ATP
Indian Wells: Το πρόγραμμα της Παρασκευής

 
Indian Wells: Το πρόγραμμα της Παρασκευής
© Abierto Mexicano
tn team Παρασκευή, 11 Μαρτίου 2022 - 13:31

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς και η Μαρία Σάκκαρη θα βγουν στα γήπεδα του Indian Wells Tennis Garden για τις πρώτες τους αναμετρήσεις στα διπλά, ενώ πρεμιέρα στα διπλά θα κάνουν και οι Νικ Κύργιος και Θανάσης Κοκκινάκης. Στα μονά θα αγωνιστούν οι Andy Murray, Garbine Muguruza, Coco Gauff, Emma Raducanu, Simona Halep και Iga Swiatek μεταξύ πολλών άλλων.

Πολύ πλούσιο θα είναι και το σημερινό πρόγραμμα του Indian Wells, με τα παιχνίδια να ξεκινούν στις 21:00 το βράδυ ώρα Ελλάδας, όπως και κάθε μέρα. Τη δράση στο κεντρικό court του Indian Wells Tennis Garden θα ανοίξει ο Andy Murray, που θα αντιμετωπίσει για 3η φορά φέτος (1-1) τον Taro Daniel.

Θα ακολουθήσει η αναμέτρηση της Emma Raducanu με την Carolina Garcia, ενώ μια ώρα μετά τα μεσάνυκτα περίπου, η Garbine Muguruza θα παίξει με την Alison Riske. Στις 04:00 τα ξημερώματα του Σαββάτου, η Coco Gauff θα αντιμετωπίσει την Claire Liu, ενώ το πρόγραμμα θα ολοκληρωθεί με τον αγώνα του Adrian Mannarino ενάντια στον Brandon Nakashima.

Στο Stadium 2 η Iga Swiatek θα αντιμετωπίσει την Anhelina Kalinina και η Madison Keys τη Misaki Doi. Στο ίδιο στάδιο, λίγο μετά τις 04:00 το πρωί, οι Θανάσης Κοκκινάκης και Νικ Κύργιος, πρωταθλητές στο Australian Open, θα αντιμετωπίσουν το δυνατό δίδυμο των Ivan Dodig και Marcelo Melo.

Στα υπόλοιπα γήπεδα θα παίξουν οι Simona Halep, Karolina Pliskova, Belinda Bencic και Angelique Kerber, ενώ στα διπλά θα πραγματοποιήσουν τις πρεμιέρες τους τόσο ο Στέφανος Τσιτσιπάς, όσο και η Μαρία Σάκκαρη.

Ο Τσιτσιπάς θα παίξει γύρω στις 22:30 με 23:00, στον δεύτερο αγώνα του Stadium 4, ενάντια στους Raven Klaasen και Ben McLachlan, με συμπαίκτη φυσικά τον Feliciano Lopez, με τον οποίο κατέκτησαν το Abierto Mexicano στο Ακαπούλκο πριν από 2 εβδομάδες.

Η Σάκκαρη θα παίξει πλάι στην καλή της φίλη Ajla Tomljanovic, γύρω στις 02:00 με 03:00 τα ξημερώματα στο Stadium 6, απέναντι στις Petra Martic και Shelby Rogers.

Οι αγώνες του Indian Wells μεταδίδονται στο Cosmote Sports 6 HD (άνδρες) και στο NovaSports 6HD (γυναίκες).

Το πρόγραμμα της Παρασκευής (11/03)

Stadium 1:
21:00 Andy Murray v. Taro Daniel [Q]
23:00 Emma Raducanu [11] v. Caroline Garcia
01:00 Alison Riske v. Garbine Muguruza [8]
04:00 Claire Liu v. Coco Gauff [16]
06:00 Adrian Mannarino v. Brandon Nakashima

Stadium 2:
21:00 Iga Swiatek [3] v. Anhelina Kalinina
23:00 Mektic/Pavic [1] v. Isner/Sock
00:30 Mikhail Kukushkin [Q] v. Tommy Paul
04:00 Dodig/Melo v. Kokkinakis/Kyrgios
05:30 Madison Keys [25] v. Misaki Doi

Stadium 3:
21:00 Simona Halep [24] v. Ekaterina Alexandrova
23:00 Dominik Koepfer v. Benoit Paire
01:00 Koolhof/Skupski [7] v. Bolelli/Fognini
03:00 Steve Johnson v. Daniel Altmaier
05:00 Tallon Griekspoor v. Sam Querrey

Stadium 4:
21:00 Danka Kovinic v. Karolina Pliskova [7]
22:30 Klaasen/McLachlan v. Lopez/Tsitsipas
01:00 Elina Svitolina [12] v. Harriet Dart [Q]
03:00 Kaia Kanepi v. Belinda Bencic [22]
05:00 Qinwen Zheng v. Angelique Kerber [15]

Stadium 5:
21:00 Richard Gasquet v. Oscar Otte
23:00 Jordan Thompson v. David Goffin
01:00 Ugo Humbert v. Holger Rune [Q]
03:00 Facundo Bagnis v. Henri Laaksonen
05:00 Tennys Sandgren [Q] v. Botic Van De Zandschulp

Stadium 6:
(περίπου 02:00 - μετά από ξεκούραση)
Sakkari/Tomljanovic v. Martic/Rogers

Stadium 7:
21:00 Philipp Kohlschreiber [Q] v. Emil Ruusuvuori
23:00 Jaume Munar [Q] v. Juncheng Shang [Q]
01:00 Liam Broady [Q] v. Miomir Kecmanovic
03:00 Ilya Ivashka v. Jan-Lennard Struff
05:00 Kamil Majchrzak v. Aljaz Bedene

Stadium 8:
21:00 Petra Martic v. Tamara Zidansek [19]  
23:00 Beatriz Haddad Maia v. Clara Tauson [29]
01:00 Alize Cornet [33] v. Anna Kalinskaya [LL]

Stadium 9:
21:00 Ajla Tomljanovic v. Sorana Cirstea [26]
23:00 Liudmila Samsonova [28] v. Ann Li
01:00 Daria Kasatkina [23] v. Katie Volynets

Google News Ακολουθήστε το tennisnews.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από το Τένις στην Ελλάδα.