ATP
Μαϊάμι: Το πρόγραμμα της Τετάρτης

 
Νικ Κύργιος
Νικ Κύργιος © Peter Staples/ATP Tour
tn team Τετάρτη, 23 Μαρτίου 2022 - 13:22

Η Naomi Osaka, ο Νικ Κύργιος και ο Θανάσης Κοκκινάκης θα μπουν στη μάχη του 1ου γύρου σήμερα στο Μαϊάμι. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα.

H Osaka θα παίξει με την Astra Sharma στον αγώνα που θα ανοίξει το πρόγραμμα του κεντρικού γηπέδου του Hard Rock Stadium, στις 18:00 το απόγευμα ώρα Ελλάδας.

Θα ακολουθήσει η αναμέτρηση του Mackenzie McDonald με τον Dominik Koepfer, καθώς και αυτή του David Goffin με τον Roberto Bautista Agut.

Μια ώρα μετά τα μεσάνυκτα, η Sloane Stephens θα παίξει με την Panna Udvardy, ενώ στις 02:30 περίπου ο Νικ Κύργιος θα αντιμετωπίσει τον Adrian Mannarino.

Στη μάχη του 1ου γύρου θα μπει και ο Θανάσης Κοκκινάκης, που μπήκε στο κυρίως ταμπλό μέσα από τα προκριματικά. Ο 25χρονος Ελληνοαυστραλός θα αντιμετωπίσει τον Richard Gasquet στον τελευταίο αγώνα του Butch Buchholz.

Το πρόγραμμα της Τετάρτης (23/03):

Stadium:
18:00 Naomi Osaka v. Astra Sharma NovaSports 6HD
20:00 Mackenzie McDonald v. Dominik Koepfer Cosmote Sport 6HD
22:00 Roberto Carballes Baena v. David Goffin Cosmote Sport 6HD
01:00 Panna Udvardy v. Sloane Stephens
02:30 Nick Kyrgios v. Adrian Mannarino Cosmote Sport 6HD

Grandstand:
17:00 Soonwoo Kwon v. Brandon Nakashima
19:00 Robin Montgomery v. Anna Kalinskaya [Q]
21:00 Jil Teichmann v. Alison Riske
23:00 Ashlyn Krueger v. Qiang Wang [Q]
01:00 Maxime Cressy v. Emil Ruusuvuori

Butch Buchholz:
17:00 Hailey Baptiste v. Irina-Camelia Begu
19:00 Karolina Muchova v. Tereza Martincova
21:00 Rebecca Marino [Q] v. Katerina Siniakova
23:00 Kirsten Flipkens [Q] v. Viktorija Golubic
01:00 Thanasi Kokkinakis [Q] v. Richard Gasquet

Court 1:
17:00 Emilio Nava v. Hugo Gaston
19:00 Gilles Simon v. Jack Draper
21:00 Henri Laaksonen v. Benoit Paire
23:00 Borna Coric v. Fernando Verdasco [Q]
01:00 Juncheng Shang v. Denis Kudla [Q]

Court 7:
17:00 Xinyu Wang [Q] v. Aliaksandra Sasnovich
19:00 Shuai Zhang v. Clara Tauson
21:00 Dalma Galfi [Q] v. Kristina Kucova

Court 5:
17:00 Tallon Griekspoor v. Francisco Cerundolo
19:00 Juan Manuel Cerundolo v. Dusan Lajovic
21:00 Daniel Elahi Galan [Q] v. John Millman
23:00 Jaume Munar [Q] v. Taro Daniel [Q]
01:00 Oscar Otte v. Mitchell Krueger [Q]

Court 2:
17:00 Alexandra Eala v. Madison Brengle
19:00 Lucia Bronzetti [LL] v. Ajla Tomljanovic
21:00 Clara Burel v. Magdalena Frech [Q]
23:00 Laura Siegemund v. Marie Bouzkova [Q]
01:00 Yue Yuan [Q] v. Lauren Davis [Q]

Court 3:
17:00 Linda Fruhvirtova v. Danka Kovinic
19:00 Misaki Doi v. Vera Zvonareva [Q]
21:00 Ekaterine Gorgodze [Q] v. Anhelina Kalinina

Google News Ακολουθήστε το tennisnews.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από το Τένις στην Ελλάδα.