Roland Garros: Το πρόγραμμα της Κυριακής

 
Στέφανος Τσιτσιπάς
Στέφανος Τσιτσιπάς © Open Parc
tn team Κυριακή, 30 Μαϊος 2021 - 5:19

Ξεκινάει σήμερα το Roland Garros. Δείτε το πρόγραμμα της πρώτης ημέρας, στο οποίο συμπεριλαμβάνεται και η πρεμιέρα του Στέφανου Τσιτσιπά.

Ο Στέφανος θα αγωνιστεί στο τελευταίο ματς του Court Philippe-Chatrier την Κυριακή, για τον αγώνα του με τον Jeremy Chardy. Αυτό σημαίνει πως ο αγώνας του θα ξεκινήσει το απόγευμα, πιθανότατα μετά τις 18:00 ώρα Ελλάδας.

Το πρόγραμμα στο Chatrier θα ξεκινήσει στις 12:00 το μεσημέρι, με την αναμέτρηση της Naomi Osaka με την Patricia Maria Tig. Στη συνέχεια ο Dominic Thiem θα αντιμετωπίσει τον Pablo Andujar και θα ακολουθήσει το παιχνίδι της Victoria Azarenka με την Svetlana Kuznetsova. Μετά την ολοκλήρωση των αγώνων αυτών, θα αρχίσει ο αγώνας του Τσιτσιπά.

Στο Suzanne-Lenglen θα γίνει ο πολύ ενδιαφέρον αγώνας της Aryna Sabalenka με την Ana Konjuh, ενώ στο ίδιο court θα κάνει την πρεμιέρα του ο Alexander Zverev, που θα αντιμετωπίσει τον Oscar Otte, καθώς και οι Petra Kvitova και Fabio Fognini.

Οι αγώνες του Roland Garros μεταδίδονται από τις συχνότητες του Eurosport, το Eurosport Player την ΕΡΤ 3 και το ΕΡΤ Sports (ERTFLIX)

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Κυριακής (30/05):

Court Philippe-Chatrier (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Patricia Maria Tig v. Naomi Osaka [2]
2) Pablo Andujar v. Dominic Thiem [4]
3) Victoria Azarenka [15] v. Svetlana Kuznetsova
4) Stefanos Tsitsipas [5] v. Jeremy Chardy ΕΡΤ 3 / Eurosport

Court Suzanne-Lenglen (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Fabio Fognini [27] v. Gregoire Barrere
2) Greet Minnen [Q] v. Petra Kvitova [11]
3) Ana Konjuh [Q] v. Aryna Sabalenka [3]
4) Alexader Zverev [6] v. Oscar Otte [Q]

Court Simonne-Mathieu (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Clara Burel v. Danka Kovinic
2) Marton Fucsovics v. Gilles Simon
3) Corentin Moutet v. Laslo Djere
4) Oceane Dodin v. Madison Keys [23]

Court 14 (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Anna Kalinina [Q] v. Angelique Kerber [26]
2) Elena Rybakina [21] v. Elsa Jacquemot
3) Kei Nishikori v. Alessandro Giannessi [Q]
4) Botic Van De Zandschulp [Q] v. Hubert Hurkacz [19]

Court 7 (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Kateryna Kozlova v. Ajla Tomljanovic
2) Mario Vilella Martinez [Q] v. Roberto Bautista Agut [11]
3) Grigor Dimitrov [16] v. Marcos Giron
4) Diane Parry v. Aliaksandra Sasnovich

Court 6 (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Paula Badosa v. Laura Davis
2) Miomir Kecmanovic v. Daniel Evans [25]
3) Nao Hibino v. Nina Stojanovic
4) Alejandro Davidovich Fokina v. Mikhail Kukushkin

Court 8 (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Elisabetta Cocciaretto [LL] v. Ana Bogdan
2) Yannick Hanfmann v. Henri Laaksonen [Q]
3) Emil Ruusuvuori v. Mackenzie McDonald [Q]
4) Leylah Fernandez v. Anastasia Potapova

Court 9 (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Egor Gerasimov v. Enzo Couacaud
2) Karen Khachanov [23] v. Jiri Vesely
3) Elena Vesnina v. Olga Govortsova [LL]
4) Amanda Anisimova v. Veronika Kudermetova [29]

Court 12 (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Danielle Collins v. Xiyu Wang [Q]
2) Anastasia Pavlyuchenkova [31] v. Christina McHale
3) Juan Ignacio Londero v. Cristian Garin [22]
4) Roman Safiullin [Q] v. Carlos Taberner [Q]

Court 13 (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Norbert Gombos v. Pablo Carreno Busta [12]
2) Guido Pella v. Daniel Elahi Galan [Q]
3) Clara Tauson v. Ekaterine Gorgodze [Q]
4) Marie Bouzkova v. Katerina Siniakova

Google News Ακολουθήστε το tennisnews.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από το Τένις στην Ελλάδα.