WTA
Πρεμιέρα για Σάκκαρη στο Σινσινάτι

 
Μαρία Σάκκαρη
Μαρία Σάκκαρη © Tennis Canada
tn team Δευτέρα, 16 Αυγούστου 2021 - 9:10

Η Μαρία Σάκκαρη θα πραγματοποιήσει τη δύσκολη πρεμιέρα της με την Angelique Kerber στο Σινσινάτι, στον τελευταίο αγώνα του σημερινού προγράμματος, τα ξημερώματα της Τρίτης στην Ελλάδα. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα.

Η κορυφαία Ελληνίδα τενίστρια θα δώσει τον δύσκολο αγώνα της με την Kerber στον τελευταίο αγώνα του κεντρικού γηπέδου του Western & Southern Open, μετά τις 03:30 τα ξημερώματα της Τρίτης ώρα Ελλάδας.

Θα προηγηθεί η αναμέτρηση του Andy Murray με τον Richard Gasquet, η οποία θα αρχίσει στις 02:00. Επίσης σήμερα θα γίνει η αναμέτρηση της Barbora Krejcikova με τη Daria Kasatkina, καθώς και της Petra Kvitova με την Madison Keys.

Ο Jannik Sinner θα αντιμετωπίσει τον Federido Delbonis, ενώ ο Felix Auger-Aliassime θα παίξει με τον Marton Fucsovics. Τέλος, ο Alex De Minaur θα αντιμετωπίσει τον Filip Krajinovic στο Court 4.

Οι αγώνες του Σινσινάτι μεταδίδονται από την COSMOTE TV

Το πρόγραμμα της Δευτέρας (16/08):

Center Court (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Barbora Krejcikova [9] v. Daria Kasatkina
2) Petra Kvitova [11] v. Madison Keys
3) Daniel Evans v. Diego Schwartzman [10]

(όχι πριν τις 02:00)
4) Richard Gasquet [Q] v. Andy Murray
5) Maria Sakkari v. Angelique Kerber

Grandstand (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Jannik Sinner [11] v. Federido Delbonis
2) Taylor Fritz v. Albert Ramos-Vinolas
3) Elise Mertens [15] v. Nadia Podoroska

(όχι πριν τις 02:00)
4) Danielle Collins v. Shelby Rogers
5) Brandon Nakashima v. Mackenzie McDonald

Stadium 3 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Fabio Fognini v. Nikoloz Basilashvili
2) Marton Fucsovics v. Felix Auger-Aliassime [12]
3) Gauff/McNally v. Guarachi/Krawczyk [5]
4) Kevin Anderson [Q] v. Karen Khachanov

(όχι πριν τις 02:00)
5) Ekaterina Alexandrova v. Jennifer Brady [13]

Court 4 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) John Millman v. Jan-Lennard Struff
2) Yoshihito Nishioka [Q] v. Lloyd Harris
3) Filip Krajinovic v. Alex De Minaur [14]

Porsche Court 10 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Jil Teichmann v. Sorana Cirstea
2) Jelena Ostapenko v. Tamara Zidansek
3) Paula Badosa v. Petra Martic
4) Yulia Putintseva v. Shuai Zhang [Q]
5) Alison Riske v. Leylah Fernandez [Q]

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας (το Σινσινάτι είναι 7 ώρες πίσω)

Google News Ακολουθήστε το tennisnews.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από το Τένις στην Ελλάδα.