tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Tennis in Greece | Τα νέα του Τένις | Greek Tennis News

Διαφήμιση
 

Ολοκληρώθηκε το 2ο Περιφερειακό Τουρνουά Αντισφαίρισης Junior Αιγαίου

E-mail Εκτύπωση

2o periferiako aegean tournament
Με κύρια χαρακτηριστικά τη μεγάλη συμμετοχή και το υψηλό αγωνιστικό επίπεδο πραγματοποιήθηκε το τριήμερο 22-24 Ιουνίου στις εγκαταστάσεις του Ο.Α.ΚΩ στο Πελεζίκι το 2ο Περιφερειακό Τουρνουά Αντισφαίρισης Juniors Αιγαίου 2018, που συνδιοργάνωσε ο Ο.Α.ΚΩ με την Περιφέρεια Αιγαίου.

Στο τουρνουά, που αφορούσε κατηγορίες U 10, U12, U14, U16 και U18 ετών, αγοριών και κοριτσιών, πήραν μέρος 204 παιδιά. Συμμετείχαν οι όμιλοι Τένις της Ρόδου όπως ο Ροδιακός όμιλος Αντισφαίρισης ΡΟΑ, ο Ομίλος αντισφαιρισης Πεταλούδων, η Ροδιακή ακαδημία αντισφαίρισης , ο όμιλος αντισφαίρισης Αγίου Σουλά, καθώς και οι Ο.Α. Λέσβου, ο Ο.Α. Λέρου, ο Ο.Α. Καλύμνου και ο Ο.Α. Κω.

Πρόκειται για το 2ο τουρνουά της σειράς για το 2018 ( 1ο Κάλυμνος , 2ο Κως, 3ο Ρόδος )

Ο Ο.Α.ΚΩ θα ήθελε για άλλη μια φορά να ευχαριστήσει την Περιφέρεια Αιγαίου που για τρίτη συνεχόμενη χρονιά προσφέρει την πολύτιμη βοήθειά της στη διεξαγωγή του τουρνουά. Επίσης τους χορηγούς: Δήμος Κω, Φαναριώτης, Βάβλης, Aegeas Travel, Theokritos Travel, Python Tours , Φαντασία- Τράγκας Βασίλης και Coca-Cola.

Τα παιδιά των μικρότερων κατηγοριών ΠΡΑΣΙΝΟ ( 24 Παιδιά ) & ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ( 49 παιδιά ) αγωνίστηκαν σε ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΟΜΑΔΩΝ με αγώνες μονού και διπλού.

ΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ/ΡΙΕΣ ΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΠΟΥ ΔΙΑΚΡΙΘΗΚΑΝ

 

ΑΓΩΝΕΣ ΜΟΝΟΥ

 

Αγόρια U 10 (Ταμπλό των 32)

1ος ΛΟΥΛΑΔΕΛΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΟΑΛΕΣΒΟΥ 2ος ΖΕΡΒΟΣ ΑΙΜΙΛΙΟΣ, G.FIRST

3ος ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, ΟΑΚΩ

4ος ΤΣΑΦΗΣ ΔΑΜΙΑΝΟΣ, ΡΟΑ

 

Κορίτσια U10 (Ταμπλό των 16)

1η ΤΣΑΚΙΡΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΟΑΛΕΣΒΟΥ

2η ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΜΑΡΙΑ ΟΑΣ

3η ΣΓΟΥΡΕΛΗ ΛΥΔΙΑ ΟΑΛΕΣΒΟΥ

4η ΘΥΡΙΑΚΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΟΑΣ

 

Αγόρια 11-14 Πράσινη μπάλα (Ταμπλό των 32)

1ος ΚΟΥΜΠΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΟΑΛΕΣΒΟΥ

2ος ΒΑΓΙΩΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΟΑΛΕΣΒΟΥ

 

Κορίτσια 11-14 Πράσινη μπάλα (Ταμπλό των 16)

1η ΤΣΑΚΙΡΗ ΕΙΡΗΝΗ ΟΑΛΕΣΒΟΥ

2η ΚΑΪΝΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΟΑΛΕΣΒΟΥ

3η ΦΙΛΙΠΙΔΗ ΞΑΝΘΙΠΗ ΟΑΛΕΡΟΥ

4η ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗ ΑΓΑΠΗ ΟΑΚΩ

 

Αγόρια U 12 (Ταμπλό των 32)

1ος ΜΠΟΥΡΙΝΑΚΗΣ ΤΖΑΝ ΟΑΚΩ

2ος ΜΑΝΕΤΑΣ ΔΑΝΙΗΛ ΡΟΑ

3ος ΔΡΙΒΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΟΑΚΩ

4ος ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΟΑΚΑΛΥΜΝΟΥ

 

Κορίτσια U 12 (Ταμπλό των 16)

