Νέα νίκη και 8άδα ο Περβολαράκης

Μιχάλης Περβολαράκης
tn team Τετάρτη, 10 Νοεμβρίου 2021 - 20:12

Ο Μιχάλης Περβολαράκης ζευγάρωσε τις νίκες του στο Afula του Ισραήλ και προκρίθηκε χωρίς πρόβλημα στα προημιτελικά της διοργάνωσης των 25.000 δολαρίων.

Ο Περβολαράκης επιβλήθηκε του Ισραηλινού qualifier Yair Sarouk με 6-0, 6-4 και πήρε μια ακόμα εύκολη πρόκριση στο Afula του Ισραήλ, μετά από 1 ώρα και 17 λεπτά αγώνα.

Ο 25χρονος Έλληνας τενίστας, Νο.4 στο ταμπλό της διοργάνωσης και Νο.466 στην παγκόσμια κατάταξη της ΑΤΡ, πήρε πολύ εύκολα το 1ο σετ, κερδίζοντας 6 games στη σειρά. Στο 2ο σετ προηγήθηκε νωρίς με 3-1 και ο αντίπαλός του μπορεί να κράτησε τη διαφορά στο ένα break, αλλά ο Περβολαράκης φρόντισε να μη χάσει ποτέ το πάνω χέρι έως το τέλος του αγώνα.

Ο Περβολαράκης, ο οποίος είχε μια ακόμα πιο εύκολη νίκη χθες, συντρίβοντας τον επίσης Ισραηλινό Sean Kamyshev με 6-0, 6-0, θα παίξει αύριο στα προημιτελικά με ακόμα έναν τενίστα από το Ισραήλ, τον Edan Leshem, No.5 στο ταμπλό και Νο.472 στον κόσμο (άλλοτε και Νο.249 στην ΑΤΡ), στο πρώτο του δυνατό τεστ στην εβδομάδα.