Προπονήθηκαν στο Philippe Chatrier Nadal και Alcaraz (vids+pics)
![Προπονήθηκαν στο Philippe Chatrier Nadal και Alcaraz (vids+pics) Προπονήθηκαν στο Philippe Chatrier Nadal και Alcaraz (vids+pics)](/media/k2/items/cache/b447233e3033506c5b49020889745e23_XL.jpg)
Η ισπανική αποστολή ήδη έχει ξεκινήσει τις προπονήσεις στο Philippe Chatrier στο Παρίσι, με όλα τα βλέμματα φυσικά να πέφτουν πάνω στους Rafael Nadal και Carlos Alcaraz.
Οι δυο σπουδαίοι Ισπανοί τενίστες θα παίξουν μαζί και στο διπλό και αμφότεροι προπονήθηκαν σήμερα στο κεντρικό court του Roland Garros, ενόψει των Ολυμπιακών Αγώνων του Παρισιού.
Στην προπόνηση ήταν φυσικά και ο David Ferrer, ο οποίος είναι captain της ισπανικής αποστολής, ο προπονητής του Alcaraz, Juan Carlos Ferrero, αλλά και το μέλος της ομάδας, Pablo Carreno Busta.
?? Nos encanta ver a @RafaelNadal en la ???????? ????????#Paris2024 pic.twitter.com/SH1n5QOx0J
— Eurosport.es (@Eurosport_ES) July 23, 2024
?????????? ??????? ⚡
— Eurosport.es (@Eurosport_ES) July 23, 2024
La sonrisa de @carlosalcaraz viendo entrenar a @RafaelNadal lo dice todo ??#Paris2024 pic.twitter.com/w9OjhrSrXE
??????? ?? ??????❤️?
— Tenis España (@RFETenis) July 23, 2024
Así ha sido el primer contacto de los tenistas ?? en la central de Roland Garros donde se jugarán las medallas de #Paris2024? #ElCorazónDeEspaña #tennis #Olympics
? https://t.co/74u39PydAf pic.twitter.com/zxkVkL11ky
Ακολουθήστε το tennisnews.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από το Τένις στην Ελλάδα.