Ολοκληρώθηκε το Ε3 στο Αγρίνιο (pics)

tn team Δευτέρα, 23 Σεπτεμβρίου 2024 - 13:35

Ολοκληρώθηκαν οι αγώνες για το Ε3 πρωτάθλημα στο Agrinio Tennis Club, στις κατηγορίες 10 και 14 ετών.

Σήμερα έγιναν οι τελικοί στην κατηγορία των 14 ετών για το E3 Open του Αγρινίου, με την Αναστασία Λιώρη να κερδίζει τον τίτλο στα κορίτσια, κερδίζοντας στον τελικό την Αδαμαντία Χειλαδάκη με 7-5, 6-1.

Στον τελικό των αγοριών στα 14άρια, ο Ιάσονας Φούκας επικράτησε του Πέτρου Μπιτσάκου με 6-1, 6-0.

Χθες ολοκληρώθηκαν τα τουρνουά στα 10άρια, με τον Θανάση Τριανταφύλλου να κατακτά την 1η θέση στα αγόρια, κερδίζοντας στον τελικό τον Γιάννη Μουστακλή με 6-0.

Στα κορίτσια στα 10άρια την 1η θέση πήρε η Ζωή Καρρά, η οποία επικράτησε εμ 6-3 της Ελένης Γκολφινοπούλου στον τελικό.