ATP Cup: Το πρόγραμμα της Τετάρτης
Ολοκληρώνεται αύριο η φάση των ομίλων του ATP Cup, με την προσπάθεια της Ισπανίας του Rafael Nadal για να μπει στην 8άδα να ξεχωρίζει. Θα αγωνιστεί επίσης και η Σερβία του Novak Djokovic, αλλά και η Αυστρία του Dominic Thiem.
Η Ισπανία, παγκόσμια πρωταθλήτρια στο Davis Cup, θα αγωνιστεί απέναντι στην Ιαπωνία στο Περθ, στη διεκδίκηση της 1ης θέσης του 2ου ομίλου και της πρόκρισης στα προημιτελικά του ATP Cup.
Η Σερβία, η οποία έχει προκριθεί και μαθηματικά στην τελική 8άδα, θα αντιμετωπίσει τη Χιλή στο Μπρίσμπεϊν. Για τον ίδιο όμιλο, η Γαλλία του Gael Monfils θα αντιμετωπίσει τη Νότια Αφρική του Kevin Anderson.
Τέλος, στο Σίδνεϊ η Αυστρία του Dominic Thiem θα παίξει το τελευταίο της χαρτί ενάντια στην Πολωνία του Hubert Hurkacz, ενώ και η Κροατία -παρότι αήττητη ως τώρα- χρειάζεται τη νίκη απέναντι στην Αργεντινή, για να αποφύγει τις περιπέτειες και να εξασφαλίσει την πρόκριση.
Μπρίσμπεϊν - Group A:
02:00 ΣΕΡΒΙΑ - ΧΙΛΗ Nova Sports 1 HD
02:00 Dusan Lajovic v Nicolas Jarry
04:00 Novak Djokovic v Cristian Garin
06:00 Cacic/Troicki v Garin/Jarry
09:30 ΓΑΛΛΙΑ - ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ Nova Sports 1 HD
09:30 Benoit Paire v Lloyd Harris
11:30 Gael Monfils v Kevin Anderson
13:30 Mahut/Roger-Vasselin v Klaasen/Roelofse
Περθ - Group B:
04:00 ΙΣΠΑΝΙΑ - ΙΑΠΩΝΙΑ Nova Sports 3 HD
04:00 Roberto Bautista Agut v Go Soeda
06:00 Rafael Nadal v Yoshihito Nishioka
08:00 Carreno Busta/Nadal v McLachlan/Nishioka
11:30 ΓΕΩΡΓΙΑ - ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ Nova Sports 3 HD
11:30 Aleksandre Metreveli v Franco Roncadelli
13:30 Nikoloz Basilashvili v Pablo Cuevas
15:30 Bakshi/Metreveli v Behar/P. Cuevas
Σίδνεϊ - Group E:
01:00 ΑΥΣΤΡΙΑ - ΠΟΛΩΝΙΑ Nova Sports 2 HD
01:00 Dennis Novak v Kacper Zuk
03:00 Dominic Thiem v Hubert Hurkacz
05:00 Marach/Melzer v Hurkacz/Kubot
08:30 ΚΡΟΑΤΙΑ - ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ Nova Sports 2 HD
08:30 Marin Cilic v Guido Pella
10:30 Borna Coric v Diego Schwartzman
12:30 Dodig/Mektic v Gonzalez/Molteni
Ακολουθήστε το tennisnews.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από το Τένις στην Ελλάδα.