1η ΧΑΤΖΗΚΑΝΤΗ ΜΑΡΙΑ ΟΑΠΕΤ

2η ΧΑΣΤΑΛΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΟΑΠΕΤ

3η ΤΡΟΥΜΟΥΣΗ ΣΕΒΑΣΤΙΑΝΑ ΟΑΚΩ

4η ΑΡΑΠΗ ΘΕΟΔΩΡΑ ΡΟΑ

 

Αγόρια U 14 (Ταμπλό των 32)

1ος ΦΡΑΓΚΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΟΑΚΑΛΥΜΝΟΥ

2ος ΔΙΑΚΟΝΙΚΟΛΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΟΑΚΩ

3ος ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΝΙΚΟΣ ΟΑΚΩ

4ος ΚΑΠΑΣΑΚΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΟΑΚΩ

 

Κορίτσια U14 (Ταμπλό των 16)

1η ΤΣΩΛΗ ΦΑΙΗ ΡΟΑ

2η ΖΕΡΒΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ΟΑΚΩ

3η ΜΑΡΑΒΕΛΙΑ ΓΙΑΝΝΑ ΟΑΚΩ

4η ΝΤΟΒΕΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΡΤΑ

 

Αγόρια U 16 (Ταμπλό των 16)

1ος ΠΑΡΙΣΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΡΤΑ

2ος ΤΣΙΓΑΡΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΡΟΑ

3ος ΣΕΡΓΙΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ ΟΑΚΑΛΥΜΝΟΥ

4ος ΠΑΠΑΖΑΧΑΡΙΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ ΡΟΑ

 

Κορίτσια U 16 (Ταμπλό των 16)ΟΑΚΑΛΥΜΝΟΥ

1η ΒΑΡΔΕΛΗ ΡΤΑ

2η ΜΥΡΙΣΙΩΤΗ ΡΤΑ

3η ΝΤΟΒΕΛΟΥ ΡΤΑ

4η ΖΟΥΜΠΟΥΛΗ ΟΑ ΛΕΡΟΥ

 

Αγόρια U 18 (Ταμπλό των 4)

1ος ΜΑΛΙΑΣ ΣΑΚΗΣ Ο.Α.ΚΑΛΥΜΝΟΥ

2ος ΧΑΤΖΗΚΑΝΤΗΣ ΣΤΕΡΓΟΣ Ο.Α.Π

3ος ΤΖΟΜΠΑΝΙΚΟΛΙΔΗΣ ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ Ο.Α.Π

 

ΑΓΩΝΕΣ ΔΙΠΛΟΥ

 

Αγόρια U 12 ΔΙΠΛΟ

1οι ΣΛΗΜΑΝ / ΚΑΛΤΣΑΤΗΣ (Ο.Α.ΚΩ)

2οι ΧΑΤΖΗΑΝΤΩΝΙΟΥ / ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ (Ο.Α. ΚΑΛΥΜΝΟΥ)

3οι ΜΠΟΥΤΣΙΟΥΚΗΣ / ΛΑΝΔΡΟΥ (G. FIRST)

4οι ΜΑΓΡΙΠΛΗΣ / ΧΑΤΖΗΣΜΑΛΗΣ (Ο.Α. ΚΑΛΥΜΝΟΥ)

 

Κορίτσια U 12 ΔΙΠΛΟ

1ες ΜΑΡΚΑΚΗ / ΑΡΑΠΗ (ΡΟΑ)

2ες ΚΑΠΑΣΑΚΑΛΗ / ΖΕΡΒΟΥ (Ο.Α.ΚΩ)

 

Αγόρια U14 ΔΙΠΛΟ

1οι ΔΙΑΚΟΝΙΚΟΛΗΣ / ΠΑΤΡΗΣ (Ο.Α.ΚΩ)

2οι ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ / ΠΥΘΑΡΟΥΛΗΣ (ΡΤΑ)

 

Αγόρια U16 ΔΙΠΛΟ

1οι ΤΣΙΓΑΡΟΣ / ΠΑΝΑΓΟΣ (ΡΟΑ)

2οι ΠΑΠΑΖΑΧΑΡΙΟΥ / ΨΥΛΛΑΚΗΣ (ΡΟΑ)

 

Κορίτσια U 16 ΔΙΠΛΟ

1ες ΝΤΟΒΕΛΟΥ / ΜΥΡΙΣΙΩΤΗ (ΡΤΑ)

2ες ΒΑΡΔΕΛΗ (ΡΤΑ) / ΚΑΡΑΝΤΑΝΗ (ΡΟΑ)

 

Αγόρια U 18 ΔΙΠΛΟ

1οι ΣΕΡΓΙΟΥ / ΜΑΛΙΑΣ (Ο. Α. ΚΑΛΥΜΝΟΥ)

2οι ΧΑΤΖΗΚΑΝΤΗΣ / ΤΣΟΜΠΑΝΙΚΟΛΙΔΗΣ (Ο.Α.Π)

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

latest-atp-videos

charitonidis-thecoach


Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση