτελέσματα:
-

Δ΄ΟΜΙΛΟΣ (Ο.Α Βικέλας Βέροιας, Γ.Σ Αργοναύτες, Ο.Α Νίκαιας Λάρισας, Α.Σ Ορφέας)
Αποτελέσματα:
Α.Σ Ορφέας- Ο.Α Βικέλας Βέροιας 3-0

ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Α΄ΟΜΙΛΟΣ (Α.Ο.Α Ίφιτος Σταυρούπολης, Ε.Σ.Ο.Π Επίκουρος, Ο.Α Αλέξανδρος Βέροιας- Ο.Α Αριδαίας, Ο.Α Τούμπας)
Αποτελέσματα:
Ο.Α Τούμπας- Ο.Α Αριδαίας 3-0, Α.Ο.Α Ίφιτος Σταυρούπολης- Ο.Α Αριδαίας 3-0, Ο.Α Τούμπας- Ο.Α Αλέξανδρος Βέροιας 3-0, Ε.Σ.Ο.Π Επίκουρος - Ο.Α Αριδαίας 3-0, Ο.Α Αλέξανδρος Βέροιας- Ε.Σ.Ο.Π Επίκουρος 3-0

Τελικά αποτελέσματα - 25.11

Ολοκληρώθηκαν οι αγώνες της Α΄ φάσης του Πανελλήνιου Διασυλλογικού Πρωταθλήματος Ανδρών-Γυναικών στην κατηγορία Β΄ Εθνική-Βορράς, που διεξάγονται στις εγκαταστάσεις του Ο.Α Κουφαλίων. Τα αποτελέσματα:

ΑΝΔΡΕΣ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ (Σερραϊκός Ο.Α, Ο.Α Γιαννιτσών, Φ.Ο.Α Νεάπολης)
Αποτελέσματα:
Σερραϊκός Ο.Α- Ο.Α Γιαννιτσών 3-0, Σερραϊκός Ο.Α- Φ.Ο.Α Νεάπολης 3-0, Φ.Ο.Α Νεάπολης- Ο.Α Γιαννιτσών 2-1
Κατάταξη: 1. Σερραϊκός Ο.Α, 2. Φ.Ο.Α Νεάπολης, 3. Ο.Α Γιαννιτσών.

Β΄ΟΜΙΛΟΣ (Ο.Α Ξάνθης, Ο.Α Αριδαίας, Ο.Α Κουφαλίων)
Αποτελέσματα:
Ο.Α Ξάνθης- Ο.Α Αριδαίας 2-1, Ο.Α Κουφαλίων-Ο.Α Ξάνθης 3-0, Ο.Α Κουφαλίων- Ο.Α Αριδαίας 2-1
Κατάταξη: 1. Ο.Α Κουφαλίων, 2. Ο.Α Ξάνθης, 3. Ο.Α Αριδαίας

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ (Ε.Σ.Ο.Π Επίκουρος, Ο.Α Έδεσσας, Σ.Α. Σερρών)
Αποτελέσματα:
Ε.Σ.Ο.Π Επίκουρος - Ο.Α Έδεσσας 2-1, Σ.Α. Σερρών- Ο.Α Έδεσσας 3-0, Ε.Σ.Ο.Π Επίκουρος- Σ.Α. Σερρών 2-1
Κατάταξη: 1. Ε.Σ.Ο.Π Επίκουρος, 2. Σ.Α. Σερρών, 3. Ο.Α Έδεσσας

Δ΄ΟΜΙΛΟΣ (Ο.Α Βικέλας Βέροιας, Γ.Σ Αργοναύτες, Ο.Α Νίκαιας Λάρισας, Α.Σ Ορφέας)
Αποτελέσματα:
Ο.Α Βικέλας Βέροιας- Γ.Σ Αργοναύτες 3-0, Ο.Α Νίκαιας Λάρισας- Γ.Σ Αργοναύτες 3-0, Α.Σ Ορφέας- Ο.Α Νίκαιας Λάρισας 2-1, Α.Σ Ορφέας- Ο.Α Βικέλας Βέροιας 3-0, Ο.Α Βικέλας- Ο.Α Νίκαιας Λάρισας 3-0, Α.Σ Ορφέας- Γ.Σ Αργοναύτες 3-0
Κατάταξη:1. Α.Σ Ορφέας, 2. Ο.Α Βικέλας Βέροιας, 3. Ο.Α Νίκαιας Λάρισας, 4. Γ.Σ Αργοναύτες


ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Α΄ΟΜΙΛΟΣ (Α.Ο.Α Ίφιτος Σταυρούπολης, Ε.Σ.Ο.Π Επίκουρος, Ο.Α Αλέξανδρος Βέροιας- Ο.Α Αριδαίας, Ο.Α Τούμπας)
Αποτελέσματα:
Α.Ο.Α Ίφιτος Σταυρούπολης- Ε.Σ.Ο.Π Επίκουρος 3-0, Ο.Α Αλέξανδρος Βέροιας- Ο.Α Αριδαίας 3-0, Ο.Α Τούμπας- Ο.Α Αριδαίας 3-0, Α.Ο.Α Ίφιτος Σταυρούπολης- Ο.Α Αριδαίας 3-0, Ο.Α Τούμπας- Ο.Α Αλέξανδρος Βέροιας 3-0, Ε.Σ.Ο.Π Επίκουρος - Ο.Α Αριδαίας 3-0, Ο.Α Αλέξανδρος Βέροιας- Ε.Σ.Ο.Π Επίκουρος 3-0, Α.Ο.Α Ίφιτος Σταυρούπολης- Ο.Α Αλέξανδρος Βέροιας 2-1, Ο.Α Τούμπας- Α.Ο.Α Ίφιτος Σταυρούπολης 3-0, Ο.Α Τούμπας- Ε.Σ.Ο.Π Επίκουρος 3-0
Κατάταξη: 1. Ο.Α Τούμπας, 2. Α.Ο.Α Ίφιτος Σταυρούπολης, 3. Ο.Α Αλέξανδρος Βέροιας, 4. Ε.Σ.Ο.Π Επίκουρος, 5. Ο.Α Αριδαίας



 


 

Σχετικά Άρθρα


Διαφήμιση

Διαφήμιση