tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

Οι αγώνες της ημέρας (23/04)

E-mail Εκτύπωση

Στέφανος Τσιτσιπάς - Μαρία Σάκκαρη
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς αναμένεται να πραγματοποιήσει την πρεμιέρα του στο Barcelona Open, ενώ η Μαρία Σάκκαρη θα δώσει τον πρώτο της αγώνα στην Κωνσταντινούπολη. Δείτε αναλυτικά τους αγώνες και τις τηλεοπτικές μεταδόσεις της Μεγάλης Τρίτης.

Ο Τσιτσιπάς θα αντιμετωπίσει τον Marton Fucsovics στις 20:00 περίπου ώρα Ελλάδας, για τον 2ο γύρο του Barcelona Open. Εκτός από τον Στέφανο, στη Βαρκελώνη σήμερα θα αγωνιστούν και οι Alexander Zverev, Dominic Thiem, ενώ θα γίνει και το "Next Gen" ντέρμπι ανάμεσα σε Frances Tiafoe και Jaume Munar.

Η Σάκκαρη βρίσκεται στην Κωνσταντινούπολη και σήμερα θα πραγματοποιήσει και εκείνη την πρεμιέρα της, για το Istanbul Cup, αντιμετωπίζοντας την προερχόμενη από τα προκριματικά Veronika Kudermetova περίπου στις 17:00 ώρα Ελλάδας.


Οι αγώνες της ημέρας: Μεγάλη Τρίτη 23 Απριλίου 2019


Barcelona Open - Βαρκελώνη, Ισπανία (ΑΤΡ 500)

Pista Rafa Nadal:
12:45 Taylor Fritz v. Kei Nishikori COSMOTE SPORT 6HD
14:30 David Ferrer v. Mischa Zverev COSMOTE SPORT 6HD
16:00 Nicolas Jarry v. Alexander Zverev COSMOTE SPORT 6HD
18:00 Dominic Thiem v. Diego Schwartzman COSMOTE SPORT 6HD
20:00 Marton Fucsovics v. Stefanos Tsitsipas COSMOTE SPORT 6HD

Pista Manuel Orantes:
13:00 Nicola Kuhn v. Federico Delbonis
15:00 Albert Ramos-Vinolas v. Cameron Norrie
17:00 Jaume Munar v. Frances Tiafoe
19:00 David Goffin v. Jan-Lennard Struff

Pista 2:
13:00 Malek Jaziri v. Guido Andreozzi
15:00 Martin Klizan v. Cristian Garin
17:00 Guido Pella v. Joao Sousa


Hungarian Open - Βουδαπέστη, Ουγγαρία (ATP 250)

Center Court:
12:00 John Millman v. Miomir Kecmanovic
14:00 Attila Balazs v. Hubert Hurkacz
16:00 Ernests Gulbis v. Laslo Djere
17:30 Jannik Sinner v. Mate Valkusz

Court 1:
12:00 Peter Gojowczyk v. Lloyd Harris
14:00 Robin Haase v. Thomas Fabbiano

Court 2:
12:00 Pierre-Hugues Herbert v. Egor Gerasimov


Istanbul Cup - Κωνσταντινούπολη, Τουρκία (WTA International)

Center:
11:00 Elena Rybakina v. Katerina Siniakova
13:00 Julia Glushko v. Mihaela Buzarnescu
15:00 Carla Suarez Navarro v. Lara Arruabarrena
17:00 Cagla Buyukakcay v. Svetlana Kuznetsova
19:00 Pauline Parmentier v. Evgeniya Rodina

Court 1:
11:00 Sorana Cirstea v. Irina Bara
13:00 Timea Babos v. Ivana Jorovic
15:00 Viktoria Kuzmova v. Barbora Strycova
17:00 Maria Sakkari v. Veronika Kudermetova


Porsche Tennis Grand Prix - Στουτγκάρδη, Γερμανία (WTA Premier)

Centre Court:
12:30 Elise Mertens v. Daria Kasatkina
14:30 Anastasija Sevastova v. Jelena Ostapenko
16:00 Sara Sorribes Tormo v. Andrea Petkovic
19:30 Lesia Tsurenko v. Laura Siegemund
21:30 Kiki Bertens v. Anna-Lena Friedsam SuperTennis HD

Court 1:
17:00 Greet Minnen v. Dominika Cibulkova

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση
latest-atp-videos

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση