US Open: Το πρόγραμμα της Πέμπτης

 
Μαρία Σάκκαρη
Μαρία Σάκκαρη © Mike Lawrence/USTA
tn team Πέμπτη, 02 Σεπτεμβρίου 2021 - 9:36

Στη μάχη του 2ου γύρου του US Open θα μπει σήμερα η Μαρία Σάκκαρη, η οποία θα ανοίξει το πρόγραμμα του Grandstand στις 18:00. Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας.

Η κορυφαία Ελληνίδα τενίστρια, μετά την πολύ καλή πρεμιέρα της με τη Marta Kostyuk, θα αντιμετωπίσει σήμερα στις 18:00 στο τρίτο μεγαλύτερο γήπεδο του Flushing Meadows την Katerina Siniakova, για μια θέση στις "32" καλύτερες του τουρνουά.

Στο Arthur Ashe Stadium, η δράση θα ξεκινήσει μια ώρα αργότερα, στις 19:00 ώρα Ελλάδας, με την αναμέτρηση της Ashleigh Barty απέναντι στην Clara Tauson. Θα ακολουθήσει η αναμέτρηση του Alexander Zverev με τον Albert Ramos-Vinolas.

Στις 02:00 μετά τα μεσάνυκτα, ο Novak Djokovic θα αντιμετωπίσει τον Tallon Grieskpoor, ενώ στη συνέχεια η Karolina Pliskova θα παίξει με την Amanda Anisimova, στον αγώνα που θα ολοκληρώσει το πρόγραμμα της 4ης ημέρας στο Arthur Ashe.

Στο Louis Armstrong θα αγωνιστούν οι Belinda Bencic, Petra Kvitova, Gael Monfils, Bianca Andreescu και Denis Shapovalov, ενώ στο Grandstand εκτός από τη Σάκκαρη θα αγωνιστεί και ο Matteo Berrettini.

Οι αγώνες του US Open μεταδίδονται από τις συχνότητες του Eurosport και όλα τα παιχνίδια είναι διαθέσιμα στο Eurosport Player

UPDATE: Όλοι οι αγώνες θα ξεκινήσουν στις 19:00

Το πρόγραμμα της Πέμπτης (02/09):

Arthur Ashe Stadium (έναρξη πρώτου αγώνα 19:00)
1) Ashleigh Barty [1] v. Clara Tauson
2) Alexander Zverev [4] v. Albert Ramos Vinolas

(όχι πριν τις 02:00)
3) Novak Djokovic [1] v. Tallon Griekspoor
4) Karolina Pliskova [4] v. Amanda Anisimova

Louis Armstrong Stadium (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Belinda Bencic [11] v. Martina Trevisan
2) Petra Kvitova [10] v. Kristyna Pliskova
3) Gael Monfils [17] v. Steve Johnson

(όχι πριν τις 02:00)
4) Lauren Davis v. Bianca Andreescu [6]
5) Roberto Carballes Baena v. Denis Shapovalov [7]

Grandstand (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Katerina Siniakova v. Maria Sakkari [17]
2) Corentin Moutet v. Matteo Berrettini [6]
3) Angelique Kerber v. Anhelina Kalinina
4) Jenson Brooksby v. Taylor Fritz

Court 17 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Lorenzo Musetti v. Reilly Opelka [22]
2) Misaki Doi v. Jessica Pegula [23]
3) Kei Nishikori v. Mackenzie McDonald

Court 5 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Fiona Ferro v. Iga Swiatek [7]
2) Hubert Hurkacz [10] v. Andreas Seppi
3) Jack Sock v. Alexander Bublik [31]
4) Ajla Tomljanovic v. Petra Martic [30]

Court 10 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Shuai Zhang v. Emma Raducanu
2) Vasek Pospisil v. Ilya Ivashka
3) Zachary Svajda v. Jannik Sinner [13]

Court 13 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Anna Karolina Schmiedlova v. Anastasia Pavlyuchenkova [14]
2) Denis Kudla v. Oscar Otte

Court 4 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Paula Badosa [24] v. Varvara Gracheva
2) Greet Minnen v. Liudmila Samsonova

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας

Google News Ακολουθήστε το tennisnews.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από το Τένις στην Ελλάδα.