Ντουμπάι: Με Paolini η Σάκκαρη στον 3ο γύρο

© Jimmie48 / WTA
tn team Τρίτη, 20 Φεβρουαρίου 2024 - 10:47

Την Jasmine Paolini θα αντιμετωπίσει η Μαρία Σάκκαρη στη φάση των "16" του Dubai Tennis Championships, με την Ιταλίδα να βγάζει εκτός τουρνουά τη Leylah Fernandez.

H Paolini έκανε πολύ καλό αγώνα και επικράτησε της Fernandez με 6-3, 6-4, για να μπει στον 3ο γύρο του Dubai Tennis Championsips.

Εκεί την περίμενε η Σάκκαρη, η οποία λίγα λεπτά πριν είχε κερδίσει την Emma Navarro με 6-2, 6-4.

Η Ελληνίδα τενίστρια, η οποία πέτυχε την 1η της νίκη στο Ντουμπάι και θα βρεθεί για 1η φορά στη φάση των "16", θα αντιμετωπίσει για 2η φορά την Paolini. Η πρώτη ήταν πριν από 2 χρόνια στο Roland Garros, όπου την είχε κερδίσει με 2-0 σετ.

Η νικήτρια του αγώνα θα μπει στα προημιτελικά του Dubai Tennis Championships, όπου πιθανότερη αντίπαλος δείχνει να είναι η Elena Rybakina.