Ολοκληρώθηκε το Junior Masters, όλοι οι πρωταθλητές

 
Άρτεμις Ασλανισβίλι
Άρτεμις Ασλανισβίλι
tn team Τρίτη, 23 Νοεμβρίου 2021 - 15:01

Έπεσε σήμερα η "αυλαία" του Junior Masters που φιλοξενήθηκε με επιτυχία στον ΟΑ Χαλκίδα. Στις κατηγορίες που ολοκληρώθηκαν σήμερα, η Άρτεμις Ασλανισβίλι και ο Βλάντιμιρ Χόλμπαν αναδείχθηκαν πρωταθλητές στα 18άρια, ενώ η Μαρία Τσιρώνη ήταν η νικήτρια στα 16άρια των κοριτσιών.

Δυστυχώς, ολοκληρώθηκε με τραυματισμό ο τελικός στα 16άρια των κοριτσιών, με τη Μαρία Τσιρώνη να έχει το προβάδισμα με 6-3, 6-5, όταν η Βασιλική Τρίγκα σήκωσε λευκή πετσέτα και εγκατέλειψε τον αγώνα.

Στα 18άρια των κοριτσιών, η Άρτεμις Ασλανισβίλι έκανε έναν άψογο αγώνα και επικράτησε της Στυλιανής Ρουσσοπούλου με 6-2, 6-1. Η Μαρία Χριστοφορίδου πήρε την 3η θέση, κερδίζοντας τη Νικολέτα παρετζόγλου με 6-2, 6-3.

Τέλος, στα 18άρια των αγοριών πρωταθλητής αναδείχθηκε ο Βλάντιμιρ Χόλμπαν, ο οποίος κέρδισε τον Γιώργο Δαριβάκη Κατέμπ με 6-1, 6-4. Οι υπόλοιπες κατηγορίες του Junior Masters ολοκληρώθηκαν χθες.

Αναλυτικά οι πρωταθλητές και οι κατατάξεις σε όλες τις κατηγορίες:

Αγόρια 12:
1) Άλκης Μιχαλακόπουλος (ΟΑ Φοίβος Λάρισας)
2) Αλέξανδρος Νούλας (ΟΑ Φοίβος Λάρισας)
3) Θανάσης Ζαβουργιανός (Ηράκλειο ΟΑΑ)
4) Μαρίνος Καρνιάτης (ΟΑ Αττικής)
5) Ιάσονας Ρόβας (ΑΟ Τατοϊου)
6) Γιώργος Σινάνης (ΑΟΑ Χαϊδαρίου)
7) Γιώργος Χατζόπουλος (ΟΑ Κερατσινίου)
8) Ορέστης Γιαννόπουλος (ΟΑ Γλυφάδας)

Κορίτσια 12:
1) Βάσια Μιχαλοπούλου (ΟΑ Καλαμάτας)
2) Ραφαέλα Καναβαράκη (ΑΟΑ & Α Πεύκης)
3) Ευθυμία Πετσούλα (ΑΣΑ Γρεβενών)
4) Φωτεινή Νεφέλη Φασουλά (ΟΑ Γλυφάδας)
5) Στελίνα Νούτσου (ΑΟΑ Αστέρας ΘΕΣ)
6) Χρυσούλα Παρασκευοπούλου (ΟΑ Τούμπας)
7) Κατερίνα Ουσταμπασίδου (ΑΟΑ Κατερίνης)
8) Αναστασία Χριστοφορίδου (ΟΑ Μαγνησίας)

Αγόρια 14:
1) Στέφανος Πουρναρόπουλος (ΟΑ Θεσσαλονίκης)
2) Κωνσταντίνος Καρπουζάς (ΟΑ Μαγνησίας)
3) Ανδρέας Μεσσής (ΟΑ Φοίβος Λάρισας)
4) Νίκος Φώτης Μακρής (ΑΟΑ Χαϊδαρίου)
5) Γιάννης Σακκάς (ΑΣ Κολλεγίου Ντερή)
6) Θανάσης Κακουρίδης (Αρκαδικός ΟΑ Άτλας)
7) Νίκος Γαβριήλ (Φθιωτικός ΟΑ)
8) Φώτης Σκαλτσογιάννης (ΑΟΑ Χαϊδαρίου)

Κορίτσια 14:
1) Μυρτώ Πρωιμάκη (ΟΑ Σούδας)
2) Μελίνα Ζουμπουλάκη (ΑΣ Η Πάρνηθα)
3) Δέσποινα Κοσκινά (ΟΑ Γλυφάδας)
4) Φωτεινή Καφέ (ΟΑ Καστοριάς Κέλετρον)
5) Ελένη Χατζηαβραάμ (ΑΟΑ Πρωταθλ. Καβάλας)
6) Μερόπη Μαρία Μπατζή (ΟΑ Θεσσαλονίκης)
7) Δήμητρα Παπασταύρου (ΟΑ Αθηνών)
8) Χρυσή Σμυρίδου (ΟΑ Σερρών)

Αγόρια 16:
1) Χρήστος Γκλαβάς (ΑΟΑ & Α Πεύκης)
2) Ανδρέας Λοϊζάς (ΟΑ Αθηνών)
3) Νίκος Μπακιρτζής (ΟΑ Αθηνών)
4) Σταύρος Μαστρογαμβράκης (ΑΟΑ Φιλοθέης)
5) Στέργιος Αχιλλέας Παπαδόπουλος (ΑΟ Καβάλας Μακεδονικός)
5) Απόστολος Γραμματικούλης (ΟΑ Φοίβος Λάρισας)
7) Άγγελος Αυγέρης (ΑΟΑ Αμπελ. Μενεμένης)
8) Χριστόφορος Μανόπουλος (Φθιωτικός ΟΑ)

Κορίτσια 16:
1) Μαρία Τσιρώνη (ΟΑ Αττικής)
2) Βασιλική Τρίγκα (Φθιωτικός ΟΑ)
3) Γεωργία Βασιλοπούλου (ΟΑ Ρίου)
4) Ναταλία Κασσή (ΑΟΑ Χαϊδαρίου)
5) Ανδρομάχη Μπαρμπαγιάννη (ΑΟΑ Αστέρας ΘΕΣ)
6) Γεωργία Ανδριάνα Στρατή (ΑΟΑ Πατρών)

Αγόρια 18:
1) Βλαντιμίρ Χόλμπαν (ΟΑ Αθηνών)
2) Γιώργος Δαριβάκης Κατέμπ (ΟΑ Γλυφάδας)
3) Γιώργος Χαϊδεμένος (ΑΟΑ & Α Πεύκης)
4) Γιώργος Βάλαρης (ΟΑ Βούλας)
5) Τάσος Μανδαλενάκης (Ηράκλειο ΟΑΑ)
6) Νίκος Σφυράκης (Ηράκλειο ΟΑΑ)

Κορίτσια 18:
1) Άρτεμις Ασλανισβίλι (ΑΟΑ Αστέρας ΘΕΣ)
2) Στυλιανή Ρουσσοπούλου (ΟΑ Γλυφάδας)
3) Μαριάνθη Χριστοφορίδου (ΟΑ Μαγνησίας)
4) Νικολέτα Παρετζόγλου (ΑΟΑ Υελού)
5) Φιλίππα Πετροπούλου (ΑΟΑ Υελού)
6) Βικτώρια Παπαδοπούλου (Ροδιακός ΟΑ)

Δείτε εδώ όλα τα τελικά αποτελέσματα και φωτογραφίες από το Junior Masters της Χαλκίδας

Google News Ακολουθήστε το tennisnews.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από το Τένις στην Ελλάδα.