LIVE: Zverev - Τσιτσιπάς 6-4, 3-6, 7-6 (4)

Στέφανος Τσιτσιπάς
Στέφανος Τσιτσιπάς © Western & Southern Open
tennisnews team Κυριακή, 22 Αυγούστου 2021 - 0:50

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα διεκδικήσει την πρόκριση στον μεγάλο τελικό του Σινσινάτι, απέναντι στον Alexander Zverev. Ο αγώνας ξεκινάει στη 01:00 ώρα Ελλάδας.

O Zverev κέρδισε τη ρίψη νομίσματος και επέλεξε να υποδεχτεί στο 1ο game.

BREAK: O Zverev κάνει το 1ο break της αναμέτρησης και περνάει μπροστά με 3-2 μετά από τα πρώτα 5 games του ημιτελικού.

Τρομερό βολέ από τον Γερμανό:

Κλείνει το 1ο σετ ο Zverev, κρατώντας για μια ακόμα φορά εύκολα το σερβίς του για το 6-4.

Πήρε πάλι toilet break o Στέφανος, που άργησε να επιστρέψει και ο Zverev διαμαρτυρήθηκε έντονα στον διαιτητή.

Το 2ο σετ ξεκίνησε 8 λεπτά μετά από τον τελευταίο πόντο του 1ου και ο Zverev έκανε break στο ξεκίνημα για να πάρει το προβάδισμα.

Κρατάει και το σερβίς του για το 2-0 ο Γερμανός, που έσβησε 3 break points στο 2ο game του 2ου σετ.

BREAK: Δεύτερο διαδοχικό break από τον Στέφανο που κυριαρχεί πλέον στο 2ο σετ! Πολλά λάθη από τον Zverev στα τελευταία λεπτά.

Πήρε το 2ο σετ με 6-3 ο Στέφανος, που θυμίζουμε ανέτρεψε το 0-2.

BREAK: Break και στο 3ο σετ για τον Στέφανο, που ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι αυτή τη στιγμή.

BREAK back από τον Zverev, που καλύπτει διαφορά δυο break από το 1-4 στο 5-5!

Στο tie-break θα κριθεί ο σπουδαίος αυτός ημιτελικός!

Τέλος! Ο Zverev έκανε ανατροπή στην ανατροπή και τελικά πήρε το εισιτήριο για τον τελικό του Σινσινάτι.