Δυο ημιτελικοί για τον Χόλμπαν στο Ισραήλ

tn team Σάββατο, 22 Ιανουαρίου 2022 - 12:54

Πολύ καλή εβδομάδα πραγματοποίησε στο Junior τουρνουά του Ισραήλ ο Βλαντιμίρ Χόλμπαν, ο οποίος μετά από δυνατές εμφανίσεις έφτασε μέχρι την τελική 4άδα σε μονά και διπλά.

Για μια θέση στον τελικό αγωνίστηκε ο Χόλμπαν, στη διοργάνωση κατηγορίας G4 στη πόλη Ramat Hasharon του Ισραήλ, απέναντι στο Νο.3 του ταμπλό Eyal Shyovitz, από τον οποίο ηττήθηκε με 6-3, 6-3.

Η πορεία του μέχρι τα ημιτελικά ήταν παρά πολύ καλή, καθώς στις 3 αναμετρήσεις που κέρδισε, απώλεσε μόλις 1 σετ, το πρώτο που έπαιξε στην εβδομάδα.

Στον 1ο γύρο είχε κερδίσει τον Asaf Schwartz με 3-6, 6-2, 6-3, στον 2ο γύρο επιβλήθηκε του Yarden Cauly με 7-5, 6-3, ενώ στα προημιτελικά απέκλεισε τον Roy Leshem, με 6-4, 6-3.

Να σημειωθεί πως ο νεαρός αθλητής μας έφτασε και στα ημιτελικά των διπλών με συμπαίκτη τον Shon Mor.

Οι δυο αθλητές κέρδισαν στον 1ο γύρο τους Ligal Kirshenboim και Tim Vaisman με 6-3, 6-4, ενώ στα προημιτελικά ξεπέρασαν το εμπόδιο των Schwartz και Omer Shahar με τραυματισμό. Στα ημιτελικά ηττήθηκαν από τους Amit Vales και Zohar Yanic, με 0-6, 6-7 (5).