US Open: Το πρόγραμμα της Τρίτης

 
Μαρία Σάκκαρη
Μαρία Σάκκαρη © Darren Carroll / USTA
tennisnews team Τρίτη, 31 Αυγούστου 2021 - 12:15

Πρεμιέρα για τη Σάκκαρη στη σημερινή 2η μέρα του US Open, ενώ στο πρόγραμμα συμπεριλαμβάνονται επίσης και οι αναμετρήσεις των Novak Djokovic, Alexander Zverev, Ashleigh Barty και πολλών άλλων. Δείτε το αναλυτικά.

Η Μαρία Σάκκαρη θα ξεκινήσει την προσπάθειά της για την 7η παρουσία της στο US Open στην καριέρα της, στις 18:00 το απόγευμα ώρα Ελλάδας, απέναντι στην 19χρονη Marta Kostyuk από την Ουκρανία, στο Court 10 του USTA Billie Jean King National Tennis Center.

Μια ώρα αργότερα θα αρχίσει το πρόγραμμα στο Arthur Ashe Stadium, το οποίο θα ανοίξει με την αναμέτρηση του Alexander Zverev ενάντια στον Sam Querrey. Θα ακολουθήσει η πρεμιέρα της κορυφαίας του κόσμου, Ashleigh Barty, απέναντι στη Vera Zvonareva.

Δυο ώρες μετά τα μεσάνυκτα, ο Novak Djokovic θα αντιμετωπίσει τον 18χρονο Holger Rune, ενώ το πρόγραμμα του κεντρικού γηπέδου θα κλείσει η Bianca Andreescu, στη δύσκολη πρεμιέρα της με τη Viktorija Golubic.

Στο Louis Armstrong Stadium θα δώσουν τις πρώτες αναμετρήσεις τους οι Karolina Pliskova, Jennifer Brady και Denis Shapovalov, ενώ στο Grandstand θα αγωνιστούν οι Matteo Berrettini, Kei Nishikori, Iga Swiatek και Petra Kvitova.

Όλοι οι αγώνες θα μεταδοθούν στο Eurosport Player

Το πρόγραμμα της Τρίτης (31/08):

Arthur Ashe Stadium (έναρξη πρώτου αγώνα 19:00)
1) Alexander Zverev [4] v. Sam Querrey
2) Ashleigh Barty [1] v. Vera Zvonareva

(όχι πριν τις 02:00)
3) Novak Djokovic [1] v. Holger Rune
4) Viktorija Golubic v. Bianca Andreescu [6]

Louis Armstrong Stadium (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Karolina Pliskova [4] v. Caty McNally
2) Belinda Bencic [11] v. Arantxa Rus 
3) Federico Delbonis v. Denis Shapovalov [7]

(όχι πριν τις 02:00)
4) Alison Riske v. Anastasia Pavlyuchenkova [14]
5) Taylor Fritz v. Alex De Minaur [14]

Grandstand (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Salvatore Caruso v. Kei Nishikori
2) Jeremy Chardy v. Matteo Berrettini [6]
3) Jamie Loeb v. Iga Swiatek [7]
4) Petra Kvitova v. Polona Hercog

Court 17 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Soon-woo Kwon v. Reilly Opelka
2) Emma Raducanu v. Stefanie Voegele
3) Gael Monfils [17] v. Federico Coria
4) Anastasia Potapova v. Jessica Pegula [23]

Court 5 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Mackenzie McDonald v. David Goffin [27]
2) Zarina Diyas v. Amanda Anisimova
3) Sebastian Korda v. Nikoloz Basilashvili
4) Shelby Rogers v. Madison Brengle

Court 10 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Marta Kostyuk v. Maria Sakkari [17]
2) Paula Badosa [24] v. Alison Van Uytvanck
3) Max Purcell v. Jannik Sinner [13]
4) Fabio Fognini [28] v. Vasek Pospisil

Court 13 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Aslan Karatsev [21] v. Jaume Munar
2) Fiona Ferro v. Nao Hibino
3) Yoshihito Nishioka v. Jack Sock
4) Misaki Doi v. Storm Sanders

Court 4 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Hailey Baptiste v. Shuai Zhang
2) Martina Trevisan v. Coco Vandeweghe
3) Pablo Carreno Busta [9] v. Maxime Cressy
4) Jenson Brooksby v. Mikael Ymer

Court 6 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Karen Khachanov [25] v. Lloyd Harris
2) Clara Burel v. Clara Tauson
3) Steve Johnson v. Maximilian Marterer
4) Karolina Muchova v. Sara Sorribes Tormo

Court 7 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Lorenzo Musetti v. Emilio Nava
2) Oscar Otte v. Lorenzo Sonego [20]
3) Anett Kontaveit [28] v. Sam Stosur
4) Su-wei Hsieh v. Claire Liu

Court 8 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Anastasija Sevastova v. Katerina Siniakova
2) Andreas Seppi v. Marton Fucsovics
3) Marco Cecchinato v. Zachary Svajda

Court 9 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Pablo Cuevas v. Ernesto Escobedo
2) Varvara Gracheva v. Nuria Parrizas Diaz
3) Tallon Griekspoor v. Jan-Lennard Struff
4) Liudmila Samsonova v. Katie Boulter

Court 11 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Ajla Tomljanovic v. Katie Volynets
2) Hubert Hurkacz [10] v. Egor Gerasimov
3) Anna Karolina Schmiedlova v. Ashlyn Krueger
4) Tennys Sandgren v. Ilya Ivashka

Court 12 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Dalma Galfi v. Petra Martic [30]
2) Yannick Hanfmann v. Alexander Bublik [31]
3) Roberto Carballes Baena v. Tommy Paul
4) Lauren Davies v. Viktoriya Tomova

Court 14 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Albert Ramos-Vinolas v. Lucas Pouille
2) Corentin Moutet v. Stefano Travaglia
3) Sorana Cirstea v. Veronika Kudermetova [29]
4) Greet Minnen v. Nadia Podoroska

Court 15 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Denis Kudla v. Laslo Djere
2) Jordan Thompson v. Gianluca Mager
3) Cristina Bucsa v. Jil Teichmann
4) Danka Kovinic v. Kristyna Pliskova

Google News Ακολουθήστε το tennisnews.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από το Τένις στην Ελλάδα.