Μέχρι τα προημιτελικά η Παύλου - μάχη για 3,5 ώρες
![Μέχρι τα προημιτελικά η Παύλου - μάχη για 3,5 ώρες Μέχρι τα προημιτελικά η Παύλου - μάχη για 3,5 ώρες](/media/k2/items/cache/ffad16cf5ff6b90ed3c77716e3d3f958_XL.jpg)
Η Δήμητρα Παύλου ολοκλήρωσε την πορεία της στα προημιτελικά της διεθνούς διοργάνωσης του Kursumlijska Banja στη Σερβία αυτή την εβδομάδα, όπου ηττήθηκε μετά από μάχη 3,5 ωρών!
Για 3 ώρες και 32 λεπτά πάλεψε συγκεκριμένα η 20χρονη Ελληνίδα τενίστρια στο σημερινό της αγώνα με τη 18χρονη Arina Bulatova, αλλά στο τέλος ηττήθηκε με 6-7 (3), 7-6 (3), 7-5.
Αν και ανέτρεψε από το 1-4 το 1ο σετ, η Παύλου δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει την πρόκριση στα 2 επόμενα σετ, παρότι είχε ευκαιρίες. Στο 2ο σετ είχε προηγηθεί με break στο 4-3, ενώ στο 3ο ήταν μπροστά με 2-0, αλλά η νεαρή Ρωσίδα κέρδισε τα 7 από τα 10 τελευταία games του αγώνα και πανηγύρισε μια μεγάλη πρόκριση για τα ημιτελικά.
Νωρίτερα στο χωμάτινο Futures των 15.000 δολαρίων, η Δήμητρα, η οποία βρίσκεται στο Νο.577 της παγκόσμιας κατάταξης, κέρδισε δυο Γαλλίδες παίκτριες, την Helena Stevic με 6-4, 7-5 και την Maelle Leclercq με 6-4, 6-3.
Συμμετείχε και στο διπλό της σερβικής διοργάνωσης, μαζί με τη Βελγίδα Kaat Coppez, αλλά μετά από κλειστό ματς στον 1ο γύρο ηττήθηκαν από τις Madelief Hageman και Draginja Vukovic με 7-6 (3), 4-6, 10-4.
Ακολουθήστε το tennisnews.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από το Τένις στην Ελλάδα.