tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

US Open: Το πρόγραμμα της Δευτέρας

E-mail Εκτύπωση

Μαρία Σάκκαρη
Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της 1ης ημέρας του US Open, το οποίο περιλαμβάνει τις αναμετρήσεις της Μαρίας Σάκκαρη, του Roger Federer, του Novak Djokovic, καθώς και της Serena Williams με τη Maria Sharapova.

Στο Court 12 του Flushing Meadows θα πραγματοποιήσει την πρεμιέρα της η Μαρία Σάκκαρη, η οποία θα αντιμετωπίσει την Camila Giorgi, το βράδυ της Δευτέρας, περίπου στις 23:00.

Στο Arthur Ashe Stadium, τις 21:00 ο Novak Djokovic θα αντιμετωπίσει τον Roberto Carballes Baena. Στις 02:00 θα γίνει ο πολυαναμενόμενος αγώνας του 1ου γύρου των γυναικών, ανάμεσα στη Serena Williams και στη Maria Sharapova, ενώ στις 04:00 περίπου ο Roger Federer θα αναμετρηθεί με τον Ινδό qualifier, Sumit Nagal.

Στο Louis Armstrong Stadium, στις 21:00 ο Daniil Medvedev θα παίξει με τον Pranesh Gunneswaran, ενώ στις 02:00 ο Stan Wawrinka θα αναμετρηθεί με τον 18χρονο Ιταλό, Jannik Sinner. Τέλος, στο Grandstand θα παίξουν οι Kei Nishikori και Kevin Anderson, καθώς και η Angelique Kerber, οποία θα αντιμετωπίσει την Kristina Mladenovic.

Οι αγώνες του US Open μεταδίδονται από τις συχνότητες του Eurosport. 

Το πρόγραμμα της Δευτέρας (26/08):

Arthur Ashe Stadium (έναρξη αγώνων 19:00GR):
1) Zarina Diyas v. Ashleigh Bartyh [2]
2) Novak Djokovic [1] v. Roberto Carballes Baena
(όχι πριν τις 02.00):
3) Serena Williams [8] v. Maria Sharapova
4) Roger Federer [3] v. Sumit Nagal

Louis Armstrong Stadium (18:00):
1) Tereza Martincova v. Karolina Pliskova [3]
2) Pranesh Gunneswaran v. Daniil Medvedev [5]
3) Saisai Zheng v. Venus Williams
(όχι πριν τις 02:00):
4) Stan Wawrinka [23] v. Jannik Sinner
5) Misaki Doi v. Madison Keys [10]

Grandstand (18:00):
1) Marco Trungelliti v. Kei Nishikori [7]
2) Angelique Kerber [14] v. Kristina Mladenovic
3) Zachary Svajda v. Kevin Anderson [16]
4) Sofia Kenin [20] v. Coco Vandeweghe

Court 17 (18:00):
1) Johanna Konta [16] v. Daria Kasatkina
2) Fabio Fognini [11] v. Reilly Opelka
3) Elina Svitolina [5] v. Whitney Osuigwe
(όχι πριν τις 02:00):
4) Taylor Fritz [26] v. Feliciano Lopez

Court 5 (18:00):
1) Eugenie Bouchard v. Anastasija Sevastova [12]
2) Ekaterina Alexandrova v. Samantha Stosur
3) Sam Querrey v. Juan Ignacio Londero
4) Nicolas Jarry v. Milos Raonic [21]

Court 10 (18:00):
1) Caroline Garcia [27] v. Ons Jabeur
2) Adrian Mannarino v. Daniel Evans
3) Gregoirre Barrere v. Cameron Norrie
4) Caroline Dolehide v. Qiang Wang [18]

Court 13 (18:00):
1) Tomas Berdych v. Jenson Brooksby
2) Soonwoo Kwon v. Hugo Dellien
3) Viktorija Golubic v. Shuai Zhang [33]
4) Lin Zhu v. Xinyu Wang

Court 4 (18:00):
1) Petra Martic v. Tamara Zidansek
2) Monica Niculescu v. Dayana Yastremska [32]
3) Corentin Moutet v. David Goffin [15]
4) Yoshihito Nishioka v. Marcos Giron

Court 6 (18:00):
1) Marton Fucsovics v. Nikoloz Basilashvili [17]
2) Ivana Jorovic v. Iga Swiatek
3) Shuai Peng v. Varvara Lepchenko
4) Guido Pella [19] v. Pablo Carreno Busta

Court 7 (18:00):
1) Cristian Garin [31] v. Christopher Eubanks
2) Elena Rybakina v. Karolina Muchova
3) Borna Coric [12] v. Evgeny Donskoy
4) Catherine McNally v. Timea Bacsinszky

Court 8 (18:00):
1) Monica Puig v. Rebecca Peterson
2) Pierre-Hugues Herbert v. Alex De Minaur
3) Dominik Koepfer v. Jaume Munar

Court 9 (18:00):
1) Mariam Bolvadze v. Bernarda Pera
2) Jana Cepelova v. Su-wei Hsieh [29]
3) Philipp Kohlschreiber v. Lucas Pouille [25]
4) Ricardas Berankis v. Jiri Vesely

Court 11 (18:00):
1) Thiago Monteiro v. Bradley Klahn
2) Lauren Davis v. Johanna Larsson
3) Andreas Seppi v. Grigor Dimitrov
4) Magdalena Frech v. Laura Siegemund

Court 12 (18:00):
1) Denis Kudla v. Janko Tipsarevic
2) Aliaksandra Sasnovich v. Jennifer Brady
3) Maria Sakkari [30] v. Camila Giorgi
4) Jack Sock v. Pablo Cuevas

Court 14 (18:00):
1) Ana Bogdan v. Harriet Dart
2) Margarita Gasparyan v. Priscilla Hon
3) Laslo Djere v. Miomir Kecmanovic
4) Hubert Hurkacz v. Jeremy Chardy

Court 15 (18:00):
1) Steve Darcis v. Dusan Lajovic
2) Fiona Ferro v. Daria Gavrilova
3) Viktoria Kuzmova v. Alison Van Uytvanck
4) Elliot Benchetrit v. Damir Dzumhur

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση
latest-atp-videos

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση