tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Tennis in Greece | Τα νέα του Τένις | Greek Tennis News

Διαφήμιση
 

Rome Masters: Το πρόγραμμα της Δευτέρας

E-mail Εκτύπωση

Novak Djokovic
Ο πολύ μεγάλος αγώνας της Victoria Azarenka με τη Naomi Osaka και οι πρώτες αναμετρήσεις των Novak Djokovic, Kei Nishikori και David Goffin στο τουρνουά, ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα του Internazionali BNL d’ Italia. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα.

To Internazionali BNL d' Italia μεταδίδεται από το COSMOTE TV.

Στις 13:00 το μεσημέρι, στο Centrale του Foro Italico θα αναμετρηθούν οι Kei Nishikori και Feliciano Lopez, σε μια από τις δυνατότερες αναμετρήσεις του 1ου γύρου. Στη συνέχεια, η Victoria Azarenka θα αντιμετωπίσει την Naomi Osaka, ενώ στις 17:00 περίπου θα πραγματοποιήσει την πρεμιέρα του στο τουρνουά ο Novak Djokovic, o οποίος θα αντιμετωπίσει τον Alexandr Dolgopolov.

Στις 20:30 το βράδυ, ο τοπικός ήρωας, Fabio Fognini, θα παίξει με τον Gael Monfils σε ένα γήπεδο που αναμένεται να είναι γεμάτο, ενώ στις 22:00, η Sloane Stephens θα αναμετρηθεί με την Barbora Strycova.

Στη Next Gen Arena ξεχωρίζει η αναμέτρηση του David Goffin με τον Leonardo Mayer, αλλά και ο πολύ δυνατός αγώνας της Anastasia Pavlyuchenkova με τη Madison Keys.

Το πρόγραμμα της Δευτέρας:

Centrale:
13:00 Kei Nishikori v. Feliciano Lopez
15:00 Victoria Azarenka v. Naomi Osaka
17:00 Novak Djokovic v. Alexandr Dolgopolov
20:30 Fabio Fognini v. Gael Monfils
22:00 Sloane Stephens v. Barbora Strycova

Next Gen Arena:
12:00 Jared Donaldson v. Pablo Carreno Busta
14:00 Leonardo Mayer v. David Goffin
16:00 Anastasia Pavlyuchenkova v. Madison Keys
18:00 Francesca Schiavone v. Dominika Cibulkova
20:00 Kyle Edmund v. Malek Jaziri

Pietrangeli:
12:00 Magdalena Rybarikova v. Johanna Konta
14:00 Aleksandra Krunic v. Roberta Vinci
16:00 Pablo Cuevas v. Marco Cecchinato
18:00 Matteo Berrettini v. Frances Tiafoe
20:00 Coco Vandeweghe v. Anett Kontaveit

Court 1:
13:30 Kaia Kanepi v. Camilla Rosatello
15:00 Carla Suarez Navarro v. Donna Vekic
17:00 Samantha Stosur v. Alison Van Uytvanck

Court 2:
12:00 Daniil Medvedev v. Robin Haase
14:00 Karen Khachanov v. Philipp Kohslchreiber
16:00 Federico Delbonis v. Albert Ramos Vinolas
18:00 Benoit Paire v. Richard Gasquet

Court 3:
12:00 Aljaz Bedene v. Gilles Muller

Court 4:
12:00 Petra Martic v. Lesia Tsurenko
17:00 Shuai Zhang v. Mihaela Buzarnescu

Court 6:
16:30 Daria Gavrilova v. Natalia Vikhlyantseva

 
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση
latest-atp-videos

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση