tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

Australian Open: Το πρόγραμμα της Δευτέρας

E-mail Εκτύπωση

Στέφανος Τσιτσιπάς
Ξεκινάει τη Δευτέρα το Australian Open, με τον Στέφανο Τσιτσιπά, τη Μαρία Σάκκαρη, τον Roger Federer και τον Novak Djokovic, να βγαίνουν στα γήπεδα της Μελβούρνης. Δείτε το πρόγραμμα της 1ης ημέρας του αυστραλιανού Grand Slam.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα αγωνιστεί στη Margaret Court Arena, στο ξεκίνημα του Night Session, στις 10:00 το πρωί Ελλάδας, απέναντι στον Salvatore Caruso.

Η Μαρία Σάκκαρη θα παίξει επίσης τη Δευτέρα, νωρίς το πρωί ώρα Ελλάδας, στο Court 7, με αντίπαλη την Ρωσίδα Margarita Gasparyan.

Ο Roger Federer θα ολοκληρώσει το πρόγραμμα της Rod Laver Arena, ξεκινώντας περίπου στις 06:00 το πρωί Ελλάδας την αναμέτρησή του με τον Steve Johnson. Στην Rod Laver Arena θα αγωνιστεί και ο υπερασπιστής του τίτλου, Novak Djokovic, που θα αντιμετωπίσει τον Jan-Lennard Struff στο τελευταίο παιχνίδι της ημέρας.

Στην Rod Laver Arena θα παίξουν οι Serena Williams, Naomi Osaka και Ashleigh Barty, ενώ στη Margaret Court Arena θα πραγματοποιήσουν τις πρεμιέρες τους ο Denis Shapovalov, η Petra Kvitova και η Venus Williams, που θα αντιμετωπίσει την κατά 24 χρόνια νεότερή της, Coco Gauff! 

Το πρόγραμμα της Δευτέρας (20/01):

Rod Laver Arena (έναρξη αγώνων: 02:00GR)
1) Naomi Osaka [3] v Marie Bouzkova
2) Anastasia Potapova v Serena Williams [8]
3) Steve Johnson v Roger Federer [3]
(όχι πριν τις 10:00GR):
4) Ashleigh Barty [1] v Lesia Tsurenko
5) Jan-Lennard Struff v Novak Djokovic [2]

Margaret Court Arena (02:00):
1) Denis Shapovalov [13] v Marton Fucsovics
2) Katerina Siniakova v Petra Kvitova [7]
3) Venus Williams v Coco Gauff
(όχι πριν τις 10:00):
4) Stefanos Tsitsipas [6] v Salvatore Caruso
5) Sloane Stephens [24] v Shuai Zhang

Melbourng Arena (02:00):
1) Matteo Berrettini [8] v Andrew Harris
2) Kristie Ahn v Caroline Wozniacki
3) Juan Ignacio Londero v Grigor Dimitrov [18]
4) Samantha Stosur v Caty McNally

1573 Arena (02:00):
1) Sam Querrey v Borna Coric [25]
2) Reilly Opelka v Fabio Fognini [12]
3) Madison Keys [10] v Daria Kasatkina
4) Johanna Konta [12] v Ons Jabeur

Court 3 (02:00):
1) Martina Trevisan v Sofia Kenin [14]
2) Ann Li v Lizette Cabrera
3) Jordan Thompson v Alexander Bublik
4) John Millman v Ugo Humbert

Court 5 (02:00):
1) Julia Goerges v Viktoria Kuzmova
2) Kaia Kanepi v Barbora Krejcikova
3) Marin Cilic v Corentin Moutet
4) Philipp Kohlschreiber v Marcos Giron

Court 7 (02:00):
1) Christina McHale v Petra Martic [13]
2) Jannik Sinner v Marc Purcell
3) Margarita Gasparyan v Maria Sakkari [22]
4) Diego Schwartzman [14] v Lloyd Harris

Court 8 (02:00):
1) Guido Pella [22] v John-Patrick Smith
2) Alison Riske [18] v Yafan Wang
3) Marc Polmans v Mikhail Kukushkin
4) Kaja Juvan v Dayana Yastremska [23]

Court 10 (02:00):
1) Mohamed Safwat v Gregoire Barrere
2) Magda Linette v Arantxa Rus
3) Alejandro Davidovich Fokina v Norbert Gombos

Court 11 (02:00):
1) Saisai Zheng v Anna Kalinskaya
2) Cristian Garin v Stefano Travaglia
3) Leonardo Mayer v Tommy Paul

Court 12 (02:00):
1) Roberto Carballes Baena v Ricardas Berankis
2) Tamara Zidansek v Na-Lae Han
3) Madison Brengle v Caroline Garcia
4) Tatsuma Ito v Peter Gunneswaran

Court 13 (02:00):
1) Viktorija Golubic v Lin Zhu
2) Feliciano Lopez v Roberto Bautista Agut [9]
3) Pablo Andujar v Michael Mmoh
4) Bernarda Pera v Elena Rybakina [29]

Court 14 (02:00):
1) Daniel Evans [30] v Mackenzie McDonald
2) Tennys Sandgren v Marco Trungelliti
3) Fiona Ferro v Alison Van Uytvanck
4) Aliaksandra Sasnovich v Gret Minnen

Court 15 (02:00):
1) Yoshihito Nishioka v Laslo Djere
2) Kyle Edmund v Dusan Lajovic [24]
3) Qiang Wang [27] v Pauline Parmentier
4) Nao Hibino v Shuai Peng

Court 19 (02:00):
1) Ekaterina Alexandrova [25] v Jill Teichmann
2) Radu Albot v Milos Raonic [32]
3) Hubert Hurkacz [31] v Denis Novak
4) Polona Hercog v Rebecca Peterson

Court 22 (02:00):
1) Paula Badosa v Johanna Larsson
2) Sorana Cirstea v Barbora Strycova [32]
3) Quentin Halys v Filip Krajinovic
4) Benoit Paire [21] v Cedrik-Marcel Stebe

Το Australian Open μεταδίδεται στις συχνότητες του Eurosport. 

Φωτογραφία: Getty Images / Ideal Image

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση


Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
latest-atp-videos

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση