Είναι η πρωταθλήτριά μας!!!

Λένα Δανιηλίδου
Λένα Δανιηλίδου © tennisnews.gr
tennisnews team Παρασκευή, 02 Οκτωβρίου 2009 - 11:24

Η Λένα Δανιηλίδου καθήλωσε για άλλη μια φορά τον κόσμο στο κεντρικό γήπεδο με την εμφάνιση και νίκη της 6-4, 6-7(1) 6-2 επί της Τsvetana Pironkova. Ο αγώνας διήρκεσε 2 ώρες 44 λεπτά και είχε συναρπαστική εξέλιξη.

Η Pironkova προηγήθηκε 4-2 στο 1ο σετ αλλά η Λένα με επίθεση διαρκείας κέρδισε τα 4 επόμενα games και κατέκτησε το σετ 6-4. Στο 2ο σετ, η Pironkova έφτασε στο 3-5 games αλλά και πάλι η Δανιηλίδου «απάντησε» με ένα σερί κι έφτασε στο 6-5, 30-0 πριν χάσει το σετ 7-1 στο tie break.

Στο 3ο σετ όμως μίλησε πάλι η ψυχή της Δανιηλίδου. «Μάζεψα τα λάθη μου και με τη βοήθεια του κόσμου κέρδισα το παιχνίδι. Είχα ευκαιρίες να νικήσω στα δυο σετ αλλά το σερβίς μου και η κίνησή μου δεν ήταν αυτά που έπρεπε. Δεν είμαι ικανοποιημένη από το τένις που έπαιξα αλλά σημασία έχει το αποτέλεσμα» δήλωσε η Δανιηλίδου.