Australian Open: Το πρόγραμμα της Δευτέρας

 
Μαρία Σάκκαρη
Μαρία Σάκκαρη © Jimmie48 / WTA
tn team Κυριακή, 16 Ιανουαρίου 2022 - 8:02

Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα της Δευτέρας για το Australian Open, στο οποίο βρίσκονται μεταξύ άλλων η Μαρία Σάκκαρη, ο Rafael Nadal, o Alexander Zverev, η Ashleigh Barty και η Naomi Osaka.

Η Μαρία Σάκκαρη θα ανοίξει το πρόγραμμα της πρώτης ημέρας στη Rod Laver Arena και θα αντιμετωπίσει στις 02:00 τα ξημερώματα ώρα Ελλάδας, την Tatjana Maria.

Θα ακολουθήσει η αναμέτρηση της Naomi Osaka με την Camila Osorio, ενώ στις 05:00 το πρωί, ο Rafael Nadal θα παίξει με τον Marcos Giron. Στις 10:00 το πρωί, η Ashleigh Barty θα αντιμετωπίσει τη Lesia Tsurenko, ενώ το πρόγραμμα θα κλείσει η αναμέτρηση του Alexander Zverev με τον Daniel Altmaier.

Στη Margaret Court Arena θα παίξουν οι Matteo Berrettini, Elina Svitolina και Coco Gauff, ενώ θα γίνει και ο πολύ ενδιαφέρον αγώνας της Paula Badosa με την Ajla Tomljanovic, στο κλείσιμο της ημέρας.

Στον τελευταίο αγώνα του Court 3, όχι πριν τις 08:00 το πρωί ώρα Ελλάδας, θα αγωνιστεί ο Θανάσης Κοκκινάκης, ο οποίος θα παίξει με τον Yannick Hanfmann.

Τη Δευτέρα θα παίξουν ακόμα μεταξύ άλλων οι Gael Monfils, Hubert Hurkacz, Denis Shapovalov, Victoria Azarenka, Sofia Kenin, Barbora Krejcikova, Ons Jabeur και Carlos Alcaraz.

Οι αγώνες θα μεταδοθούν στις συχνότητες του Eurosport και στο Eurosport Player

Το πρόγραμμα της Δευτέρας (17/01):

Rod Laver Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Tatjana Maria v. Maria Sakkari [5]
2) Camila Osorio v. Naomi Osaka [13]

(όχι πριν τις 05:00)
3) Marcos Giron v. Rafael Nadal [6]

(όχι πριν τις 10:00)
4) Ashleigh Barty [1] v. Lesia Tsurenko [Q]
5) Alexander Zverev [3] v. Daniel Altmaier

Margaret Court Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Fiona Ferro v. Elina Svitolina [15]
2) Brandon Nakashima v. Matteo Berrettini [7]
3) Qiang Wang v. Coco Gauff [18]

(όχι πριν τις 10:00)
4) Feliciano Lopez v. John Millman
5) Ajla Tomljanovic v. Paula Badosa [8]

John Cain Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Laslo Djere v. Denis Shapovalov [14]
2) Hubert Hurkacz [10] v. Egor Gerasimov

(όχι πριν τις 08:00)
3) Sofia Kenin [11] v. Madison Keys
4) Jaume Munar v. Aslan Karatsev [18]

Kia Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Belinda Bencic [22] v. Kristina Mladenovic
2) Gael Monfils [17] v. Federico Coria
3) Cameron Norrie [12] v. Sebastian Korda

(όχι πριν τις 08:00)
4) Barbora Krejcikova [4] v. Andrea Petkovic

1573 Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Arianne Hartono [Q] v. Amanda Anisimova
2) Karen Khachanov [28] v. Denis Kudla

(όχι πριν τις 06:00)
3) Ons Jabeur [9] v. Nuria Parrizas Diaz

(όχι πριν τις 08:00)
4) Salvatore Caruso [LL] v. Miomir Kecmanovic

Court 3 (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Aleksandar Vukic v. Lloyd Harris [30]
2) Dayana Yastremska v. Madison Brengle

(όχι πριν τις 06:00)
3) Victoria Azarenka [24] v. Panna Udvardy

(όχι πριν τις 08:00)
4) Yannick Hanfmann [Q] v. Θανάσης Κοκκινάκης

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας

Google News Ακολουθήστε το tennisnews.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από το Τένις στην Ελλάδα.