tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

Ρώμη: Το πρόγραμμα της Τρίτης

E-mail Εκτύπωση

Μαρία Σάκκαρη
Μετά το επιτυχημένο πέρασμά της από το προκριματικό ταμπλό του Internazionali BNL d' Italia, η Μαρία Σάκκαρη θα πραγματοποίησει σήμερα την πρεμιέρα της στο κυρίως ταμπλό της Ρώμης.

apostoli romi

Η Μαρία θα αντιμετωπίσει την Anastasia Pavlyuchenkova στον 1ο γύρο του Internazionali BNL d' Italia, σε έναν αγώνα που θα αρχίσει στις 12:00 το μεσημέρι ώρα Ελλάδας και θα ανοίξει το πρόγραμμα στο Court 1 του Foro Italico.

Την ίδια ώρα, στο Grandstand θα αγωνιστούν οι David Goffin και Stan Wawrinka. Περίπου στις 14:00, ο Νικ Κύργιος θα αντιμετωπίσει τον Daniil Medvedev στο Centrale, ενώ θα ακολουθήσει η αναμέτρηση του Alexander Zverev με τον Matteo Berrettini.

Την πρώτη του εμφάνιση στα γήπεδα της Ρώμης για φέτος θα κάνει και ο Στέφανος Τσιτσιπάς, που θα αγωνιστεί στο διπλό, με τον παρτενέρ του Wesley Koolhof. Οι δυο αθλητές, φιναλίστ στο Μαϊάμι και ημιφιναλίστ στη Μαδρίτη, θα παίξουν στις 16:00 περίπου στο Court 4, ενάντια στους Denis Shapovalov και Fernando Verdasco.

Το πρόγραμμα της Τρίτης:

Centrale:
12:00 Aryna Sabalenka v. Alize Cornet
14:00 Daniil Medvedev v. Nick Kyrgios COSMOTE SPORT 6HD
16:00 Alexander Zverev v. Matteo Berrettini COSMOTE SPORT 6HD
20:30 Elina Svitolina v. Victoria Azarenka
22:00 Philipp Kohlschreiber v. Marco Cecchinato COSMOTE SPORT 6HD

Grandstand:
12:00 David Goffin v. Stan Wawrinka COSMOTE SPORT 6HD
14:00 Marin Cilic v. Andrea Basso
16:00 Ashleigh Barty v. Viktoria Kuzmova
18:00 Ajla Tomljanovic v. Karolina Pliskova

Pietrangeli:
12:00 Danielle Collins v. Caroline Wozniacki
14:00 Richard Gasquet v. Jeremy Chardy 1-6, 6-4
15:00 Belinda Bencic v. Anastasija Sevastova
17:00 Grigor Dimitrov v. Jan-Lennard Struff
19:00 Nikoloz Basilashvili v. Laslo Djere
21:00 Borna Coric v. Cameron Norrie

Court 1:
12:00 Maria Sakkari v. Anastasia Pavlyuchenkova
14:00 Roberto Bautista Agut v. Karen Khachanov
16:00 Mihaela Buzarnescu v. Jelena Ostapenko

Court 2:
12:00 Taylor Fritz v. Guido Pella
14:00 Diego Schwartzman v. Yoshihito Nishioka
16:00 Caroline Garcia v. Kristina Mladenovic

Court 3:
12:00 Radu Albot v. Benoit Paire
14:00 Frances Tiafoe v. Joao Sousa

Court 4:
12:00 Irina-Camelia Begu v. Daria Kasatkina
14:00 Su-wei Hsieh v. Julia Goerges
16:00 Koolhof/Tsitsipas v. Shapovalov/Verdasco

Court 6:
12:00 Dayana Yastremska v. Carla Suarez Navarro
14:00 Marketa Vondrousova v. Barbora Strycova

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση
latest-atp-videos

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση