Φιναλίστ στο μονό της Ηλιούπολης ο Μοτσάκος

© tennisnews.gr
tn team Σάββατο, 14 Σεπτεμβρίου 2024 - 14:31

Μετά από μια μεγάλη μάχη στον τελικό, ο Γιάννης Μοτσάκος έφτασε πολύ κοντά στο "double" στην Ηλιούπολη, τελικά όμως πήρε τη 2η θέση στο μονό του Ilioupoli Cup.

Ο Έλληνας αθλητής ηττήθηκε από τον Βρετανό Myles Kiely με 6-3, 3-6, 6-3 και ολοκλήρωσε ως φιναλίστ στο μονό την πολύ καλή του παρουσία στο διεθνές τουρνουά του Α.Ο.Α. Ηλιούπολης (Category 3, U14) της Tennis Europe.

Θυμίζουμε πως χθες ο Μοτσάκος κατέκτησε τον τίτλο στο διπλό μαζί με τον Βασίλη Λυκουρέση και σήμερα έπαιξε στον 2ο τελικό της καριέρας του στα μονά σε Tennis Europe 14άρι τουρνουά, μετά από τη Χαλκίδα, και 3ο συνολικά σε όλες τις ηλικιακές κατηγορίες.

Στο τουρνουά των κοριτσιών, η Χαρά Ζήνα κέρδισε τη Διόνη Κουκούλη και πήρε την 1η θέση και στο μονό, αφού θυμίζουμε στο διπλό ήταν πρωταθλήτριες μαζί με την Κουκούλη.