Βραβεύτηκαν Ψαρρός, Σταυρουλάκη και Σταυριανάκου
![Βραβεύτηκαν Ψαρρός, Σταυρουλάκη και Σταυριανάκου Βραβεύτηκαν Ψαρρός, Σταυρουλάκη και Σταυριανάκου](/media/k2/items/cache/9e5022a1dd39dd00d1cf23810a4abfdf_XL.jpg)
Έντονο ήταν το ελληνικό χρώμα στα WAC Awards, για αθλητές και αθλήτριες της δυτικής περιφέρειας του κολεγιακού πρωταθλήματος των ΗΠΑ, καθώς βραβεύτηκαν οι Μιχάλης Ψαρρός, Κάτια Σταυρουλάκη και Δήμητρα Σταυριανάκου.
Η Δήμητρα Σταυριανάκου και η Κάτια Σταυρουλάκη, συμπεριλήφθηκαν στην καλύτερη ομάδα All-WAC του μονού. Η Δήμητρα, η οποία αγωνίζεται στο πανεπιστήμιο Missouri-Kansas City από το 2012, μπήκε στις καλύτερες των βραβείων WAC για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά.
Η 21χρονη Ελληνίδα μπήκε επίσης στη δεύτερη ομάδα των διπλών, μαζί με την Maddie Schulte.
H Σταυρουλάκη αγωνίζεται για το πανεπιστήμιο Texas–Pan American και την ομάδα των Broncs, από το 2013. Φέτος είναι sophomore (δευτεροετής), ενώ είχε εντυπωσιάσει από την πρώτη της χρονιά, με ρεκόρ 12-5 στα μονά και 12-6 στα διπλά.
Στους "Roos" του Missouri-Kansas City αγωνίζεται και ο Μιχάλης Ψάρρος, ο οποίος συμπεριλήφθηκε στα καλύτερα ζευγάρια των διπλών, μαζί με τον Airam Castellano. Ο Ψάρρος διανύει τη δεύτερη σεζόν του στο κολεγιακό πρωτάθλημα.
Ακολουθήστε το tennisnews.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από το Τένις στην Ελλάδα.