LIVE: Τσιτσιπάς - Tiafoe 6-3, 3-6, 4-6

Στέφανος Τσιτσιπάς
Στέφανος Τσιτσιπάς © GEPA-pictures
tennisnews team Πέμπτη, 28 Οκτωβρίου 2021 - 21:30

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα διεκδικήσει μια θέση στα προημιτελικά του Erste Bank Open της Βιέννης, με αντίπαλο τον Frances Tiafoe.

UPDATE 21:40 Καλό ξεκίνημα από τον Στέφανο, που κράτησε εύκολα το σερβίς του (με 15) στο εναρκτήριο game του παιχνιδιού.

UPDATE 21:44 Κυλούν γρήγορα τα πρώτα 3 games, με τους δυο παίκτες να ανταλλάζουν από ένα love service game. 2-1 μπροστά ο Στεφ.

UPDATE 21:55 Το πρώτο break στο ματς είναι γεγονός και το κάνει ο Στέφανος, που προηγείται με 4-2.

UPDATE 21:57 Ακόμα ένα άνετο κράτημα σερβίς για τον Στέφανο, που πιστοποιεί το break και ανοίγει τη διαφορά στο 5-2.

UPDATE 22:06 Μόλις 28 λεπτά χρειάστηκε ο Στέφανος για να κλείσει το 1ο σετ, με 6-3.

UPDATE 22:25 Μετά από 6 games στο 2ο σετ κανείς από τους δυο παίκτες δεν έχει καταφέρει να γίνει απειλητικός για break.

UPDATE 22:37 To πρώτο break στο ματς για τον Tiafoe είναι γεγονός. Κακό service game από τον Στέφανο, που μάλιστα έκλεισε το game με δυο διπλά λάθη στη σειρά!

UPDATE 22:51 Με break ανοίγει το 3ο σετ ο Στέφανος, που "αγκαλιάζει" την πρόκριση.

UPDATE 23:16 Ο Tiafoe γυρνάει το παιχνίδι "τούμπα" και με 4 κερδισμένα games στη σειρά περνάει μπροστά με 4-3! 2 σερί break για τον Αμερικανό.

UPDATE 23:27 Ο Tiafoe ολοκληρώνει τη μεγάλη ανατροπή και παίρνει τη νίκη με 3-6, 6-3, 6-4, εξασφαλίζοντας το εισιτήριο για τα προημιτελικά του Erste Bank Open! (περισσότερα...)