WTA
Το απόγευμα της Τετάρτης ο επόμενος αγώνας της Σάκκαρη

 
Μαρία Σάκκαρη
Μαρία Σάκκαρη © Sarah-Jäde Champagne / Tennis Canada
tennisnews team Τετάρτη, 11 Αυγούστου 2021 - 10:30

Σε μια από τις πρώτες αναμετρήσεις της Τετάρτης, στις 18:00 ώρα Ελλάδας, θα αγωνιστεί η Μαρία Σάκκαρη για τον 2ο γύρο του National Bank Open. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα.

Ο αγώνας της Μαρίας Σάκκαρη με τη Ρωσίδα Veronika Kudermetova θα ανοίξει το πρόγραμμα στο Court Rogers του Μόντρεαλ στις 18:00 το απόγευμα ώρα Ελλάδας (11:00 τοπική), με την κορυφαία Ελληνίδα τενίστρια να διεκδικεί την είσοδό της στις "16" καλύτερες του καναδικού τουρνουά για 1η φορά στην καριέρα της.

Στο ίδιο γήπεδο αργότερα θα αγωνιστεί η Karolina Pliskova με την Donna Vekic, ενώ στο κεντρικό court θα πραγματοποιήσουν τις πρεμιέρες τους οι Aryna Sabalenka, Simona Halep και Elina Svitolina.

Στο Τορόντο, όπου γίνονται οι αγώνες για το ανδρικό τουρνουά, ξεχωρίζει η αναμέτρηση του Andrey Rublev με τον Fabio Fognini, αλλά και αυτή του Denis Shapovalov με τον Frances Tiafoe. Θα γίνει ακόμα το ντέρμπι ανάμεσα στους δυο Ρώσους, Aslan Karatsev και Karen Khachanov, από το οποίο θα προκύψει ο επόμενος αντίπαλος του Στέφανου Τσιτσιπά στο τουρνουά.

Το πρόγραμμα της Τετάρτης (11/08):

Τορόντο:

Stadium (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Dusan Lajovic v. Felix Auger-Aliassime [9] COSMOTE SPORT 6HD
2) Andrey Rublev [4] v. Fabio Fognini COSMOTE SPORT 6HD
3) Diego Schwartzman [8] v. Benoit Paire COSMOTE SPORT 6HD

(όχι πριν τις 02:00)
4) Frances Tiafoe v. Denis Shpaovalov [5] COSMOTE SPORT 6HD
5) Gael Monfils [11] v. John Millman COSMOTE SPORT 6HD

Rogers 5G Grandstand (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) John Isner v. Cristian Garin [13]
2) Aslan Karatsev [15] v. Karen Khachanov
3) Tommy Paul v. Roberto Bautista Agut [10]
4) Kei Nishikori v. Hubert Hurkacz

Court 1 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) James Duckworth v. Jannik Sinner [16]
2) Puetz/Venus [7] v. Gilles/Vliegen
3) Alex De Minaur [12] v. Nikoloz Basilashvili

Court 4 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Lloyd Harris v. Feliciano Lopez

Μόντρεαλ:

Centre Court (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Paula Badosa v. Rebecca Marino
2) Aryna Sabalenka [1] v. Sloane Stephens
3) Johanna Konta v. Elina Svitolina [3]
4) Simona Halep [6] v. Danielle Collins
5) Ons Jabeur [13] v. Daria Kasatkina

Court Rogers (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Maria Sakkari [11] v. Veronika Kudermetova COSMOTE TV
2) Karolina Pliskova [4] v. Donna Vekic
3) Nadia Podoroska v. Camila Giorgi
4) Coco Gauff [15] v. Anastasia Potapova
5) Jessica Pegula v. Anastasia Pavlyuchenkova [10]

Court 9 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Liudmila Samsonova v. Sara Sorribes Tormo
2) Amanda Anisimova v. Oceane Dodin

Google News Ακολουθήστε το tennisnews.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από το Τένις στην Ελλάδα.