tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Tennis in Greece | Τα νέα του Τένις | Greek Tennis News

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

Wimbledon: Το πρόγραμμα της Τετάρτης

E-mail Εκτύπωση

Μαρία Σάκκαρη
Ξεκινάει ο 2ος γύρος του Wimbledon σήμερα, με τις προσπάθειες των Rafael Nadal, Andy Murray, Kei Nishikori, Venus Williams, Simona Halep, Victoria Azarenka και φυσικά της Μαρίας Σάκκαρη, που θα αντιμετωπίσει την Kristyna Pliskova.

Οι αγώνες του Wimbledon μεταδίδονται από τις συχνότητες του Novasports.

Όπως και τις προηγούμενες μέρες, οι αγώνες στα δυο μεγάλα γήπεδα του All England Club θα αρχίσουν στις 15:00 το μεσημέρι. Στον πρώτο αγώνα της ημέρας στο Centre Court, η τοπική ηρωίδα Johanna Konta θα αντιμετωπίσει την Donna Vekic, από την οποία είχε ηττηθεί στον τελικό του Nottingham Open πριν από λίγες εβδομάδες.

Περίπου στις 17:00, ο Andy Murray θα παίξει με τον Dustin Brown, σε έναν αγώνα που το θέαμα θα είναι εγγυημένο, ενώ θα ακολουθήσει ο αγώνας του Rafael Nadal με τον Donald Young.

Στο No. 1 Court, o Kei Nishikori και ο Sergiy Stakhovsky θα ανοίξουν το πρόγραμμα, ενώ στη συνέχεια η 5 φορές πρωταθλήτρια, Venus Williams, θα αντιμετωπίσει την Qiang Wang. Περίπου στις 19:00 το απόγευμα, η Simona Halep θα αναμετρηθεί με την Beatriz Haddad Maia. 

Στο Νο. 2 Court θα αγωνιστούν οι Jo-Wilfried Tsonga και Marin Cilic, ενώ στο Νο. 3 Court, η Victoria Azarenka θα έχει μια δύσκολη αποστολή κόντρα στην Elena Vesnina, No. 15 στο ταμπλό.

Στο Court 14, στις 13:30 το μεσημέρι, η δική μας, Μαρία Σάκκαρη, θα αντιμετωπίσει την Kristyna Pliskova, διεκδικώντας ένα εισιτήριο για τον 3ο γύρο του Wimbledon. Η Μαρία έγινε η πρώτη Ελληνίδα που αγωνίστηκε σε 3ο γύρο Grand Slam διοργάνωσης αυτή τη χρονιά στο Australian Open από το 2004 και τώρα θα προσπαθήσει να γίνει η πρώτη Ελληνίδα που θα μπει στις "32" του Wimbledon από το 2002. Η τελευταία Ελληνίδα που τα κατάφερε ήταν η μεγάλη Λένα Δανιηλίδου, πρώην Νο. 14 στην παγκόσμια κατάταξη.

Το πρόγραμμα της Τετάρτης (05/07):

Centre Court (έναρξη στις 15:00):
1) Johanna Konta (6) v. Donna Vekic
2) Andy Murray (1) v. Dustin Brown
3) Rafael Nadal (4) v. Donald Young

No. 1 Court (15:00):
1) Kei Nishikori (9) v. Sergiy Stakhovsky
2) Qiang Wang v. Venus Williams (10)
3) Beatriz Haddad Maia v. Simona Halep (2)

No. 2 Court (13:30):
1) Heather Watson v. Anastasija Sevastova (18)
2) Jo-Wilfried Tsonga (12) v. Simone Bolelli
3) Florian Mayer v. Marin Cilic (7)

No. 3 Court (13:30):
1) Elena Vesnina (15) v. Victoria Azarenka
2) Aljaz Bedene v. Damir Dzumhur
3) Jerzy Janowicz v. Lucas Pouille (14)
4) Camila Giorgi v. Madison Keys (17)

Court 12 (13:30):
1) Lukas Rosol v. Gilles Muller (16)
2) Jiri Vesely v. Fabio Fognini (28)
3) Francesca Schiavone v. Elina Svitolina (4)
4) Jelena Ostapenko (13) v. Francoise Abanda

Court 18 (13:30):
1) Dominika Cibulkova (8) v. Jennifer Brady
2) Nikoloz Basilashvili v. Sam Querrey (24)
3) Steve Johnson (26) v. Radu Albot
4) Caroline Garcia (21) v. Ana Bogdan

Court 8:
14:30 Paolo Lorenzi (32) v. Horacio Zeballos 7-6 (3), 4-6, 7-6 (8), 2-2

Court 14 (13:30):
1) Maria Sakkari v. Kristyna Pliskova
2) Thiago Monteiro v. Karen Khachanov (30)
3) Pierre-Hugues Herbert v. Benoit Paire
4) Carla Suarez Navarro (25) v. Shuai Peng

Court 16 (13:30):
1) Peter Gojowczyk v. Roberto Bautista Agut (18)
2) Ruben Bemelmans v. Daniil Medvedev
3) Carina Witthoeft v. Aryna Sabalenka

Court 17 (13:30):
1) Irina-Camelia Begu v. Ana Konjuh (27)
2) Barbora Strycova (22) v. Naomi Osaka
3) Kevin Anderson v. Andreas Seppi

Θα ανακοινωθεί (όχι πριν τις 18:00):
-Madison Brengle v. Petra Kvitova (11)

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση





latest-atp-videos

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση