tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

US Open: Το πρόγραμμα της Πέμπτης

E-mail Εκτύπωση

Μαρία Σάκκαρη
Ο αγώνας της Μαρίας Σάκκαρη που αναβλήθηκε από τη βροχή, αλλά και η αναμέτρηση του Rafael Nadal με τον Θανάση Κοκκινάκη θα διεξαχθούν σήμερα μεταξύ πολλών άλλων στο US Open. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της 4ης ημέρας.

Η αναμέτρηση της Μαρίας Σάκκαρη με τη Shuai Peng, που είχε διακοπεί στο 1-1 του 1ου σετ, 5 λεπτά μόλις μετά την έναρξή της, θα συνεχιστεί στις 18:00 το απόγευμα ώρα Ελλάδας, στο Court 13 του Flushing Meadows.

Στο Arthur Ashe Stadium, η δράση θα αρχίσει στις 19:00, με την πολυαναμενόμενη συνάντηση του Alexander Zverev με τον Frances Tiafoe. Στη συνέχεια η Simona Halep θα αντιμετωπίσει την Taylor Townsend.

Δυο ώρες μετά τα μεσάνυκτα, η Caroline Wozniacki θα αντιμετωπίσει την Danielle Collins, ενώ στις 04:00 περίπου τα ξημερώματα, θα γίνει η αναμέτρηση του Rafael Nadal κόντρα στον Θανάση Κοκκινάκη.

Στο Louis Armstrong Stadium, η κορυφαία της παγκόσμιας κατάταξης και περσινή πρωταθλήτρια, Naomi Osaka, θα αντιμετωπίσει τη φορμαρισμένη Magda Linette, περίπου στις 20:00. Λίγο μετά τις 02:00, η 15χρονη Coco Gauff θα δώσει ακόμα έναν πολύ μεγάλο αγώνα, απέναντι στην Timea Babos.

Τα μεσάνυκτα, ο Νικ Κύργιος θα αντιμετωπίσει τον Antoine Hoang στο Grandstand, θέλοντας να ζευγαρώσει τις νίκες του στο τουρνουά. Στο Court 17 θα αγωνιστούν οι Stan Wawrinka και Gael Monfils, κόντρα στους Jeremy Chardy και Marius Copil αντίστοιχα.

Οι αναμετρήσεις του US Open μεταδίδονται από τις συχνότητες του Eurosport.

Το πρόγραμμα της Πέμπτης (29/08):

Arthur Ashe Stadium (19:00):
1) Alexander Zverev [6] v. Frances Tiafoe
2) Simona Halep [4] v. Taylor Townsend
(όχι πριν τις 02:00)
3) Caroline Wozniacki [19] v. Danielle Collins
4) Thanasi Kokkinakis v. Rafael Nadal [2]

Louis Armstrong Stadium (18:00):
1) Andrea Petkovic v. Petra Kvitova [6]
2) Naomi Osaka [1] v. Magda Linette
3) John Isner [14] v. Jan-Lennard Struff
(όχι πριν τις 02:00)
4) Coco Gauff v. Timea Babos
5) Cedrik-Marcel Stebe v. Marin Cilic [22]

Grandstand (18:00):
1) Sofia Kenin [20] v. Laura Siegemund
2) Hugo Dellien v. Daniil Medvedev [5]
3) Jelena Ostapenko v. Alison Riske
(όχι πριν τις 00:00)
4) Antoine Hoang v. Nick Kyrgios [28]

Court 17 (18:00):
1) Alison Van Uytvanck v. Qiang Wang [18]
2) Stan Wawrinka [23] v. Jeremy Chardy
3) Alize Cornet v. Belinda Bencic [13]
4) Gael Monfils [13] v. Marius Copil

Court 5 (18:00):
1) Alex De Minaur v. Cristian Garin [31]
2) Johanna Konta [16] v. Margarita Gasparyan
3) Kirsten Flipkens v. Bianca Andreescu [15]
(όχι πριν τις 00:00)
4) Henri Laaksonen v. Denis Shapovalov

Court 10 (18:00):
1) Kristina Mladenovic v. Fiona Ferro
2) Jenson Brooksby v. Nikoloz Basilashvili [17]
3) Kaia Kanepi v. Donna Vekic [23]
4) Fernando Verdasco [32] v. Hyeon Chung

Court 13 (18:00):
1) Maria Sakkari [30] v. Shuai Peng
2) Ekaterina Alexandrova v. Shuai Zhang [33]
3) Anastasia Pavlyuchenkova v. Kiki Bertens [7]
4) Tennys Sandgren v. Vasek Pospisil

Court 4 (18:00):
1) Karolina Muchova v. Su-wei Hsieh [29]
2) Feliciano Lopez v. Yoshihito Nishioka
3) Julia Goerges [26] v. Francesca Di Lorenzo

Court 6 (18:00):
1) Gregoire Barrere v. David Goffin [15]
2) Aljaz Bedene v. Benoit Paire [29]
3) Anna Kalinskaya v. Kristie Ahn

Court 7 (18:00):
1) Denis Kudla v. Dusan Lajovic [27]
2) Elise Mertens [25] v. Kristyna Pliskova
3) Aryna Sabalenka [9] v. Yulia Putintseva
4) Diego Schwartzman [20] v. Egor Gerasimov

Court 8 (18:00):
1) Petra Martic [22] v. Ana Bogdan
2) Pablo Carreno Busta v. Ricardas Berankis
3) Alexander Bublik v. Thomas Fabbiano

Court 9 (18:00):
1) Iga Swiatek v. Anastasija Sevastova [12]
2) Matteo Berrettini [24] v. Jordan Thompson
3) Pablo Andujar v. Lorenzo Sonego

Court 11 (18:00):
1) Pablo Cuevas v. Kamil Majchrzak
2) Sorana Cirstea v. Aliona Bolsova
3) Andrey Rublev v. Gilles Simon

Court 12 (18:00):
1) Daniel Evans v. Lucas Pouille [25]
2) Alexei Popyrin v. Mikhail Kukushkin

Court 14 (18:00):
1) Rebecca Peterson v. Dayana Yastremska [32]
2) Miomir Kecmanovic v. Paolo Lorenzi

Court 15 (18:00):
1) Ons Jabeur v. Aliaksandra Sasnovich
2) Anett Kontaveit [21] v. Ajla Tomljanovic

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση
latest-atp-videos

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση