Οι πρωταθλητές του Kalovelonis Sping Tour

Γεωργία Καλαμάρη και Αθηνά Γρηγοριάδου
tennisnews team Κυριακή, 06 Σεπτεμβρίου 2020 - 14:52

Ο Χρήστος Γκλαβάς και η Αλεξάνδρα Παναγιωτίδου αναδείχθηκαν πρωταθλητές στα μονά του διεθνούς τουρνουά που ολοκληρώθηκε με επιτυχία στην Kalovelonis Tennis Academy. Δείτε αναλυτικα όλα τα αποτελέσματα.

Η Αλεξάνδρα Παναγιωτίδου κατέκτησε τον τίτλο στο μονό κοριτσιών του Kalovelonis Spring Tour, κερδίζοντας στον τελικό την Αθηνά Γρηγοριάδου, που στάθηκε άτυχη και αναγκάστηκε να εγκαταλείψει στο ξεκίνημα του 2ου σετ, ενώ ήταν πίσω με 6-2, 1-0.

Στο μονό των αγοριών, πρωταθλητής αναδείχθηκε ο Χρήστος Γκλαβάς, ο οποίος επικράτησε στον τελικό του Νίκου Μπακιρτζή με 6-3, 6-4.

Ο Νίκος Μπακιρτζής κατέκτησε τον τίτλο και στο διπλό, μαζί με τον Ανδρέα Λοϊζά. Οι δυο αθλητές κέρδισαν στον τελικό τους Ηρακλή Καλάνοφ και Ανάργυρο Παναγιώτου, με 6-2, 6-4.

Τέλος, στο διπλό των κοριτσιών η Αθηνά Γρηγοριάδου και η Γεωργία Καλαμάρη (φωτογραφία), κατέλαβαν τη 2η θέση, καθώς ηττήθηκαν σε έναν κλειστό τελικό από τις Βρετανίδες Sophie Bekker και Allegra Korpanec Davies, με 7-6 (4), 6-3.