Φινάλε στο 2ο Mystras Palace Tennis League (pics)

tennisnews team Τετάρτη, 12 Απριλίου 2023 - 17:09

«Αυλαία» έριξε το απόγευμα της Κυριακής (9/4) το 2ο Mystras Palace Tennis League. Το εσωτερικό τουρνουά που διοργάνωσε για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά (όσα και τα χρόνια λειτουργίας του) για τα μέλη του, το Mystras Palace Tennis Club.

Τον τίτλο του πρωταθλητή κατέκτησε ο κ. Παναγιώτης Καρούνος, ο οποίος επικράτησε 2-0 (6-2, 6-2) στον τελικό του κυρίως ταμπλό του κ. Βαγγέλη Νικητέα.

Στην κατηγορία consolation, νικητής ήταν ο κ. Παναγιώτης Κατσίχτης έχοντας για αντίπαλο τον κ. Κώστα Σγουπάκο, με το τελικό σκορ να είναι 2-1 (6-1, 6-7, 6-4).

Τις δύο αναμετρήσεις, που πραγματοποιήθηκαν στις εγκαταστάσεις του Mystras Grand Palace Resort and Spa, παρακολούθησαν αρκετοί φίλοι της αντισφαίρισης από την ευρύτερη περιοχή της Σπάρτης. Μάλιστα το Mystras Palace Tennis Club θα ήθελε να τους ευχαριστήσει για την παρουσία τους.

Αναφορικά με τα μέλη της λέσχης, ανανεώνουμε το ραντεβού μας για το επόμενο τουρνουά. Stay tuned...