ATP Cup: Το πρόγραμμα της Κυριακής

Εκτύπωση

Στέφανος Τσιτσιπάς
Το πρωί της Κυριακής η Ελλάδα θα επιστρέψει στην Pat Rafter Arena, για να αντιμετωπίσει την Γερμανία, στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του ATP Cup. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της 3ης ημέρας.

Η Ελλάδα θα αντιμετωπίσει τη Γερμανία στις 09:30 το πρωί της Κυριακής (ώρα Ελλάδας). Πρώτοι θα μπουν στο γήπεδο οι Μιχάλης Περβολαράκης και Jan-Lennard Struff, σε μια ακόμα πολύ δύσκολη αποστολή για τον Μιχάλη.

Στο δεύτερο παιχνίδι της ημέρας, θα αναμετρηθούν οι δυο κορυφαίοι των δυο χωρών, ο Στέφανος Τσιτσιπάς με τον Alexander Zverev. Θυμίζουμε πως ο Στέφανος έχει πολύ καλή προϊστορία απέναντι στον Zverev, καθώς τον έχει κερδίσει 4 συνεχόμενες φορές, ενώ σε όλες τις συναντήσεις τους προηγείται με 4-1 νίκες. 

Το διπλό θα ολοκληρώσει το tie και σε περίπτωση που δεν αλλάξουν κάτι στα πλάνα τους οι δυο αρχηγοί, ο Απόστολος Τσιτσιπάς και ο Boris Becker, θα αναμετρηθούν οι Τσιτσιπάς και Περβολαράκης με τους Kevin Krawietz και Andreas Mies.

Στο Μπρίσμπεϊν θα προηγηθεί το tie της Αυστραλίας με τον Καναδά, που θα αρχίσει στις 02:00 τα ξημερώματα ώρα Ελλάδας, ενώ από τις υπόλοιπες αναμετρήσεις της ημέρας ξεχωρίζει αυτή της Ρωσίας με τις ΗΠΑ, όπου θα αγωνιστεί και ο Daniil Medvedev, ενάντια στον John Isner.

Το πρόγραμμα της Κυριακής (05/01):

Μπρίσμπεϊν - Group F:

02:00 ΚΑΝΑΔΑΣ - ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ Nova Sports 1 HD
02:00 Felix Auger-Aliassime v Nick Kyrgios
04:00 Denis Shapovalov v Alex De Minaur
06:00 Auger-Aliassime/Shapovalov v Guccione/Peers

09:30 ΓΕΡΜΑΝΙΑ - ΕΛΛΑΔΑ Nova Sports 1 HD
09:30 Jan-Lennard Struff v Μιχάλης Περβολαράκης
11:30 Alexander Zverev v Στέφανος Τσιτσιπάς
13:30 Krawietz/Mies v Περβολαράκης/Σ. Τσιτσιπάς

Περθ - Group D:

04:00 ΙΤΑΛΙΑ - ΝΟΡΒΗΓΙΑ Nova Sports 3 HD
04:00 Stefano Travaglia v Viktor Durasovic
06:00 Fabio Fognini v Casper Ruud
08:00 Bolelli/Fognini v Durasovic/Ruud

11:30 ΡΩΣΙΑ - ΗΠΑ Nova Sports 3 HD
11:30 Karen Khachanov v Taylor Fritz
13:30 Daniil Medvedev v John Isner
15:30 Khachanov/Medvedev v Krajicek/Ram

Σίδνεϊ - Group C:

01:00 ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ - ΜΟΛΔΑΒΙΑ Nova Sports 2 HD
01:00 Dimitar Kuzmanov v Alexander Cozbinov
03:00 Grigor Dimitrov v Radu Albot
05:00 Dimitrov/Lazarov v Albot/Cozbinov

08:30 ΒΕΛΓΙΟ - ΜΕΓΑΛΗ ΒΡΕΤΑΝΙΑ Nova Sports 2 HD
08:30 Steve Darcis v Cameron Norrie
10:30 David Goffin v Dan Evans
12:30 Gilles/Vliegen v J. Murray/Salisbury

Φωτογραφία: Getty Images / Ideal Image