tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Tennis in Greece | Τα νέα του Τένις | Greek Tennis News

Διαφήμιση
 

Οι αγώνες της ημέρας (22/06)

E-mail Εκτύπωση

Roger Federer
Την 19η διαδοχική νίκη του στο γρασίδι θα αναζητήσει ο Roger Federer, ενώ στο Λονδίνο ο Novak Djokovic θα προσπαθήσει να κάνει άλλο ένα βήμα προς τον πρώτο του τίτλο μετά από ένα χρόνο. Δείτε όλους τους αγώνες και τις τηλεοπτικές μεταδόσεις της ημέρας.

Μετά και την χθεσινή του περιπέτεια, όταν απέκλεισε τον Benoit Paire σώζοντας 2 match points, o Roger Federer ενίσχυσε τις πιθανότητές του για να κατακτήσει τον 10ο τίτλο του στο Gerry Weber Open. O 36χρονος Ελβετός θα διεκδικήσει την 19η συνεχόμενη νίκη του στο γρασίδι και την πρόκριση στα ημιτελικά του Halle, με αντίπαλο τον Matthew Ebden, που διανύει μια πολύ καλή εβδομάδα.

Τεράστιο ενδιαφέρον συγκεντρώνεται και στο Queen's του Λονδίνου, όπου ο Novak Djokovic θα επιχειρήσει να κάνει ακόμη ένα βήμα πιο κοντά στον πρώτο του τίτλο από τον Ιούνιο του 2017. Ο Nole θα αντιμετωπίσει τον Adrian Mannarino, στις 18:00 περίπου το απόγευμα ώρα Ελλάδας.

Στις 16:00 περίπου το απόγευμα, ο Νικ Κύργιος θα αντιμετωπίσει τον Feliciano Lopez, ενώ στον αγώνα που θα ανοίξει το πρόγραμμα της ημέρας, ο Marin Cilic θα παίξει με τον Sam Querrey.

Οι αγώνες της ημέρας (Παρασκευή, 22 Ιουνίου 2018)

Gerry Weber Open, Halle (ATP 500)

Stadion:
13:00 Yuichi Sugita v. Denis Kudla COSMOTE SPORT 6/SuperTennis
15:00 Roger Federer v. Matthew Ebden COSMOTE SPORT 6/SuperTennis
17:00 Karen Khachanov v. Roberto Bautista Agut COSMOTE SPORT 6
18:30 Andreas Seppi v. Borna Coric COSMOTE SPORT 6


Fever-Tree Championships, Queen's, Λονδίνο (ATP 500)

Centre Court:
14:00 Marin Cilic v. Sam Querrey COSMOTE SPORT 7
16:00 Feliciano Lopez v. Nick Kyrgios COSMOTE SPORT 7/SuperTennis
18:00 Adrian Mannarino v. Novak Djokovic COSMOTE SPORT 7/SuperTennis
20:00 Jeremy Chardy v. Frances Tiafoe COSMOTE SPORT 7


Nature Valley Classic, Μπέρμιγχαμ (WTA Premier)

Ann Jones Centre Court:
13:30 Magdalena Rybarikova v. Dalila Jakupovic
15:30 Barbora Strycova v. Lesia Tsurenko
17:30 Julia Goerges v. Petra Kvitova
19:30 Mihaela Buzarnescu v. Elina Svitolina SuperTennis


Mallorca Open, Μαγιόρκα (WTA International)

Pista Central:
13:00 Caroline Garcia v. Sofia Kenin
15:00 Tatjana Maria v. Lucie Safarova
17:00 Ajla Tomljanovic v. Anastasija Sevastova
19:30 Samantha Stosur v. Alison Riske

 
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση
latest-atp-videos

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση