Roland Garros: Το πρόγραμμα της Πέμπτης

 
Μαρία Σάκκαρη
Μαρία Σάκκαρη © Roland Garros / FFT
 
tennisnews team Πέμπτη, 03 Ιουνίου 2021 04:31

Η Μαρία Σάκκαρη θα επιστρέψει σήμερα στο γήπεδο για τον 2ο γύρο του Roland Garros, όπως και οι Rafael Nadal, Novak Djokovic και Roger Federer! Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας.

Η Μαρία Σάκκαρη θα αγωνιστεί στο δεύτερο παιχνίδι του Court 13 την Πέμπτη, απέναντι στην Jasmine Paolini, με φόντο μια θέση στις "32" καλύτερες του Roland Garros.

Ο αγώνας θα ξεκινήσει γύρω στις 14:30 με 15:00, αναλόγως από το πότε θα ολοκληρωθεί ο μοναδικός αγώνας που θα προηγηθεί - και θα αρχίσει στις 12:00 - ανάμεσα στον Andreas Seppi και στον Soon-woo Kwon.

Πολλά τα μεγάλα παιχνίδια της σημερινής ημέρας, αφού θα διεκδικήσουν από ένα εισιτήριο για τον 3ο γύρο και οι τρεις των "Big 3", κάτι που συμβαίνει πολύ σπάνια σε Grand Slams τα τελευταία χρόνια, να είναι δηλαδή και οι 3 στην ίδια μεριά του ταμπλό.

Ο Federer θα αγωνιστεί στον τρίτο αγώνα του Philippe Chatrier, περίπου στις 17:00 το απόγευμα, απέναντι στον Marin Cilic. Στο Chatrier θα παίξει και ο Rafael Nadal, για πρώτη φορά τη νύχτα, αφού ο αγώνας του με τον Richard Gasquet θα αρχίσει λίγο μετά τις 22:00.

Ο Djokovic θα αγωνιστεί στο Suzanne Lenglen, στο τρίτο παιχνίδι (όχι πριν τις 15:30 το μεσημέρι), απέναντι στον Pablo Cuevas.

Σήμερα θα αγωνιστούν ακόμα οι Ashleigh Barty, Karolina Pliskova, Elina Svitolina, Iga Swiatek, Jannik Sinner, Matteo Berrettini και Gael Monfils.

Οι αγώνες του Roland Garros μεταδίδονται από την ΕΡΤ (ERTFLIX) και το Eurosport (Eurosport Player)

Το πρόγραμμα της Πέμπτης (03/06):

Court Philippe Chatrier (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Ashleigh Barty [1] v. Magda Linette
2) Karolina Pliskova [9] v. Sloane Stephens

(όχι πριν τις 17:00)
3) Marin Cilic v. Roger Federer [8]

(όχι πριν τις 22:00)
4) Rafael Nadal [3] v. Richard Gasquet

Court Suzanne Lenglen (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Ann Li v. Elina Svitolina [5]
2) Mikael Ymer v. Gael Monfils [14]

(όχι πριν τις 15:30)
3) Novak Djokovic [1] v. Pablo Cuevas
4) Anett Kontaveit [30] v. Kristina Mladenovic

Court Simonne Mathieu (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Matteo Berrettini [9] v. Federico Coria
2) Jannik Sinner [18] v. Gianluca Mager
3) Fiona Ferro v. Jennifer Brady [13]
4) Rebecca Peterson v. Iga Swiatek [8]

Court 14 (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Sofia Kenin [4] v. Hailey Baptiste
2) Diego Schwartzman [10] v. Aljaz Bedene
3) Zarina Diyas v. Elise Mertens [14]
4) Nikoloz Basilashvili [28] v. Carlos Alcaraz

Court 7 (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Astra Sharma v. Ons Jabeur [25]
2) Philipp Kohlschreiber v. Aslan Karatsev [24]
3) Cori Gauff [24] v. Qiang Wang
4) Facundo Bagnis v. Jan-Lennard Struff

Court 6 (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Varvara Lepchenko v. Karolina Muchova [18]
2) Taylor Fritz [30] v. Dominik Koepfer
3) Alex De Minaur [21] v. Marco Cecchinato

Court 10 (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Ram/Salisbury [3] v. Caruso/Davidovich Fokina
2) Varvara Gracheva v. Camila Giorgi
3) James Duckworth v. Ricardas Berankis

Court 11 (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Tereza Martincova v. Jessica Pegula [28]
2) Ekaterina Alexandrova [32] v. Barbora Krejcikova
3) Cameron Norrie v. Lloyd Harris

Court 12 (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Marta Kostyuk v. Saisai Zheng
2) Yoshihito Nishioka v. Lorenzo Musetti

Court 13 (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Soon-woo Kwon v. Andreas Seppi
2) Maria Sakkari [17] v. Jasmine Paolini

Google News Ακολουθήστε το tennisnews.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από το Τένις στην Ελλάδα.