Πρωταθλητές ο Σταύρακας και η Γρηγοριάδου στα Κουφάλια (pics)

tn team Τρίτη, 29 Μαρτίου 2022 - 0:53

Πρωταθλητές αναδείχθηκαν στο Open Ανδρών - Γυναικών Λαγκαδά, ο Αδαμάντιος Σταύρακας και η Αθηνά Γρηγοριάδου, που ολοκληρώθηκε με επιτυχία στον Ο.Α Κουφαλίων.

Ο αθλητής του Ο.Α Αθηνών αγωνίστηκε στο κυρίως ταμπλό ως Νο.14. Σε 5 αναμετρήσεις που έδωσε δεν έχασε κανένα σετ, ενώ συνολικά απώλεσε μόλις 11 game. Στον τελικά αντιμετώπισε τον Νίκο Ουσταμπασίδη τενίστα του Α.Ο.Α Κατερίνης, επικρατώντας με 6-0, 6-0.

Στα διπλά Σταύρακας και Ουσταμπασίδης συνεργάστηκαν, κερδίζοντας τον τίτλο μετά από νίκη κόντρα στους, Αλκιβιάδη Παπανίκο (Σ.Α Σερρών) και Αντώνη Μπαλταντζή (Ο.Α Λαγκαδά ΘΕΣ), με 7-6 (4), 6-0.

Στο ταμπλό των γυναικών τη 1η θέση κατέκτησε η εξαιρετική Αθηνά Γρηγοριάδου (Α.Ο.Α Σταυρούπολης Ίφιτος), Νο.1 του ταμπλό, η οποία έχασε μόλις ένα σετ στις 4 αναμετρήσεις που έδωσε στο τουρνουά.

Στον τελικό κοντραρίστηκε με το Νο.3 του ταμπλό Αριάδνη - Συμέλα Κούκουλα (Α.Ο.Α Σταυρούπολης Ίφιτος), επικρατώντας με 1-6, 6-3, 6-2.

Δείτε αναλυτικά τα ταμπλό πατώντας στους παρακάτω συνδέσμους:

Μονά

Άνδρες Αδαμάντιος Σταύρακας (O.A Αθηνών)
Γυναίκες Αθηνά Γρηγοριάδου (Α.Ο.Α Σταυρούπολης Ίφιτος)
Προκριματικά - Μονά
Άνδρες  Ολοκληρώθηκαν

Αδαμάντιος Σταύρακας (O.A Αθηνών) Πρωταθλητής στη κατηγορία των Ανδρών (μονά)

Νίκος Ουσταμπασίδης (Α.Ο.Α Κατερίνης) - Αδαμάντιος Σταύρακας (O.A Αθηνών) Πρωταθλητής στη κατηγορία των Ανδρών (διπλά)