Australian Open: Αυτοί είναι οι 32 qualifiers

 
Bernard Tomic
Bernard Tomic Φωτογραφία: Tennis Australia
 
tennisnews team Τετάρτη, 13 Ιανουαρίου 2021 17:55

Δείτε αναλυτικά τους 16 παίκτες και τις 16 παίκτριες που εξασφάλισαν τις συμμετοχές τους στο Australian Open του 2021 μέσα από τα προκριματικά.

Με τον Bernard Tomic να κερδίζει μια πολύ δύσκολη μάχη ενάντια στον John-Patrick Smith με 6-4, 5-7, 7-6 (7) και να παίρνει το τελευταίο εισιτήριο για το κυρίως ταμπλό του Australian Open, ολοκληρώθηκαν σήμερα τα προκριματικά του πρώτου Grand Slam της χρονιάς.

Θυμίζουμε πως το τουρνουά των ανδρών πραγματοποιήθηκε στην Ντόχα και των γυναικών στο Ντουμπάι, με τους Carlos Alcaraz, Quentin Halys, Michal Mmoh, Viktor Troicki, Sergiy Stakhovsky και Elias Ymer, καθώς και τις Timea Babos, Olga Danilovic, Tsvetana Pironkova, Sara Errani και Whitney Osuigwe, να παίρνουν μεταξύ άλλων τις προκρίσεις.

Αναλυτικά οι qualifiers στο ανδρικό τουρνουά:

Frederico Ferreira Silva (Πορτογαλία)
Carlos Alcaraz (Ισπανία)
Aslan Karatsev (Ρωσία)
Sergiy Stakhovsky (Ουκρανία)
Elias Ymer (Σουηδία)
Quentin Halys (Ολλανδία)
Kimmer Coppejans (Βέλγιο)
Michael Mmoh (ΗΠΑ)
Tomas Machac (Τσεχία)
Mario Vilella Martinez (Ισπανία)
Viktor Troicki (Σερβία)
Roman Safiullin (Ρωσία)
Botic van de Zandschulp (Ολλανδία)
Bernard Tomic (Αυστραλία)
Henri Laaksonen (Ελβετία)
Maxime Cressy (ΗΠΑ)

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα

Στο κυρίως ταμπλό θα συμμετέχουν και οι παρακάτω παίκτες, μέσω wild card:

Alex Bolt (Αυστραλία)
Θανάσης Κοκκινάκης (Αυστραλία)
Andy Murray (Μεγάλη Βρετανία)
Sumit Nagal (Ινδία)
Christopher O'Connell (Αυστραλία)
Marc Polmans (Αυστραλία)
Aleksandar Vukic (Αυστραλία)


Αναλυτικά οι qualifiers στο γυναικείο τουρνουά:

Kaja Juvan (Σλοβενία)
Francesca Jones (Μεγάλη Βρετανία)
Greet Minen (Βέλγιο)
Sara Errani (Ιταλία)
Whitney Osuigwe (ΗΠΑ)
Clara Burel (Γαλλία)
Timea Babos (Ουγγαρία)
Mayo Hibi (Ιαπωνία)
Olga Danilovic (Σερβία)
Chloe Paquet (Γαλλία)
Rebecca Marino (Καναδάς)
Elisabetta Cocciaretto (Ιταλία)
Valeria Savinykh (Ρωσία)
Tsvetana Pironkova (Βουλγαρία)
Liudmila Samsonova (Ρωσία)
Mayar Sherif (Αίγυπτος)

Αναλυτικα όλα τα αποτελέσματα

Στο κυρίως ταμπλό θα συμμετέχουν και οι παρακάτω παίκτριες, μέσω wild card:

Destanee Aiava (Αυστραλία)
Lizette Cabrera (Αυστραλία)
Daria Gavrilova (Αυστραλία)
Maddison Inglis (Αυστραλία)
Arina Rodionova (Αυστραλία)
Astra Sharma (Αυστραλία)
Samantha Stosur (Αυστραλία)
Wang Xiyu (Κίνα)

Australian Open