tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Tennis in Greece | Τα νέα του Τένις | Greek Tennis News

Διαφήμιση
 

Οι αγώνες της ημέρας (20/06)

E-mail Εκτύπωση

Στέφανος Τσιτσιπάς
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα διεκδικήσει την 20ή του φετινή νίκη στο tour της ΑΤΡ, αλλά και το εισιτήριο για την προημιτελική φάση του Gerry Weber Open. Δείτε αναλυτικά τους αγώνες και τις τηλεοπτικές μεταδόσεις της ημέρας.

Ο Στέφανος, Νο. 35 στην παγκόσμια κατάταξη, θα αντιμετωπίσει τον προερχόμενο από τα προκριματικά Denis Kudla, για μια θέση στην τελική 8άδα του Gerry Weber Open στο Halle. Ο 19χρονος Έλληνας τενίστας, θα διεκδικήσει την 20ή νίκη του στο 2018, καθώς και την 6η του πρόκριση σε προημιτελικό σ' αυτη τη χρονιά.

Ο αγώνας του κορυφαίου Έλληνα τενίστα, θα αρχίσει το απόγευμα, περίπου στις 16:30-17:00. Θα είναι ο 3ος προγραμματισμένος αγώνας της ημέρας στο Stadion, με τον πρώτο, ανάμεσα στον Robin Haase και στον Roberto Bautista Agut, να αρχίζει στις 13:00. Περίπου στις 15:00 το μεσημέρι, ο Kei Nishikori θα αναμετρηθεί με τον Karen Khachanov, ενώ στον τελευταίο αγώνα της ημέρας, ο Dominic Thiem θα παίξει με τον Yuichi Sugita.

Οι αγώνες της ημέρας (Τετάρτη, 20 Ιουνίου 2018):

Gerry Weber Open, Halle (ATP 500)

Stadion:
13:00 Robin Haase v. Roberto Bautista Agut COSMOTE SPORT 6/SuperTennis
15:00 Kei Nishikori v. Karen Khachanov COSMOTE SPORT 6/SuperTennis
16:30 Denis Kudla v. Stefanos Tsitsipas COSMOTE SPORT 6
18:30 Dominic Thiem v. Yuichi Sugita COSMOTE SPORT 6/SuperTennis

Court 1:
14:00 Nikoloz Basilashvili v. Rudolf Molleker


Fever-Tree Championships, Queen's, Λονδίνο (ΑTP 500)

Centre Court:
14:00 Frances Tiafoe v. Leonardo Mayer COSMOTE SPORT 7
16:00 Stan Wawrinka v. Sam Querrey COSMOTE SPORT 7/SuperTennis
18:00 Marin Cilic v. Gilles Muller COSMOTE SPORT 7

Court 1:
16:00 Daniil Medvedev v. Jeremy Chardy


Nature Valley Classic, Μπέρμιγχαμ (WTA Premier)

Ann Jones Centre Court:
13:30 Magdalena Rybarikova v. Kristina Mladenovic
15:00 Naomi Osaka v. Dalila Jakupovic
17:00 Alize Cornet v. Elina Svitolina
19:00 Petra Martic v. Mihaela Buzarnescu SuperTennis


Mallorca Open, Μαγιόρκα (WTA International)

Pista Central:
13:00 Sofia Kenin v. Alison Van Uytvanck
15:00 Alison Riske v. Angelique Kerber (5-7, 6-2, 1-1)
16:00 Tatjana Maria v. Carina Witthoeft
17:30 Lara Arruabarrena v. Samantha Stosur
19:30 Caroline Garcia v. Johanna Larsson

 
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση
latest-atp-videos

Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση