tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

ATP Cup: Προκρίθηκαν Ρωσία και Μεγάλη Βρετανία

E-mail Εκτύπωση

Daniil Medvedev
Η Ρωσία και η Μεγάλη Βρετανία εξασφάλισαν σήμερα από ένα εισιτήριο για την προημιτελική φάση του ATP Cup. Δείτε αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα της 5ης ημέρας και τις τελικές βαθμολογίες των τριων ομίλων που ολοκληρώθηκαν.

Η Ρωσία εξασφάλισε την 1η θέση του 4ου ομίλου και την πρόκριση στα προημιτελικά του ATP Cup, καθώς για μια ακόμα μέρα οι Karen Khachanov και Daniil Medvedev κέρδισαν στα μονά. Η Ιταλία κέρδισε τον άλλον αγώνα και πήρε τη 2η θέση, ωστόσο έμεινε εκτός 8άδας και μαθηματικά.

Στον 3ο όμιλο, την 1η θέση πήρε η Μεγάλη Βρετανία, η οποία κέρδισε τη Μολδαβία με 3-0. Το Βέλγιο πήρε τη 2η θέση και θα περιμένει μήπως προκριθεί, καθώς νίκησε τη Βουλγαρία με 2-1, με τον David Goffin να πετυχαίνει την πολύ μεγάλη νίκη ενάντια στον Grigor Dimitrov στο μονό.

Τέλος, ο Καναδάς πήρε τη 2η θέση στον 1ο όμιλο, καθώς κέρδισε τη Γερμανία με 2-1 και συνεχίζει να ελπίζει. Ξεχώρισε σ' αυτό το tie η νέα ήττα του Alexander Zverev, που κέρδισε μόνο 4 games απέναντι στον Denis Shapovalov.

Group F (Μπρίσμπεϊν):
1) ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ 3-0 (9-0)
2) ΚΑΝΑΔΑΣ 2-1 (5-4)
3) ΓΕΡΜΑΝΙΑ 1-2 (3-6)
4) ΕΛΛΑΔΑ 0-3 (1-8)

ΓΕΡΜΑΝΙΑ - ΚΑΝΑΔΑΣ 1-2
Jan-Lennard Struff v Felix Auger-Aliassime 6-1, 6-4
Alexander Zverev v Denis Shapovalov 2-6, 2-6
Krawietz/Mies v Auger-Aliassime/Shapovalov 3-6, 6-7 (4)

ΕΛΛΑΔΑ - ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ 0-3
Μιχάλης Περβολαράκης - John Millman 6-4, 1-6, 6-7 (1)
Στέφανος Τσιτσιπάς - Nick Kyrgios 6-7 (7), 7-6 (3), 6-7 (5)
Καλοβελώνης/Π. Τσιτσιπάς - Guccione/Peers 3-6, 4-6

Group C (Σίδνεϊ):
1) ΜΕΓΑΛΗ ΒΡΕΤΑΝΙΑ 2-1 (6-3)
2) ΒΕΛΓΙΟ 2-1 (6-3)
3) ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ 2-1 (5-4)
4) ΜΟΛΔΑΒΙΑ 0-3 (1-8)

ΜΕΓΑΛΗ ΒΡΕΤΑΝΙΑ - ΜΟΛΔΑΒΙΑ 3-0
Cameron Norrie v Alexander Cozbinov 6-2, 6-2
Dan Evans v Radu Albot 6-2, 6-2
J. Murray/Salisbury v Albot/Cozbinov 6-2, 6-3

ΒΕΛΓΙΟ - ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ 2-1
Steve Darcis v Dimitar Kuzmanov 0-6, 3-6
David Goffin v Grigor Dimitrov 4-6, 6-2, 6-2
Gille/Vliegen v Dimitrov/Lazarov 3-6, 6-4, 10-7

Group D (Περθ):
1) ΡΩΣΙΑ 3-0 (8-1)
2) ΙΤΑΛΙΑ 2-1 (4-4)
3) ΝΟΡΒΗΓΙΑ 1-2 (3-6)
4) ΗΠΑ 0-3 (2-6)

ΡΩΣΙΑ - ΝΟΡΒΗΓΙΑ 3-0
Karen Khachanov v Viktor Durasovic 6-2, 6-1
Daniil Medvedev v Casper Ruud 6-3, 7-6 (6)
Gabashvili/Kravchuk v Durasovic/Ruud 7-6 (4), 6-4

ΙΤΑΛΙΑ - ΗΠΑ 3-0
Stefano Travaglia v Taylor Fritz 7-6 (3), 7-6 (1)
Fabio Fognini v John Isner 6-4, 7-6 (5)
Bolelli/Fognini v Krajicek/Ram 6-4, 6-7 (5), 10-3

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση


Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
latest-atp-videos

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση