tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

US Open: Το πρόγραμμα της Τρίτης

E-mail Εκτύπωση

flushing meadows
Στη μάχη του 1ου γύρου του US Open μπαίνει η Μαρία Σάκκαρη, η οποία θα αντιμετωπίσει τα ξημερώματα της Τετάρτης τη Stefanie Voegele. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας.

Η Σάκκαρη θα αγωνιστεί ενάντια στη Voegele στο Court 4, στο τελευταίο παιχνίδι του προγράμματος, με την αγωνιστική μέρα να ξεκινάει στις 18:00. Επομένως η αναμέτρηση της Σάκκαρη μπορεί να ξεκινήσει περίπου στις 2-4 τα ξημερώματα της Τετάρτης, αναλόγως με το πως θα κυλήσουν οι άλλοι αγώνες του γηπέδου.

Στο Arthur Ashe Stadium η δράση θα αρχίσει στις 19:00, με την αναμέτρηση του Andy Murray με τον Yoshihito Nishioka. Θα ακολουθήσει η πρώτη αναμέτρηση της Serena Williams, που θα αντιμετωπίσει την Kristie Ahn.

Δυο ώρες μετά τα μεσάνυκτα, η μεγάλη αδερφή της, Venus Williams, θα παίξει με την Karolina Muchova, ενώ το πρόγραμμα του Arthur Ashe θα κλείσει η αναμέτρηση του Daniil Medvedev με τον Federico Delbonis.

Στο Louis Armstrong Stadium, η Garbine Muguruza θα αντιμετωπίσει τη Nao Hibino, ενώ ο Dominic Thiem τον Jaume Munar. Η πρωταθλήτρια του Australian Open, Sofia Kenin, θα παίξει με τη Yanina Wickmayer στο 3ο παιχνίδι του γηπέδου, ενώ η Madison Keys θα αναμετρηθεί με την Timea Babos αργότερα και στο τελευταίο ματς ο Grigor Dimitrov θα παίξει με τον Tommy Paul.

Τέλος, στο Court 17 θα πραγματοποιήσουν τις πρεμιέρες τους οι Felix Auger-Aliassime, Milos Raonic, Matteo Berrettini και Sloane Stephens, ενώ στο Court 5 θα δώσει τον πρώτο της αγώνα η Victoria Azarenka και στο Court 11 η Kim Clijsters, που θα αγωνιστεί για πρώτη φορά σε Grand Slam από το 2012.

Το πρόγραμμα της Τρίτης (01/09):

Arthur Ashe Stadium:
19:00 Andy Murray v Yoshihito Nishioka
21:30 Kristie Ahn v Serena Williams [3]
02:00 Karolina Muchova [20] v Venus Williams
04:00 Federico Delbonis v Daniil Medvedev [3]

Louis Armstrong Stadium:
18:00 Nao Hibino v Garbine Muguruza [10]
20:00 Jaume Munar v Dominic Thiem [2]
22:00 Yanina Wickmayer v Sofia Kenin [2]
00:00 Madison Keys [7] v Timea Babos
02:00 Grigor Dimitrov [14] v Tommy Paul

Court 17:
18:00 Viktoria Tomova v Amanda Anisimova [22]
20:00 Felix Auger-Aliassime [15] v Thiago Monteiro
22:30 Leonardo Mayer v Milos Raonic [25]
01:00 Sloane Stephens [26] v Mihaela Buzarnescu
03:00 Matteo Berrettini [6] v Go Soeda

Court 4:
18:00 Mackenzie McDonald v Casper Ruud [30]
20:30 Lauren Davis v Alize Cornet
22:30 Corentin Moutet v Jiri Vesely
01:00 Salvatore Caruso v James Duckworth
03:30 Maria Sakkari [15] v Stefanie Voegele

Court 5:
18:00 Elise Mertens [16] v Laura Siegemund
20:00 Heather Watson v Johanna Konta [9]
22:00 Thiago Seyboth Wild v Daniel Evans [23]
00:30 Victoria Azarenka v Barbara Haas
02:30 Frances Tiafoe v Andreas Seppi

Court 11:
18:00 Ysaline Bonaventure v Shuai Zhang [25]
20:00 Jeremy Chardy v Andrey Rublev [10]
22:30 Roberto Bautista Agut [8] v Tennys Sandgren
01:00 Alex De Minaur [21] v Andrej Martin
03:30 Kim Clijsters v Ekaterina Alexandrova [21]

Πατήστε εδώ για να δείτε ολόκληρο το πρόγραμμα της ημέρας
(η Νέα Υόρκη έχει διαφορά 7 ώρες από την Ελλάδα)

*Οι αγώνες του US Open μεταδίδονται στις συχνότητες του Eurosport και στο Eurosport Player.

**Οι ώρες που αναγράφονται έχουν υπολογιστεί κατά προσέγγιση, για να ξεκινήσει ένας αγώνας θα πρέπει να έχει ολοκληρωθεί ο προηγούμενος από το εκάστοτε γήπεδο.

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση


Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
latest-atp-videos

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση