ΛΑΟΣ ΒΕΡΟΙΑ OPEN 2021 - Τελικά αποτελέσματα (pics)

tennisnews team Τετάρτη, 15 Σεπτεμβρίου 2021 - 16:21

Ολοκληρώθηκε το βαθμολογούμενο τουρνουά Ανδρών-Γυναικών ΛΑΟΣ Βέροια Open από τη Γ' Ένωση, στις εγκαταστάσεις του Γ.Α.Σ. Καράτε "Ερμής". Δείτε τους νικητές και όλα τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα | ΦωτογραφίεςΠροκήρυξη

Η μόλις 14χρονη Αθηνά Γρηγοριάδου, έγινε μια από τις νεότερες πρωταθλήτριες σε βαθμολογούμενα τουρνουά Ανδρών-Γυναικών. Η νεαρή αθλήτρια του Α.Ο.Α. Ποσειδών Θεσσαλονίκης, που μόλις πριν ενάμιση μήνα της επιτράπηκε η συμμετοχή σε τουρνουά της κατηγορίας των Γυναικών, κέρδισε στον τελικό την Τατιάνα Γιτοπούλου (Γ.Α.Σ. Καράτε Ερμής).

Στο τουρνουά των ανδρών, πρωταθλητής αναδείχθηκε ο Χρήστος Κεϊσίδης, ο οποίος δεν έχασε ούτε ένα σετ σε 5 αναμετρήσεις. Σε έναν πολύ ωραίο τελικό, κέρδισε τον Γιάννη Παπουνίδη με 6-4, 6-3.

Ο Παπουνίδης αναδείχθηκε πρωταθλητής στο διπλό, μαζί με τον Δημήτρη Μελισσινό. Οι δυο αθλητές του Ο.Α. Θεσσαλονίκης, επικράτησαν στον τελικό των Νίκου Ουσταμπασίδη και Άγγελου Αυγέρη με 6-1, 6-2.