5o Andros Tennis Open 2022: Κάρλος και Μπαρτζώκα πρώτοι στους Rookies και στις γυναίκες (pics)

Φωτογραφία: Αντώνης Σολάρης / cyclades24
tennisnews team Σάββατο, 20 Αυγούστου 2022 - 8:06

Δύο τελικοί πραγματοποιήθηκαν την Παρασκευή το απόγευμα στα πλαίσια του 5ου Andros Tennis Open 2022.

Στις 19:00 αναμετρήθηκαν ο δάσκαλος Γιάννης Σωτηρίου με τον μαθητή Μίλτο Κάρλο. Νικητής αναδείχτηκε ο δεύτερος μετά από πολύ όμορφο αγώνα και με σκορ 2-0 (6-1,6-1). Αν κρίνουμε από το χαμόγελο του Σωτηρίου ήταν και εκείνος ευχαριστημένος από την πρόοδο του μαθητή του.

Στον τελικό των γυναικών αγωνίστηκαν η Φαίδρα Καμπάνη με την Ναταλί Μπαρτζώκα.  Στο πρώτο σετ η Μπαρτζώκα εύρισκε λύσεις απέναντι στην γηπεδούχο Καμπάνη και κατάφερε να σπάσει δυο φορές το σερβίς της και να το κατακτήσει με 4-0.

Φουριόζα ξεκίνησε η Καμπάνη στο δεύτερο σετ και προηγήθηκε με 2-0 σετ σπάζοντας  το σερβίς της Μπαρτζώκα για πρώτη φορά και φάνηκε ότι θα διεκδικήσει τουλάχιστον το σετ όμως η αντίπαλός της με ένα σερί 4-0 πήρε και το δεύτερο σετ και κατάκτησε δίκαια νομίζω τον φετινό τίτλο.

Σήμερα ολοκληρώνεται το 5ο Andros Tennis Open με τους τελικούς, που μπορείτε να παρακολουθήσετε ζωντανά μέσω του cyclades24.